Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 15:12, 31 sty 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Ehh, miałam zacząć sezon w lutym, a wyszło na dziś.
Ze względu na baaaaaaardzo wietrzny weekend, ze śnieżycami i sporymi opadami deszczu, musiałam trochę „ponaprawiać”. Podmyło mi kilka drzewek (głogi, sadzone jesienią przy altance) i trochę się poprzechylały. Zrobiłam prowizoryczne podparcia, podsypałam ziemią i mam nadzieję, że wytrzymają do czwartku (w środę wieczorem wraca eM).
Na szczęście nic się nie połamało, oprócz jednej niewielkiej gałęzi styraka.

Zrobiłam przy okazji obchód (czeka mnie dużo pielenia, bo nie zdążyłam tego zrobić jesienią) i zauważyłam pierwsze oznaki wiosny. Wychodzą kapustki rozchodników posadzonych wokół altanki . Tulipany siedzą jak zaklęte w ziemi. Mam nadzieję, że po prostu nie jest jeszcze ich czas, a nie to, że posadziłam je za głęboko .

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 15:17, 31 sty 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
Fajnie, że sezon się zaczyna
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
mrokasia 15:43, 31 sty 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17954
Mnie czeka sprzątanie. Po tym wietrznym weekendzie mam cały ogród w miskantowej słomie...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Judith 16:10, 31 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9889
U mnie wszędzie mnóstwo połamanych gałązek brzozowych oraz kilka sporych, suchych gałęzi dębów... Do tego jeszcze masa liści dębowych zalegających na rabatach od jesieni... Ale ja ze sprzątaniem wstrzymuję się do czasu, aż będzie ciepło .
Brak oznak życia ze strony tulipanów o tej porze to normalny objaw .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Magleska 16:14, 31 sty 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18269
U mnie też połamane trawy ,niektóre rośliny powykrzywiane -tak wiało ,że aż szczęście ,że nie ma większych szkód

u mnie też chwasty mają się aż za dobrze -czeka nas wszystkich gorączka sprzątania rabat
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Anda 16:27, 31 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Na tulipany jeszcze przyjdzie czas

U mnie dziś wichura, ulewa i lepiej z domu nie wychodzić, brr...
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Agatorek 17:38, 31 sty 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Basiu, tak powoli zaczęłam, z przymusu trochę, bo musiałam te drzewka postawić do pionu. Ale i tak miałam zacząć już niedługo. Muszę poczekać aż woda trochę zejdzie, bo trochę chlupie na trawie i wtedy ruszam . Może w marcu zacznę darń zrywać. A przed tym jakieś obcinanie gałązek drzewek i krzewów, później byliny, trawy, hortensje i róże. W tym roku będę miała zdecydowanie więcej pracy niż w zeszłym .

Kasiu, ja mam doniczki wszędzie . Puste. Zapomniałam, że miałam kilka(naście) pod takim roboczym stołem, wywiało je stamtąd, a roznoszeniem po całości zajęła się Venus . Chyba pokazuje mi, gdzie mam robić nowe rabaty .

Judith, musi Ci jeszcze melodia odpowiednia zagrać do pracy .

Madziu, to prawda, sprzątania nie uniknę. I pielenia niestety . A później masa pracy z nowymi rabatami, gdzieś muszę upchnąć te zimowe szaleństwo zakupowe .

Ewa, to przyszła pogoda od nas. Sorki . Przez trzy dni wiało i padało prawie non stop. Brrr
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Judith 17:43, 31 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9889
Agatorek napisał(a)


Judith, musi Ci jeszcze melodia odpowiednia zagrać do pracy .

Się wie!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 17:45, 31 sty 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
Ale woda po tej ostatniej wichurze, tyle Ci napadało? bo u nas trochę ziemia zmarznięta ale tak mokro nie jest, woda nigdzie nie stoi.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
galgAsia 22:03, 31 sty 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ja też dziś wizytowałam ogród i ręce aż się rwały do ziemi... Na szczęście bardzo zimno było
Trawy po wichurach mam wszędzie. A cebulowe wychodzą na potęgę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies