Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

mrokasia 10:22, 22 lut 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18724
Margo2 napisał(a)
U mnie z kuklikami jest różnie. Niektóre odmiany przyrastają pięknie, inne zamierają.
Posadziłam w zeszłym roku kilka nowych jestem ciekawa, czy przetrwały zimę.
Ciemiernika zostaw. Faktycznie byłoby go szkoda


A wiesz, że u mnie tak samo? W zeszłym sezonie nawet przesadziłam trzy sztuki Bohema Pink w inne miejsce bo mi właśnie bardzo zmarniały. Ciekawe czy w tym sezonie jakoś odżyją? A inne odmiana rośnie jak wściekła.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 10:34, 22 lut 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 8553
April napisał(a)
Aga, kukliki niczego nie zauważają. Moje podzielone sadzonki zostały na całą zimę w plastikowej rynience na trawie, bo mi się gwałtownie sezon skończył. Z tego co w weekend widziałam, żyją wszystkie, niemal bez ziemi, utopione w wodzie z powodu częstych deszczy
Piszę tu o odmianie Bell Bank


Bell Banki sa zarabiste, u mnie tez cale zalane. Kępy sie powiekszyly, bede odsadzac. Licze na kilka suchych dni i że wchlona sie kaluże na rabatach, chcialabym jedna ruszyc i odchwascic no i kore sypnac. A druga bede przekopywac ze zwirem, moze cos da. no i troche ciecia smieci zrobie, za duzo nie mam. Wszystko zgniło. A w racacie przed tarasem kret sobie wykopki zrobil wiec wyglada jak na ksiezycu.

Chyba ropuchy sie budza, bo dzis sie natknelam na ich qpy. A rano śpiewaly kosy i darły japy żurawie. Wiosna jednak idzie powoli. W karmnikach ptakow mniej, widac ze szykuja gniazda. Zieby zawsze mega liczne zima teraz praktycznie znikneły, zostaly kowaliki, sikorki, pełzacze, kosy. Słychac jastrzebie i krogulce.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Napia 17:39, 22 lut 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9074
Nic nowego nie napiszę, ale brama w zimowej scenerii wygląda bajkowo Ciemiernik śliczny i naprawdę w dobrej cenie - chyba nie odważyłabym się go podzielić. W donicy wygląda super
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Agatorek 09:59, 23 lut 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Jola, muszę w takim razie nabyć tego kukliki, którego polecacie. Ale jeszcze dam szansę tym moim. Może coś wyjdzie

Kasia, ja nawet już nie pamiętam, jaka odmiana mi zmarniała, muszę poszukać. Mam chyba tam dwie różne. I obie nie rokują.

Tarciu, u nas od niedzieli ma być bezdeszczowo i ciepło. Też czekam na osuszenie niektórych rabat. W niektórych miejscach czuję się tak, jakbym chodziła po gąbce

Dzięki Aga . Tak właśnie myślę, żeby kupić jakąś dużą donicę i tam wsadzić ciemiernika. Albo wezmę którąś z tarasu.

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
April 10:08, 23 lut 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10616
Aga nie kupuj kuklika Bell Bank, dam ci sadzonki z moich. No chyba że zależy ci na dużych. Ale one szybko przyrastają.

Posadzę w weekend te zapomniane do doniczek, niech się ukorzeniają dobrze i rosną.
____________________
April April podbija las Mazowsze
DariaB 10:57, 23 lut 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3174
Wygooglałam tego kuklika Bell Bank, śliczny jest. Ja mam u siebie polecanego Mai Tai i jeszcze jakiegoś Peach coś tam, nie pamiętam całej nazwy. Na pewno będę dzielić Mai Tai bo chcę go więcej Ciemiernik obłędny!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Rojodziejowa 11:21, 23 lut 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 9021
Wszystkie kukliki tak ładnie przyrastają?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Agatorek 12:09, 23 lut 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Jola, ok, nie będę kupować, dzięki ❤️

Daria, ciemiernik dziękuje .

Asia, no właśnie nie wszystkie. Jak sobie przypomnę odmiany moich, to Ci napiszę. Jakoś się skurczyły zamiast przyrastać

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
Agatorek 12:11, 23 lut 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Roboty ogrodowe chyba nie są mi pisane…
Wczoraj wyszłam w ciągu dnia, za dwie godziny zaczęło padać.
Dziś wyszłam o 10, przed chwilą zaczęło padać .

Jutro nie wyjdę, to cały dzień będzie pewnie ładny
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
Judith 12:44, 23 lut 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10746
Rojodziejowa napisał(a)
Wszystkie kukliki tak ładnie przyrastają?

Ja mam kuklika bezodmianiwego kupionego jako kuklik szkarłatny. Kupiłam dwie kepy i od razu podzieliłam każdą na pół. Jak napisała Mrokasia o swoim - rośnie jak wściekły . Ale kolor ma niepopularny na O. czyli czerwony .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies