Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Polon 17:40, 18 lut 2024


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 263
Agatorek napisał(a)

Malgo, znalazłam dziś te moje nożyce do traw. To Stihl HSA 26. Pięknie tną nawet kilkuletnie miskanty. Poza tym wykorzystałam je dziś do cięcia werbeny i jeżówek . Polecam , rabata przy bramie już czysta .

Dziękuję bardzo za test . Ten Stihl niestety cenowo poza moim budżetem, ale teraz wiem jaka moc i pojemność baterii powinna być ok.
Przed weekendem pojechałam jeszcze na rekonesans do pobliskiego sklepu na M i spontanicznie kupiłam zestaw z Einhella, z założeniem, że najwyżej oddam. Czekał zapakowany na Twoją opinię . Mocowo jest niby nawet trochę mocniejszy od Twojego Stihla, do tego dają dodatkowy rok gwarancji, więc zostaje i mam nadzieję, że da radę .
Wielkie, wielkie dzięki
____________________
Malgo
Agatorek 17:42, 18 lut 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Nie ma za co
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
sylwia_slomc... 18:04, 18 lut 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
mrokasia napisał(a)
Uuuu, jaki okropny ten ciemiernik, fuj .
Posadzisz w całości czy będziesz dzielić? Ja się zastanawiam nad podziałem swoich 3 dużych kęp ale się trochę cykam.


Raz dzieliłam przyjmują się bez kłopotu, ale na kwiaty musiałam potem czekać trzy sezony tak się za te podziały obraził.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
April 18:26, 18 lut 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10616
Piękny ciemiernik i świetna cena. Ja kupiłam za 68zł sporo mniejszy egzemplarz.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Monika83 21:28, 19 lut 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3212
Agatorek napisał(a)
Byłam dziś na giełdzie kwiatowej na Broniszach po kwiaty (róże) dla babci (taka moja tradycja, co roku kupuję wielgaśny bukiet).

Przy okazji kupiłam sobie ciemiernika, jedną doniczkę, ale wielką , za 60 zł.



Jest co najmniej 3 razy większa od ciemierników w czerwonych dwulitrowych doniczkach od Z. , które kosztują po 40-45 zł.

Także, jak ktoś ma blisko i lubi rano wstawać, to polecam .
Aga w bardzo dobrej cenie kupiłaś tego hybrydowego ciemiernika, aż chce się takie kupować dorodne,nie jak przez net mikrusy hybrydowe w cenie 45-50zł. W tym roku jeszcze mniejsze sadzonki od Z.. przyszły mojej sąsiadce niż w poprzednich latach,masakra. Co do dzielenia ciemierników to dzieliłam białe nigery i orientalne o pełnych kwiatach i wszystkie te sadzonki przyjeły się i zakwitły w następnym roku u mojej mamy. Nie dzieliłam tylko ciemiernika hybrydowego Zymony dla mnie to są dziwne ciemierniki nawet kwiaty mają sterylne nie zawiązują nasion i nie rozsiewają się.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Agatorek 08:35, 20 lut 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Sylwia, właśnie chciałabym uniknąć takiej obrazy

April, też uważam, że to świetna cena . Dlatego wzięłam bez namysłu (plus drugiego dla mojej mamy, bo wiedziałam, że jak zobaczy mojego, to też będzie chciała )

Monika, ja jeszcze nie mam do siebie zaufania w kwestii dzielenia roślin innych niż trawy . Wolę nie ryzykować i nie zmarnować w razie czego dużego egzemplarza.

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
TAR 08:42, 20 lut 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 8553
Agatorek napisał(a)
Martuś, woda w basenie (tyle, co było nalane ) i poza basenem też, na szczęście eM zrobił mały drenaż i zeszło (w oczkach i fosie było full).
Oczywiście dobrze by było, gdyby nie było suszy w tym roku, ale nie zawsze mokra zima wystarczy.

Aneta, cały czas mam jeszcze reset .
Tak trochę zaczęłam działać, ale pogoda się popsuła. Dzisiaj było ładnie, ale za to czasu brak.
Może w piątek coś porobię, zobaczymy.
Liczę na busz w tym roku

Dzięki Daria . Chciałabym mieć już dorosłe drzewa na działce, ale to chyba jeszcze nie w tym sezonie .

Sylwia, dokładnie tak jest. Weny brak, ale trzeba powoli się wziąć do roboty, bo inaczej lato mnie zastanie .


Słusznie, z ta wena mam tak samo. Ale juz Ogrodowisko mnie w malutkie szponki chwyta wiec moze i wena przyjdzie Ja sprobuje podzialac w sobote, w tygodniu jeszcze za ciemno. Kiedy wracam do domu, nim cos zjem to nocka za oknem.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Agatorek 08:46, 20 lut 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Wczoraj zauważyłam pączki liściowe na niektórych różach, szałwia Schwellenburg już też wychodzi. A pogoda niestety nie sprzyja wszelkim pracom….
Tym razem wiosna mnie zaskoczyła jak zima niektórych kierowców ;D
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
Agatorek 08:47, 20 lut 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Tarciu, ja akurat mam czas w tygodniu w ciągu dnia na trochę wyskoczyć z domu do ogrodu. Ale co z tego, jak albo jest zimno, albo pada, albo jest zimno i pada .

Jak jest ciepło i nie pada, to akurat nie mam czasu .

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
mrokasia 09:00, 20 lut 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18724
sylwia_slomczewska napisał(a)

Raz dzieliłam przyjmują się bez kłopotu, ale na kwiaty musiałam potem czekać trzy sezony tak się za te podziały obraził.


Serio??? Uuuu, to ja tak nie chcę…
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies