Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Napia 15:50, 06 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Agatorek napisał(a)
Martka, a wiesz, że to by była chyba praca, do której lubiłabym chodzić? Mogłabym pracować z mamą (ma rękę do roślin i doświadczenie). Mam tez pusty kawałek działki. Trochę mały jak na szkółkę, ale sąsiad pewnie z chęcią by sprzedał sąsiedni kawałek …. Marzenia .
Może w przyszłym tygodniu porobię fotki, gdzie planuję nowe wykopki .

Od czegoś trzeba zacząć Marzenia to moim zdaniem bardzo dobry początek
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Agania 19:54, 08 lut 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Marzenia tak zgadzam się to bardzo dobry początek wszystkiego
Przed nami nowy sezon, przebiśniegi już kwitną, masz, ja widziałam
dzisiaj na żywo u mojej mamy, u siebie jeszcze w ogrodzie nie byłam…uwierzysz?

Czekam na foty, co tam planujesz

Pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agatorek 21:23, 08 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Basiu, niestety jeszcze nie zaczęłam. Pogoda nie sprzyja, nic a nic. Dziś miałam na trochę wyjść po przyjeździe z Warszawy, ale niestety jak tylko wróciłam so domu, to zaczęło wiać i padać. Może jutro . Chciałabym choć trochę zacząć wycinkę na froncie, bo na tyłach nie mam szans. Jest jeszcze za mokro.
Mam nadzieję, że będzie (kiedyś) pięknie . Chociaż i tak, jest już lepiej, jak było .

Alicjo, również pozdrawiam . Mam nadzieję, że pogoda trochę się poprawi, bo na razie plany sobie, a pogoda sobie. Co prawda jest jeszcze dużo czasu, ale też dużo pracy…

Irenko, dziękuję za kibicowanie, przyda się . Na razie wiosny za bardzo nie widać, ale zimy też już nie . Plany ciagle się trochę zmieniają .

Agnieszko, na razie chyba nie dałabym rady z tą szkółką. Ale to zawsze jakiś pomysł na życie, w razie czego . W końcu szkółki teraz nie narzekają na brak klientów…ale to może kiedyś. Na pewno nie teraz .

Aganiu, uwierzę, że nie byłaś jeszcze u siebie w ogrodzie. Ja tylko raz (i to szybko) przemknęłam, kiedy musiałam naprostować drzewka po wichurze.
Cały czas pogoda jest paskudna i po prostu mi się nie chce. Jeszcze . Także ze względu na pogodę jeszcze nie mam fotek. W międzyczasie zmieniły mi się trochę plany nowych rabatek. Doszliśmy do wniosku, że oprócz oczka pod tylnym ogrodzeniem, będzie potrzebne jeszcze jedno. Bliżej altanki (między altanką a rogiem działki). Może uda mi się zrobić jakieś zdjęcie z balkonu, żeby było widać, o który fragment mi chodzi. Po ostatnich deszczach i śnieżycach zbiera tam się woda . Ogólnie ten fragment działki „idzie w dół”, a że wody gruntowe są dość wysokie, to teren tam jest dość trudny.
Miałam robić tam (w pobliżu tego miejsca) rabatę w kształcie półkola, ale będę musiała trochę zmienić plany. I najpierw wyznaczyć tam oczko, a później dopiero rabaty. Może uda mi się zrobić jakiś fajny kształt, zobaczymy. Później, jak eM będzie miał trochę czasu, to wypożyczy minikoparkę (tak zrobiliśmy w zeszłym roku, żeby przewieźć górę ziemi) i wykopie oczko. Nie przewiduję machania szpadlem, jak kiedyś. Czasu już tyle nie mam . Także wychodzi na to, że za domem będziemy mieć trzy oczka . Łącznie z tymi z przodu, to 5. Każdy pies ma swoje plus jedno zapasowe .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 23:04, 09 lut 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3970
Szkoda, że przyroda sama wymusza na tobie rozwiązania, ale znając ciebie, na pewno będzie pięknie
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 13:45, 11 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Mam nadzieję Aniu

Dziś znów pada, mży i jest szaro i ponuro ;/
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 17:31, 11 lut 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3970
U nas podobnie, leje od rana, niestety nie udało mi się wyjść na ogród nawet na chwilę, szkoda bo myślałam, że z eM razem podziałamy.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
LIDKA 18:31, 11 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6988
Aguś ja wyciełam trawy i 6 budleji.
Kupilam 2 buki i 2 hortki na bukową.
Buki posadzone a hortki zasadze jutro lub w poniedziałek.
Tak sie kreciłam w kolo moich ogrodników i trawnika.


Tez dzis padało co chwilę.

Oby do wiosny.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
olciamanolcia 18:42, 11 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6974
ajka napisał(a)
U nas podobnie, leje od rana, niestety nie udało mi się wyjść na ogród nawet na chwilę, szkoda bo myślałam, że z eM razem podziałamy.
.

A u mnie słońce od rana a ja do 20 w pracy
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
ElzbietaFranka 23:20, 11 lut 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Agnieszko witam

My to się mamy na tym Mazowszu ciagle pada i pada już na to patrzeć nie mogę.
Dostałam takiego obrzydzenia do tej pogody.
Jutro jadę ma być słońce.

Też mam dużo przeróbek więc przydałaby się lepszą pogoda. Chociaż to dopiero luty w zeszłym roku o tej porze była ładna mroźna zima. Ziemia musi też odpocząć.

Pozdrawiam

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Agatorek 19:23, 12 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Dziewczyny, ehh dziwna ta pogoda.
Dziś nie padało, było bardzo słonecznie, ale co z tego, jak 3 stopnie na plusie . Wyszłam na godzinkę, pościnałam werbenę. I dorobiłam się odcisku . W życiu bym nie pomyślała, że werbena ma takie twarde badyle .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies