Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Judith 20:56, 14 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Agnieszka, a może w tym miejscu jest po prostu nieco niżej i dlatego zbiera sie tam woda? I zamiast tworzyć kolejne oczko, nadsypać nam ziemi...? No, chyba, ze to oczko jest pożądane, wtedy nie ma o czym gadać .
EDIT: Nie „porządane”, a „pożądane” oczywiście...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:07, 14 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
Agatorek napisał(a)
Ta ścieżka z brzozami jest cudowna , szczególnie na drugim pinie.
Przypomniało mi się, że już kiedyś Asia (Margarytka) proponowała te brzozy do mojego ogrodu, ale wtedy odrzuciłam ten pomysł. W każdym razie nie byłam przekonana. Ale teraz muszę przyznać, że ciekawie to może wyglądać.
Haniu, pamietam też, że kiedyś napisałaś, że każdy pomysł (o ile nie jestem czegoś pewna w 100%) musi odleżeć. Też miałaś rację .


Powierzchnia Twojego ogrodu jest wręcz stworzona do tworzenia takich alejek prowadzących do różnych zakątków, czy nawet wokół ogrodu. Takie nasadzenia mają tę zaletę, że obędą się bez większych ingerencji ogrodnika.
Wizja własnego ogrodu bardzo ewoluuje z biegiem lat. Nabiera się doświadczenia, wzrasta wiedza o różnych roślinach. Nudzić się w swoim ogrodzie z pewnością nie będziesz,
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 21:45, 14 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Judith, jest tam odrobinę niżej, to fakt, ale nigdy nie było tyle wody.
Opcja z nadsypaniem ziemi byłaby najlepsza, ale i tak wtedy na rabatach przy oczku zbierałaby się woda (bo tam nie nadsypię). A już nie chciałabym na rabatach podwyższać poziomu gruntu, bo musiałabym wszystkie rośliny wykopać i wkopać z powrotem, na wyższym poziomie. No i jest altanka, jej na pewno nie podwyższę. Żeby uniknąć mokrych rabat i trawy, która chlupie, to musielibyśmy wyrównać praktycznie cały teren za domem.
Także chyba jednak wykopanie oczka będzie mniej pracochłonne .

Ale to jeszcze do przemyślenia oczywiście. Może ten pomysł z nadsypaniem ziemi wykorzystam w innym miejscu, gdzie przeważnie zbierała się woda przy dużych ulewach (do tej pory tylko tam tak się działo, ale akurat w tym miejscu nic nie ma, więc takie okresowe „zalewanie” przechodziło bez echa).

Haniu, nudy nie przewiduję, przynajmniej nie w najbliższych latach .
Z jednej strony nasadzenia nie wymagające zbytniej ingerencji są przeze mnie pożądane, ale z drugiej z uporem maniaka sadzę te byliny i trawy, które jednak wymagają jakichś działań . Ale zauważyłam progres. W tym sezonie mam na oku więcej krzewów i drzew .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
basia3012 21:53, 14 lut 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9430
Mnie Agnieszko też łapki swędzą do pracy w ogrodzie.
A oczko będzie miało piękny kształt. Ale tam chyba są w planie trzy małe oczka.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Agatorek 22:05, 14 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Tak mi się narysowało Basiu, ale za altanką będzie jedno, podłużne. W kształcie nerki, półkola, albo czegoś podobnego.

Coś w ten deseń

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 23:29, 14 lut 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10168
Razem te oczka będą się ładnie komponować
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 00:44, 15 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6547
Agnieszka, w dalszym ciągu nie umiem się zdecydować czy Ci zazdroszczę czy współczuję tych metrów kwadratowych przestrzeni Raz myślę tak a raz siak
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 11:31, 15 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Basiu, też myślę, że będzie to ładnie wyglądać. Oczywiście wraz z nowym oczkiem powstanie kolejna wielka rabata wokół niego. Nudy nie ma .
Ale nie wiem, jak ja to wszystko ogarnę później .

Magara, nie jesteś odosobniona w tych uczuciach. Sama miewam podobne . Z jednej strony cieszę się, że mam gdzie sadzić te wszystkie chciejstwa , a z drugiej strony czasami mam ochotę wszystko zaorać .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
olciamanolcia 17:16, 15 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6923
Agatorek napisał(a)
Basiu, też myślę, że będzie to ładnie wyglądać. Oczywiście wraz z nowym oczkiem powstanie kolejna wielka rabata wokół niego. Nudy nie ma .
Ale nie wiem, jak ja to wszystko ogarnę później .

Magara, nie jesteś odosobniona w tych uczuciach. Sama miewam podobne . Z jednej strony cieszę się, że mam gdzie sadzić te wszystkie chciejstwa , a z drugiej strony czasami mam ochotę wszystko zaorać .


Ja Cię podziwiam za obróbkę tych areałów Ostatnio myślałam co bym posadziła gdybym miała tyle działki
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Monika83 18:19, 15 lut 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973

Ale nie wiem, jak ja to wszystko ogarnę później .

Magara, nie jesteś odosobniona w tych uczuciach. Sama miewam podobne . Z jednej strony cieszę się, że mam gdzie sadzić te wszystkie chciejstwa , a z drugiej strony czasami mam ochotę wszystko zaorać .



Aga to widzę że mamy podobne myśli, może nie zaorać wszystko a zalesić tam gdzie mam stawTeż mam czasem takie myśli że mogę tego wszykiego nie ogarnąć,moje córki w wiek 17 i 16lat to nie kwapią się do pomocy w ogrodzie i mąż też nie, on nawet ani jednej tuji nie posadziłWiem jedno że drugi raz w dużą działke nie wchodziłabym już.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies