Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

DariaB 11:21, 13 lut 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3174
Aguś cofnęłam się trochę w wątku i zimowe zdjęcia są zjawiskowe, wszystko wyglądało jak w tajemniczej krainie. Jeszcze jak drzewa podrosną to będzie magia.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
sylwia_slomc... 16:10, 13 lut 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
Zaglądam i widzę, że już Jesteś U mnie odwrotnie wena by była zdrowia i siły brak. Wszystko musi zaczekać.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 16:20, 14 lut 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Martuś, woda w basenie (tyle, co było nalane ) i poza basenem też, na szczęście eM zrobił mały drenaż i zeszło (w oczkach i fosie było full).
Oczywiście dobrze by było, gdyby nie było suszy w tym roku, ale nie zawsze mokra zima wystarczy.

Aneta, cały czas mam jeszcze reset .
Tak trochę zaczęłam działać, ale pogoda się popsuła. Dzisiaj było ładnie, ale za to czasu brak.
Może w piątek coś porobię, zobaczymy.
Liczę na busz w tym roku

Dzięki Daria . Chciałabym mieć już dorosłe drzewa na działce, ale to chyba jeszcze nie w tym sezonie .

Sylwia, dokładnie tak jest. Weny brak, ale trzeba powoli się wziąć do roboty, bo inaczej lato mnie zastanie .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
Gruszka_na_w... 12:48, 15 lut 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Tegoroczna aura chyba wszędzie uniemożliwia jednorazowe dłuższe prace w ogrodzie. U siebie wykorzystuję krótkotrwałe okienka pogodowe. Inaczej się nie da. Wegetacja już ruszyła. Bardzo szybko.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Polon 08:34, 16 lut 2024


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 263
Hej, przychodzę z pytaniem o nożyce akumulatorowe do traw. Zdaje się, że masz i używasz, czy więc mogłabyś się podzielić spostrzeżeniami? Traw nie mam jakoś dramatycznie dużo, ale cięcie zwykłymi nożycami już mi się znudziło . Muszę kupić, a nie wiem czego unikać, za co warto dopłacić
Dziękuję
____________________
Malgo
Agatorek 17:36, 17 lut 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Haniu, wczoraj cały dzień było ładnie, ale akurat byłam zajęta czymś innym. Najbliższe dni będą luźniejsze, ale z kolei ma być zimniej. No nie dogodzisz

Malgo, nożyce do trawy mam, tylko już zapomniałam jakie . Zapomniałam na tyle, że przy cięciu raureifów zapomniałam, że je mam i obcinałam ponad 30 sztuk zwykłymi nożyczkami .
Jutro/pojutrze postaram się je znaleźć.
Ale opinię mogę wydać po tegorocznym cięciu. W zeszłym roku moje trawy (tzn po zeszłej zimie) nie były jakieś wielkie. Więc i cięcie nie było pracochłonne. Ale w tym sezonie będę musiała się przyłożyć. Także dopiero po tegorocznym cięciu będę mogła je ocenić.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
Agatorek 17:41, 17 lut 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Byłam dziś na giełdzie kwiatowej na Broniszach po kwiaty (róże) dla babci (taka moja tradycja, co roku kupuję wielgaśny bukiet).

Przy okazji kupiłam sobie ciemiernika, jedną doniczkę, ale wielką , za 60 zł.



Jest co najmniej 3 razy większa od ciemierników w czerwonych dwulitrowych doniczkach od Z. , które kosztują po 40-45 zł.

Także, jak ktoś ma blisko i lubi rano wstawać, to polecam .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
Narsilia 18:13, 17 lut 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 806
Ale piękna dorodna donica gdym tylko bliżej mieszkała już by była moja
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
mrokasia 19:42, 17 lut 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18724
Uuuu, jaki okropny ten ciemiernik, fuj .
Posadzisz w całości czy będziesz dzielić? Ja się zastanawiam nad podziałem swoich 3 dużych kęp ale się trochę cykam.

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Agatorek 15:45, 18 lut 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Klaudia

Kasia, raczej nie będę dzielić. Pamiętam, że Iwona (Inka) kiedyś podzieliła swojego wielkiego i ciężko się zbierały po tym zabiegu.
Ale np Muszelka dzieli swoje i nic im nie dolega.
Chyba wsadzę w dużą donicę, bo na razie nie mam pomysłu, gdzie go wsadzić

Malgo, znalazłam dziś te moje nożyce do traw. To Stihl HSA 26. Pięknie tną nawet kilkuletnie miskanty. Poza tym wykorzystałam je dziś do cięcia werbeny i jeżówek . Polecam , rabata przy bramie już czysta .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies