Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Wiaan 20:39, 24 cze 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
Agnieszka gdzie zamawiałaś hakonki?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Agatorek 21:28, 24 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Zuza, lemon rokoko była u mnie pierwsza (oprócz okrywowych nn na rondzie i 3 sztuk na pniu, które mi przemarzły i teraz pięknie puszczają od podkładek ). Kupowana zeszłej wiosny w doniczce, miała tylko kilka kwiatków w całym sezonie. W tym roku oszalała . Jak to u mnie - stanowisko na patelni, bardziej wietrzne niż zaciszne. Podczas sadzenia dostała dodatkowo tylko trochę kompostu, ponieważ obornika do tej pory sobie nie zorganizowałam. Na wiosnę cięłam, ale raczej delikatnie.
Na deszcze i wichury nie reaguje (a porządnie lało np w ostatni poniedziałek), dam znać jeszcze, jak będzie po upalnym weekendzie.

Anetko, tam, gdzie Martka swoje trawy, czyli trawy i byliny kropka eu.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
daszum 22:25, 24 cze 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Wszyscy chwalą róże, a ja chwalę klony palmowe
Nie przypala Ci ich na słońcu?
Mam Seiryu w donicy na tarasie i po kilku upalnych dniach wygląda coraz gorzej
Chciałam dać Garneta do donicy, ale obawiam się, że nie poradzi sobie cały dzień w słońcu.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Agatorek 22:53, 24 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Danusiu, jeszcze nie zauważyłam, żeby słońce mi przypalało klony. A niby na patelni wszystkie.
Może wiatr je dobrze chłodzi
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magleska 23:11, 24 cze 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18297
Aga dobra i ja się pozachwycam Twoimi różami lemon rokoko zapisuję na liście chciejstw -pasowałaby mi do limonkowej ,jak duża ona rosnie na wysokośc i szerokość u Ciebie ?
pytam ,bo nie wiem ,czy mam jeszcze miejsce na nią

Brutus wygląda bardzo dostojnie a gdzie reszta mafii ? lubię tą Twoją psią bandę

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Agatorek 00:10, 25 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Reszta mafii leżała w cieniu . Albo nie zauważyła, jak wychodziłam z domu .

Madzia, w sumie to nie wiem, jak ta lemon mi urośnie, mam ją dopiero od roku . Wg różnych źródeł podają, że rośnie do 1m, szerokość do 0,6m. U mnie jeden krzak delikatnie przekroczył podawaną wysokość, drugi jest nieco niższy . Szerokość by się zgadzała. Mniej więcej .
Kwiaty wyraźnie kontrastują z ciemnozielonymi liśćmi. Ładna jest, trzeba to przyznać

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
antracyt 12:34, 25 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11530
Agatorek napisał(a)
Zuza, lemon rokoko była u mnie pierwsza (oprócz okrywowych nn na rondzie i 3 sztuk na pniu, które mi przemarzły i teraz pięknie puszczają od podkładek ). Kupowana zeszłej wiosny w doniczce, miała tylko kilka kwiatków w całym sezonie. W tym roku oszalała . Jak to u mnie - stanowisko na patelni, bardziej wietrzne niż zaciszne. Podczas sadzenia dostała dodatkowo tylko trochę kompostu, ponieważ obornika do tej pory sobie nie zorganizowałam. Na wiosnę cięłam, ale raczej delikatnie.
Na deszcze i wichury nie reaguje (a porządnie lało np w ostatni poniedziałek), dam znać jeszcze, jak będzie po upalnym weekendzie.

Dziękuję za informacje
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gosialuk 13:52, 25 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Ja się zachwycam różami, bo akurat naszło mnie chciejstwo różane. Lemon rokoko pięknie u ciebie kwitnie, moją chyba sarny podjadły, bo były pąki i nie ma. Muszę jeszcze poczekać. Nad fosą żylistkom będzie dobrze, one lubią wilgoć w nogach, nawet powiedziałabym, że są wrażliwe na suszę.
Jak się nie będziesz wyrabiać z pieleniem, to zorganizuj spotkanko ogrodowiskowe i będzie po robocie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
olciamanolcia 16:41, 25 cze 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6923
No bardzo się ciesze , ze kulki całe i zdrowe. Dbaj o nie
Jak posadzisz daj znać
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Agatorek 11:22, 26 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Zuza

Gosia, dobry pomysł z tym spotkaniem . Tylko musiałabym robić takie złoty dość często, chwast u mnie bardzo dobrze się czuje .

Justyna, kulki już posadzone (wczoraj pod wieczór) i oczywiście podlane. Zdjęcia wkrótce, na razie nie wychodzę. Za gorąco jak dla mnie . Lubię ciepło, ale bez przesady .
Jak to jest, że będąc na jakimś wyjeździe w miejscu, gdzie też jest ponad 30 st, to tak to nie przeszkadza? Chyba to kwestia wilgotności i/lub poczucia, że jak się wybrało jakieś miejsce i za nie zapłaciło, to nie ma co jeszcze narzekać na pogodę .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies