Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mały podmiejski

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały podmiejski

maksimini 17:02, 19 sty 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Porcja ostatnich już zdjęć

____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
Gruszka_na_w... 17:41, 19 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Ależ miałaś tempo prac! Efekt wyszedł niesamowity. Piękny, bujny formalny ogród. Bardzo spójnie to wszystko wygląda. Gratuluję konsekwencji.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
maksimini 18:11, 19 sty 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Haniu, dziękuję. A tempo musiałam podkręcić, aby nadrobić jeden stracony sezon Mój mąż w ramach cichego sprzeciwu wobec kolejnych prac czasem zakładał taką to koszulkę, w nadziei, że następny dzień będzie dniem odpoczynku. Udawałam, że nie widzę
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
Gruszka_na_w... 18:14, 19 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
maksimini napisał(a)
Haniu, dziękuję. A tempo musiałam podkręcić, aby nadrobić jeden stracony sezon Mój mąż w ramach cichego sprzeciwu wobec kolejnych prac czasem zakładał taką to koszulkę, w nadziei, że następny dzień będzie dniem odpoczynku. Udawałam, że nie widzę


Kiedy ma się obok siebie połowę z poczuciem humoru, to jutro zawsze zapowiada się lepiej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 18:23, 19 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Judith napisał(a)


Ogród Rożany przy pałacu w Wilanowie . Zobacz zdjęcie satelitarne .

W Wilanowie nie byłam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:38, 19 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Wygląda wspaniale jak z katalogu Ale najbardziej zaskakuje mnie to, że wygląda na co najmniej kilkuletni ogród, a nie dopiero co założony.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
maksimini 18:51, 19 sty 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
sylwia_slomczewska napisał(a)
Wygląda wspaniale jak z katalogu Ale najbardziej zaskakuje mnie to, że wygląda na co najmniej kilkuletni ogród, a nie dopiero co założony.

Dziękuję pięknie. A to, że jest w miarę bujnie, to chyba zasługa gatunków roślin. Celowo wybierałam szybko rosnące, bo miałam dość gołej ziemi (najwyżej zmienię z czasem). Mocno też o nie dbałam - podlewałam, nawoziłam, pryskałam, podlewałam, nawoziłam i znów pryskałam.... Na fotach tego nie widać, ale laurowiśnie podwoiły wysokość, a niektóre nawet więcej (urosły w sezonie z 60 cm, ale wiosną je przystrzygę aby dalej się rozkrzewiały). To samo z hortensjami, dereniami i różami; miskanty - wiadomo - zawsze szybko rosną. One dały zieloną masę, a te mniejsze roślinki, które potrzebują rozwinąć swą urodę w dłuższym czasie nich sobie w spokoju rosną.
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
ewsyg 20:03, 19 sty 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Kasiu
Przejrzałam twój wątek i trochę poczytałam. Na temat cisów mam trochę inna teorię. Kiedy je zakupiłaś, to pomyślałam, że one maja stosunkowo małą bryłę korzeniową do części nadziemnej. Moim zdaniem wymagały mocniejszego przycięcia po posadzeniu.
W krótkim okresie czasu powstał u Was ogród, który wygląda na dużo starszy. Pięknie to wszystko skomponowałaś i dobrałaś rośliny. Brawo Wy
Pozdrawiam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
inka74 20:12, 19 sty 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Szczękę zbieram. Kawał roboty za wami. Fantastycznie realizujesz plan. Genialnie to wygląda. A te hortensje, trawy i derenie to normalnie na dopalaczach sadzone.

A mąż z poczuciem humoru to skarb )) uśmiałam się.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
maksimini 21:06, 19 sty 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
inka74 napisał(a)
Szczękę zbieram. Kawał roboty za wami. Fantastycznie realizujesz plan. Genialnie to wygląda. A te hortensje, trawy i derenie to normalnie na dopalaczach sadzone.

A mąż z poczuciem humoru to skarb )) uśmiałam się.

Inka, taki komplement od Ciebie, to dopiero jest pochwała...aż się zarumieniłam.
A rośliny faktycznie na dopalaczach, bo - zapomniałam nawet już o tym - jak wiedzieliśmy że sezon 2021 poszedł na straty, to chyba w sierpniu posadziliśmy po całości poplon Jakaś mieszanka, na pewno był łubin, ale jeszcze jakieś inne. Myślę, że to wzbogaciło nam glebę.

A mój Witek, to faktycznie człowiek z dużym poczuciem humoru, nawet pokłócić się z nim nie da bo wszystko obraca w żart.
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies