Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mały podmiejski

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały podmiejski

maksimini 21:40, 16 sty 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Potem, na wiosnę 2021 powstał taras, przygotowywałam działkę i sadziłam cisy. I tym zakończyliśmy sezon 2021


____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
maksimini 22:19, 16 sty 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Nadszedł 2022 r. ....
i wykopałam wszystkie cisy. Witek (mój mąż) za głowę się łapał, a ja się uparłam i już.
Niektóre z cisów padły więc nie było zmiłuj. Zapowiedziałam, że padniętych sztuk nie będę wymieniać tylko wykopuję wszystkie. Witek rzekł, że do tego ręki nie przyłoży więc wzięłam łopatę i po cisach. Te uschnięte wywaliłam, część wkopałam babci na cmentarzu a resztę wsadziłam do donic z zamysłem "zobaczy się co z nimi zrobić"
W zamian za to kupiłam laurowiśnie. Zawsze mi się podobały, bo zimozielone i szybko rosną. Już wcześniej miałam na nie ochotę ale bałam się że będą przemarzać. Jednak obserwacja bliższego i dalszego otoczenia utwierdziła mnie w słuszności decyzji. W wielu ogródkach laurowiśnie sobie pięknie rosną, nawet urząd miasta aleję, która idzie do budynku obsadził całą laurowiśniami.
Mieszkam w takim miejscu gdzie klimat łagodny, mrozu nie ma, więc ryzyko, że wymarzną oceniłam na minimalne. Kupiłam i obsadziłam po całości w miejsce cisów. sadzonki były ładne ale od rau przycięłąm o połowę aby się rozkrzewiały. Przy okazji zasadziłam też inną odmianę laurowiśni pod oknem wykuszowym. Kupiłam też 4 graby

____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
Judith 22:32, 16 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9950
Och! Takie piękne cisy były! I pewnie kosztowały majątek! Szkoda…
Czekam zatem niecierpliwie na zdjęcia laurowiśniowego żywopłotu
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
maksimini 22:53, 16 sty 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
W kwietniu rozpoczęliśmy prace brukarskie - wytyczanie ścieżek i rabat. Kupiłam też kilka kulek bukszpanowych

____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
maksimini 22:57, 16 sty 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
ciąg dalszy prac brukarskich
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
Agatorek 23:11, 16 sty 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13268
Fajnie to wygląda . Trochę szkoda cisów, ale laurowiśnie też są ładne . Piękne kulki bukszpanowe kupiłaś! ❤️
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
maksimini 23:15, 16 sty 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Agatorek napisał(a)
Fajnie to wygląda . Trochę szkoda cisów, ale laurowiśnie też są ładne . Piękne kulki bukszpanowe kupiłaś! ❤️

Aga nie myśl że było mi łatwo z tymi cisami, bo nie było. Ale ja z tych z nie rozpamiętują a idą do przodu. Mówi się trudno i trzeba działać dalej
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
Judith 23:22, 16 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9950
Pieknie wygląda zarys rabat, jak w ogrodach królewskich!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
maksimini 23:26, 16 sty 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
posadziliśmy graby w kwaterach, hortensje przed tarasem, laurowiśnie pod brzozami i derenie przy furtce do sąsiada
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
inka74 07:57, 17 sty 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
To ostatnie zdjęcie mega. Podobają mi się bardzo graby na tych rabatach. Kształty rabat bardzo pasują do bryły budynku. Kawał roboty za wami. Brawo. Elektrykę już pociągnęliście?

Pokaż jak wyglądają te cisy, co przeniosłaś do donic. Warto dowiedzieć się co było przyczyną bo chciałaś sporo formowanych. One uschły? Ale tak, że gałązki były kruche, suche a igły brązowe? Cisa niewiele rzeczy rusza. I odrasta z pnia (przetrenowałam u siebie i przesuszenie w doniczkach i podmarznięcie i przycięte do pnia korzenie, wszystkie żyją). Zim u was nie ma. Może zalane były... Laurowiśnie jak rosną bezproblemowo na mieście to bardzo dobry wybór. Mądre posunięcie, aby zobaczyć, co w pobliżu dobrze się czuje i takie rośliny wykorzystać.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies