Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 09:17, 11 lut 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Aniu, brama i mostek dziękują .
U mnie też zauważyłam czubki tulipanów. I przebiśniegi już całkiem spore .

Magarku, wczoraj w końcu udało mi się przyciąć wszystkie raureify. Nie mogłam nie skorzystać z ładnej pogody. Przy okazji poszły jeszcze hakonki w glebie (te w donicach jeszcze zostawiłam). Bardzo wolno mi to idzie … .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
Monia81 15:14, 11 lut 2024


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8208
Nie napiszę nic nowego, ale fota z bramą majstersztyk u mnie z pracami ogrodowymi też powoli, bo niestety pogoda nie zawsze sprzyja wtedy kiedy my możemy... no, ale jeszcze trochę czasu jest
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
ajka 16:21, 11 lut 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4293
U nas w sobotę cieplutko, niestety musieliśmy jechać do teściów, a dziś od rana leje. Znów szaro, buro, ponuro, a trawy widzę proszą się już o cięcie.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Rumianka 17:14, 11 lut 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10455
Zazdroszczę ciepełka, u nas śnieg...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
MartaCho 18:57, 11 lut 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2334
Agnieś, a może by tak toskańskie cyprysy za tą bramą wzdłuż drogi… kiedyś…? tak mi się z długim podjazdem do bramy wjazdowej dobrze, wakacyjnie kojarzą choć w naszych warunkach to pewnie prędzej wierzby by się nadawały
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Magara 23:39, 11 lut 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Agatorek napisał(a)


Magarku, wczoraj w końcu udało mi się przyciąć wszystkie raureify. Nie mogłam nie skorzystać z ładnej pogody. Przy okazji poszły jeszcze hakonki w glebie (te w donicach jeszcze zostawiłam). Bardzo wolno mi to idzie … .


Brawo Ładnej pogody zazdroszczę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Basieksp 23:43, 11 lut 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
U nas pogodowo raczej nie ogrodowo. Trochę liczyłam na ładniejszą pogodę, no trudno, w końcu to jeszcze luty
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 17:21, 12 lut 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Monia, dzięki . Oprócz soboty jeszcze niedziela była ciepła, ale niestety padało. Dziś także.

Aniu, masz rację, trawy rzeczywiście można już powoli ciąć. Tylko jakoś coś mokro się zrobiło.

Elisko, to u Was jest tak zimno? U nas śnieg też popadał w piątek, ale zaraz stopniał, za ciepło.

Martuś, dobry pomysł z tymi cyprysami. Ale na jesieni posadziliśmy tam katalpy, jarzębiny i brzozy (małe okazy- samosiejki z innych miejsc). Na razie nie na całości.
Tam trzeba by sporo tych drzewek (podjazd ma ponad 100 m),a nie chcemy aż tak inwestować na nieogrodzony teren. Zwłaszcza, że może kiedyś sprzedamy tą część działki (między wierzbami, czyli terenem ogrodzonym, a asfaltem jest jakieś 5000 m. kw., obecnie łąki, ale w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego to działka budowlana).

Dzięki Magarku . Chwilowo znów mokro i deszczowo się zrobiło.

Basiu, no właśnie, niby luty, ale tulipany już wschodzą, trzeba by chociaż w tym miejscu posprzątać. Ale jest za mokro.

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
MartaCho 07:33, 13 lut 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2334
Agatorek napisał(a)


Martuś, dobry pomysł z tymi cyprysami. Ale na jesieni posadziliśmy tam katalpy, jarzębiny i brzozy (małe okazy- samosiejki z innych miejsc). Na razie nie na całości.
Tam trzeba by sporo tych drzewek (podjazd ma ponad 100 m),a nie chcemy aż tak inwestować na nieogrodzony teren. Zwłaszcza, że może kiedyś sprzedamy tą część działki (między wierzbami, czyli terenem ogrodzonym, a asfaltem jest jakieś 5000 m. kw., obecnie łąki, ale w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego to działka budowlana).



No i tak też będzie pięknie! Taka zupełnie luźna myśl to oczywiście tylko była patrząc na to słoneczko za bramą Wiadomo, że masz co robić w obrębie bramy, więc brak chęci do inwestycji po drugiej stronie w pełni rozumiem.
Mówisz, że u Ciebie też mokro? Woda w basenie? U mnie też fatalnie, dlatego na razie przed domem ogarniam, a za to jak troszkę przeschnie. Wiem, że jest ostatnio problem z wodą, więc może lepiej jest, jak jest niż susza. Zobaczymy, co nam ten rok pokaże.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Wiaan 10:26, 13 lut 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5570
Agnieszka widzę, że też miałaś trochę reset Podziwiam fotki zimowe, a zdjęcie z bramą sztos Czuję jak będzie wyglądał Twój ogród w tym sezonie i nie mogę się doczekać
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies