Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

sylwia_slomc... 21:09, 19 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Dzielenia nie trzeba się bać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
SlonecznyOgrod 21:59, 19 sty 2022


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Jeszcze trochę i tak nauczysz się dzielić rośliny, że ciągle będziesz rozsadzać, zobaczysz Niech no się trochę rozrosną
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Agatorek 15:10, 20 sty 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Haniu, Judith, macie rację. Niby potrzeba dużo siły na ten etap, ale za to jaka satysfakcja z pracy .

Aprilku, trzymam kciuki za Twój odwyk

Sylwia, Darcia, na pewno przesadzania (rozsadzania) nie uniknę, ale dzielenie to jeszcze nie ten czas .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 15:17, 20 sty 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Grusza chanticleer dla Olci

Po posadzeniu (niestety nie mam zdjęcia, jak się później przebarwiła)

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
olciamanolcia 16:35, 20 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6899
Agatorek napisał(a)
Grusza chanticleer dla Olci

Po posadzeniu (niestety nie mam zdjęcia, jak się później przebarwiła)




Aga dziękuje za grusze przepiękna. Jaki soliter prezentuje się ciekawie. Ja się cały czas zastanawiam co posadzić ( chodzi mi o drzewa) w miejscu gdzie stał basen . Już tyle gatunkowych chodzi mi po głowie ze sama nie wiem. Ale o tym drzewku już tez myślałam … jak je pierwszy raz zobaczyłam przy okazji zakupu ambrowców …
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
sarenka 16:40, 20 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Zgadzam się z Justyna że się super prezentuje to drzewo. Od fajnej wysokości się zaczyna- takie chętnie mogłabym przygarnąć - napiszesz mi gdzie kupiłaś?
____________________
Magda W samym sloncu
Gruszka_na_w... 18:16, 20 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
A nie łapie Ci ta grusza rdzy (takich pomarańczowych plamek na listkach)?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
olciamanolcia 18:39, 20 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6899
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
A nie łapie Ci ta grusza rdzy (takich pomarańczowych plamek na listkach)?



Haniu a Ty masz tę gruszę u siebie?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Gruszka_na_w... 18:59, 20 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
olciamanolcia napisał(a)



Haniu a Ty masz tę gruszę u siebie?


Kiedyś się jej przyglądałam, ale zrezygnowałam ze względu na jej podatność na łapanie rdzy. Któraś z forumek miała z nimi taki problem.
Ta rdza nasila się, jeśli w okolicy posadzone są jałowce. Rdza zimę spędza na jałowcach w postaci pomarańczowej galarety, a wiosna przenosi się na grusze.
Agi ogród jest na odludziu. Może uda się uniknąć choroby, bo zdrowa grusza to piękne kompaktowe drzewo. Ślicznie się przebarwia jesienią, a w sezonie ma błyszczące, zielone liście.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
olciamanolcia 19:26, 20 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6899
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Kiedyś się jej przyglądałam, ale zrezygnowałam ze względu na jej podatność na łapanie rdzy. Któraś z forumek miała z nimi taki problem.
Ta rdza nasila się, jeśli w okolicy posadzone są jałowce. Rdza zimę spędza na jałowcach w postaci pomarańczowej galarety, a wiosna przenosi się na grusze.
Agi ogród jest na odludziu. Może uda się uniknąć choroby, bo zdrowa grusza to piękne kompaktowe drzewo. Ślicznie się przebarwia jesienią, a w sezonie ma błyszczące, zielone liście.


Znam problem rdzy na jałowcach bo sama się z nim borykałam prawie co sezon. Oczywiście regularnie spryskiwałam tę galaretę odpowiednimi środkami ale problem nawracał. Kiedyś dostałam od sąsiadki środek do zwalczania zarazy u ...ziemniaka. Rdzy nie widziałam już dobre dwa lata. W mojej okolicy są opuszczone sady a w nich rosną i nadal rodzą stare jabłonie i śliwki węgierki-może to stąd przywiało rdzę do mnie
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies