Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 00:31, 01 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Basiu, padało przez kilka dni plus roztopy. Ziemia mięciutka. Aż zbyt mięciutka. U nas po zimie niestety tak jest. Dlatego ratujemy się oczkami. Gdyby eM wykopał na jesieni oczko pod tylnym ogrodzeniem, to pewnie woda by szybciej zeszła. Ale mu się nie chciało (nie miał nadzoru budowlanego, bo se na wczasy pojechałam ).

Asiu, u nas aż tak zimno nie było, nawet fajnie mi się pracowało. Tylko jeszcze nie nabrałam rytmu do prac ogrodowych, dziś była sytuacja awaryjna .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kawa 08:19, 01 lut 2022


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
u mnie zima śnieg sypie zimno i wieje tak ze o pracch ogrodowych można zapomnieć
wszędzie syf latające liscie trawy i hortki
ale co tam
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Basieksp 08:43, 01 lut 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Z jednej strony to jakiś plus z tą wodą, bo masz wodę w oczach, a ja pewnie musiałabym je zasilać wodą z węża, gdybym miała jakieś oczka.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
olciamanolcia 10:58, 01 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7017
U mnie po niedzieli ogród cały w latających trawach . Miskant cukrowy połamał się całkowicie. Nawet pojedyncze gałęzie brzóz połamane . No ale za to wschodzą tulipany werbena dostała listki i coraz więcej wschodzi czosnków.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
sylwia_slomc... 18:50, 01 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Agatorek napisał(a)
W tym roku będę miała zdecydowanie więcej pracy niż w zeszłym .


Nie chcę Cię martwić, ale tej roboty wiosennej to z roku na rok będzie Ci przybywało, zawsze wiosną mówię, ze już żadnej rabaty więcej nie robię bo potem nie wyrabiam, a później w sezonie zawsze jeszcze jakąś wymyślę, bo jeszcze to czy tamto bym chciała posadzić, a nie ma gdzieI tak się robota mnoży, a Emusiowi ubywa koszenia
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 19:02, 01 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Miło jest zacząć sezon. Po zimie zawsze ziemia trochę ciumka, zwłaszcza na cięższych glebach. Z tego powodu trochę przyspieszam rozpoczęcie sezonu, żeby później nie zatapiać się w glinie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Napia 20:58, 01 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Agnieszko, u mnie dzisiaj wszystko w śniegu, a u Ciebie pierwsze prace ogrodowe Chociaż wiem, że tej pracy jest dużo i pewnie przyjdzie ją wykonać w szybkim czasie, to nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła zrobić w ogrodzie wiosenne porządki .
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Kawa 07:23, 02 lut 2022


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
hej Aguś
co do bonici tak na szerokość i wysokość 1m na pewno
Jola z ogrodu wśród pół i wiatrów ma cały szpaler z bonici - cudny
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2867-ogrod-wsrod-pol-i-wiatrow?page=555
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2867-ogrod-wsrod-pol-i-wiatrow?page=691
trochę tych krzaczków ma
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Agatorek 00:05, 03 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Basiu, w najgorsze upały bywało, że oczka prawie nie miały wody . Teraz w każdym woda po brzegi.

Justyna, ciekawe, czy uda mi się rozpoznać werbenę, mam nadzieję, że nie pomylę jej z chwastami

Sylwia, wiem, ale nie miała baba kłopotu, to se rabatek porobiła . Ja już w zeszłym roku sobie mówiłam, że w tym nie będzie nowych rabatek. No i miesiąc temu zamówiłam tyle roślin, że jednak będą nowe .

Haniu, ja czekam tylko na lepsza pogodę. W poniedziałek było nawet fajnie, tylko czasu miałam niewiele niestety. Taki nowy ład .

Agnieszko, mam tak samo. Na razie powstrzymuje mnie tylko kiepska pogoda i praca. Ale jak będzie pogoda, to pracować będę wieczorami .

Kamila, haha, znam ten temat, ale teraz będę wiedziała, na której stronie szukać , dzięki.. Wiesz, że to od tego tematu z ogrodem Joli zaczęła się moja „obsesja” na temat bonici? . I zamówiłam 40 sztuk na szpaler, więc będę starać się je sadzić co około metr. Pamietam, że Jola sadziła co 1,2 albo 1,4, ale dla mnie to za szeroko .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 00:30, 03 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Agatorek napisał(a)
nie miała baba kłopotu, to se rabatek porobiła .


Hmmm, czasem mi się wydaje, że to moje ogrodowe motto

Aga, dasz radę I ja też
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies