Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Roocika 15:26, 04 lut 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Aga, witam się po przerwie, widzę, że Ty nie odpuszczasz z zakupami Fajnie

Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Agatorek 16:35, 04 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Lidka, Aneta, no to najwyżej będę pozytywnie zaskoczona, ale się nie nastawiam .
Gleba pod róże przekopana na jesieni (przy okazji zrywania darni glebogryzarką), dodam jeszcze kompost i może obornik jak będę sadzić .

Hej Asiu, fajnie, że już jesteś po przerwie . Trochę szaleję, fakt. Póki mogę .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 19:28, 04 lut 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Nowe zakupy, nowe rabaty, coś przegapiłam Co ciekawego zamówiłaś?
Mokro bardzo, prawda?
Agatorek 21:58, 04 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
No mokro bardzo. Z jednej strony to dobrze, rośliny potrzebują wody, ale z drugiej, to nie potrzebują jej aż tyle .

Nowe rabaty będą w okolicach altanki. Jeszcze nic nie rysowałam, idę na żywca, tak mi lepiej.
Zamówiłam sporo róż, na szpaler bonicę i kilka innych (czyste szaleństwo, ale nie mogę się im oprzeć), hortensje limki, vanilki i cotton cream na szpalery, przetaczniki bubblegum, szałwię, trawy (turzycę pagorkowatą i miskanty), jakieś krzewy typu żylistek, kilka odmian, 3 graby Columnaris nana, jakieś klony typu october glory, czy brandywine, taoflorę red (pięknie kwitnie), berberysy (a jednak ), rozchodniki i mnóstwo innych roślin w można powiedzieć hurtowych ilościach. Także znów będę miała swoją własną szkółkę .
Mam to wszystko spisane na kompie, aż strach tam zaglądać .

Oczywiście na tym się nie skończy. Jestem tego pewna. Czegoś zabraknie, coś znów wymyślę, życie .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 22:31, 04 lut 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aga, w tych kwestiach nie istnieje chyba takie pojęcie jak koniec Za jakiś czas będziesz miała sporo własnego materiału, bo pewnie w którymś momencie będziesz też szła w rozmnażanie. Wtedy własna szkółka ... jest całkiem realna Zakupy piękne, nie mogę doczekać się kolejnego sezonu u Ciebie i już teraz proszę o obfite fotorelacje
ajka 22:31, 04 lut 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3963
Aguś, widzę że sezon się jeszcze nie rozpoczął, a ty już w blokach startowych Jak ty to robisz U nas wciąż zimno, mokro, wieje, alerty rcb non stop, nie mam ochoty w ogóle nosa wyściubiać na dwór. Ale muszę poplanować nowe rabaty, więc wzięłam się za przeglądanie wątków, może coś mnie natchnie Ciekawa jestem tych twoich przyszłych rabat różanych.

Mi udało się wylicytować kilka rodzajów dyni na wośp, stwierdziłam, że w tym roku stawiam na dynie, które uwielbiam i nienajgorzej u mnie rosną, obsieję sobie z dwie skrzynki Nie będę tracić czasu na to co u mnie nie rośnie.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 00:23, 05 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Martka, a wiesz, że to by była chyba praca, do której lubiłabym chodzić? Mogłabym pracować z mamą (ma rękę do roślin i doświadczenie). Mam tez pusty kawałek działki. Trochę mały jak na szkółkę, ale sąsiad pewnie z chęcią by sprzedał sąsiedni kawałek …. Marzenia .
Może w przyszłym tygodniu porobię fotki, gdzie planuję nowe wykopki .

Hej Aniu, wiesz, duży teren, trzeba wcześnie zacząć .
U nas tez na razie pogoda nie rozpieszcza, mam nadzieję na lepszy czas w lutym. Zobaczymy .
Dynie też lubię. Dopiero w tym roku zaczęłam robić zupy-kremy z dyni i bardzo mi posmakowały.

Dobre postanowienie, powinno się go stosować także odnośnie roślin ozdobnych
ajka napisał(a)
Nie będę tracić czasu na to co u mnie nie rośnie.


Ale czasami serce bierze górę nad rozumem i sadzę rośliny, na tym moim wygwizdowie, które np. nie lubią wiatrów . Zobaczymy jak np. te moje kloniki palmowe będą wyglądać (większość odmian lubi raczej zaciszne miejsca)
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 09:09, 05 lut 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10193
Ale zakupy faktycznie przy takich ilościach i terenie u Ciebie sezon musi szybciej się zaczynać ja jestem ciekawa, jak to wszystko urośnie, będzie pięknie, wtedy jakiś większy pokaz ogrodowy, może? fajnie tak podglądać od początku, jak praktycznie zaczynałaś
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Alija 22:34, 05 lut 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8667
Agnieszko, ale będziesz miała sadzenia, aż Ci zazdroszczę (tak pozytywnie oczywiście).
Nie mogę się już doczekać efektów Twojej pracy.
Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Milka 12:16, 06 lut 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Agnieszko, ależ tu wiosenna aura. Nowe plany i rośliny, nudzić się nie będziesz, bo plany ogromne. Kibicuję całym sercem
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies