Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Judith 12:46, 23 lut 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10746
Agatorek napisał(a)
Roboty ogrodowe chyba nie są mi pisane…
Wczoraj wyszłam w ciągu dnia, za dwie godziny zaczęło padać.
Dziś wyszłam o 10, przed chwilą zaczęło padać

Jutro nie wyjdę, to cały dzień będzie pewnie ładny

Agnieszka spoko, niedziela ma być ładna - ciepło i bez deszczu .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Agatorek 18:10, 23 lut 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Judith, też mam tego bezodmianowego i akurat on ładnie przyrasta i długo kwitnie.

W niedzielę mam właśnie zamiar wyjść na dwór, bo w tygodniu raczej dopiero pod koniec będę mogła wagarować sprzed biurka .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
Agatorek 18:19, 23 lut 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Jeśli kiedykolwiek będę chciała kupić jakieś trawy, czy byliny (ale głównie trawy), to niech mnie coś trafi .

Dwa/trzy lata temu cięcie wszystkiego zajmowało mi jeden dzień.
Rok temu trochę dłużej, ale większość cięłam zwykłymi nożyczkami.
W tym roku mam nożyce akumulatorowe i po prostu padam. Dobrze, że mam wymienny akumulator.
A tnę tylko mniejszy kaliber: małe trawy, jak stipa czy turzyce, palczatki etc. czy niektóre młode miskanty i młode rozplenice.
Niektóre trawy tak poprzyrastały w zeszłym sezonie, że je zostawiam dla eMa. I piły motorowej .

Jak skończę, to policzę wszystkie trawy. Ciekawe, czy dobiję setki.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
antracyt 18:22, 23 lut 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 12048
Haha, ja sobie od zeszłego roku tak powtarzam o nowych różach
Jak skończysz i towarzystwo trawiaste odrośnie to zapomnisz o tych słowach
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Judith 18:25, 23 lut 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10746
Agatorek napisał(a)
Jeśli kiedykolwiek będę chciała kupić jakieś trawy, czy byliny (ale głównie trawy), to niech mnie coś trafi .

Dwa/trzy lata temu cięcie wszystkiego zajmowało mi jeden dzień.
Rok temu trochę dłużej, ale większość cięłam zwykłymi nożyczkami.
W tym roku mam nożyce akumulatorowe i po prostu padam. Dobrze, że mam wymienny akumulator.
A tnę tylko mniejszy kaliber: małe trawy, jak stipa czy turzyce, palczatki etc. czy niektóre młode miskanty i młode rozplenice.
Niektóre trawy tak poprzyrastały w zeszłym sezonie, że je zostawiam dla eMa. I piły motorowej .

Jak skończę, to policzę wszystkie trawy. Ciekawe, czy dobiję setki.

Ale daj spokój! Za kilka lat, jak będzie busz, weźmiesz kogoś na kilka dni do pomocy i sprawa będzie załatwiona . No przecież nie będziesz pozbawiać swojego ogrodu nowych traw i bylin!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Agatorek 18:32, 23 lut 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Zuza wiadomo, że tak będzie . Z różami już chyba dałam sobie spokój, ale dlatego, że nie chce już nowych rabat . Także nowych traw chyba też nie będzie .

Judith, moja mama była bardzo chętna do pomocy, ale niestety jeszcze jest trochę niedysponowana (miała operację na kolano we wrześniu i jeszcze do końca nie jest sprawna). Także jak skończę u siebie, będę cięła u mamy. Na szczęście ma tylko kilka wielkich traw ( piła motorowa), a reszta nie jest tak liczna jak u mnie .

Jakieś nowe byliny będą, przy basenie muszę coś posadzić, ale póki co nie myślę o tym, mam co robić .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
Judith 18:39, 23 lut 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10746
Agnieszko, nigdy nie pomyślałabym o Twojej mamie . Miałam na myśli jakąś miejscową osobę, która chce zarobić parę groszy .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 19:18, 23 lut 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
No właśnie, może warto kogoś takiego poprosić o pomoc U nas na wiosce są takie osoby, które pomagają w takich pracach, sąsiadka jak miała chorą nogę to np. pomagał jej wlasnie w ogrodzie, taki pan, może niepozorny, ktoś mógłby różnie sobie pomyśleć, ale był miły, grzeczny i zawsze trzeźwy.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gosialuk 21:48, 23 lut 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
Aga, a co eM na to? Roboty mu przybywa czy ubywa, bo mniej trawy do koszenia przez cały sezon?
A jak ci się pracuje tymi nożycami do trawy? Też się wyposażyłam, ale jeszcze nie korzystałam. Ciekawa jestem twojej opinii.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
TAR 22:02, 23 lut 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 8553
Rojodziejowa napisał(a)
Wszystkie kukliki tak ładnie przyrastają?


u mnie najladniej Bell Bank, zwisły Flames of Passion i limonkowy Lemon Drops, reszta tez obleci, patrzac jakie wypiardki sadzilam wielkosci 2 zł. a teraz male kapustki.Te zwykle szkarlatne tez sie calkiem ładnie rozrastaja
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies