Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Martka 12:49, 26 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aga, to mamy tydzień przestoju ja w upały sobie odpuszczam i robię bez wyrzutów sumienia to, na co mam ochotę i tylko tyle Z wyjątkiem pracy, upał nie jest wymówką, chłodne biuro jutro odwiedzę nad wyraz chętnie
Wilgotność powietrza powoduje, że upał odczuwalny jest w jeszcze większym stopniu. Ta sama temperatura i wilgotność 20% czy 80% - robi ogromną różnicę 




Agatorek 14:48, 26 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Martuś, masz rację, nie ma co się przemęczać, zwłaszcza, że cienia jak na lekarstwo. Późnym popołudniem, a raczej wczesnym wieczorem podlewam częściami ogród. Jak to kiedyś ktoś tu napisał na forum „chwasty śmieją mi się w twarz” . Ale cóż, taki mamy klimat .
W takich chwilach coraz częściej myślę o basenie. Ale to znów tyle pracy, że jak upały przechodzą, to razem z myślami o basenie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
antracyt 16:54, 26 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Wydaje mi się, że teraz basen to już nie jest aż tak dużo pracy. Sporo załatwia automatyka, ale za to koszt w tym roku ogromny... Ceny (tak jak wszystkiego) poszły w górę prawie o 100%.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Agatorek 17:17, 26 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Tak, ceny okropnie poszły w górę. Dlatego ciągle jest to na etapie „może kiedyś” .

Co do pracy z basenem, to miałam na myśli budowę (jeżeli np. w grę wchodziłby całoroczny), bo masz rację, późniejsza obsługa już nie jest tak uciążliwa.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Judith 17:24, 26 cze 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Agatorek napisał(a)
Tak, ceny okropnie poszły w górę. Dlatego ciągle jest to na etapie „może kiedyś” .

U nas podobnie
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
mrokasia 17:39, 26 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Agatorek napisał(a)
Tak, ceny okropnie poszły w górę. Dlatego ciągle jest to na etapie „może kiedyś” .

Co do pracy z basenem, to miałam na myśli budowę (jeżeli np. w grę wchodziłby całoroczny), bo masz rację, późniejsza obsługa już nie jest tak uciążliwa.


No, basen całoroczny to faktycznie większa inwestycja, i finansowa i jako przedsięwzięcie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Wiolka5_7 17:51, 26 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Judith napisał(a)

U nas podobnie
Na basen nie mam miejsca ,ale kiedyś jak zrobimy stałe zadaszenie na tarasie ,to Też "może kiedyś" kupimy małe jacuzzi
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Judith 17:56, 26 cze 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Wiolka5_7 napisał(a)
Na basen nie mam miejsca ,ale kiedyś jak zrobimy stałe zadaszenie na tarasie ,to Też "może kiedyś" kupimy małe jacuzzi

Wiola, ale jak nie masz miejsca…? Czy dobrze kojarzę, ze pisałaś ostatnio, ze masz działkę ponad 3000 m2?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiolka5_7 18:08, 26 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Judith napisał(a)

Wiola, ale jak nie masz miejsca…? Czy dobrze kojarzę, ze pisałaś ostatnio, ze masz działkę ponad 3000 m2?


Niby tak ,ale druga część bardziej użytkowa zresztą jakoś do dużego basenu mnie nigdy nie ciągnęło
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Agatorek 15:20, 27 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Wyszłam na chwilę na dwór i masakra jest. Nie wiem, jak przeżyję kolejne dni ().

Udało mi się zrobić kilka fotek. W biegu, bo słońce parzyło .

Róże ze stipą , widać głównie stipę. Ale są tam 2 x magic rokoko i w środku Leonardo na vinci.


Lemon rokoko jakby zupełnie nieświadoma upałów


Zaczyna Till Eulespiegel
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies