Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Milka 11:41, 08 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Judith napisał(a)
April, ja właśnie mam wszystko na prąd, także wodę (własna studnia). Najdłużej prądu nie było 10 godzin, dom nie zdążył się w tym czasie wychłodzić, ale tyle czasu bez wody to wyzwanie . Na szczęście sąsiedzi mają inne zasilanie i u nich prąd jest zawsze, więc wodę do mycia rąk (i innych istotnych tematów przynosiliśmy od nich...
O agregacie - podobnie jak Ty - myślimy od kilku lat. Póki co - na myśleniu się kończy .

Tak i u nas było, stale myślenie i bum, jest
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
April 11:42, 08 mar 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Judith napisał(a)
April, ja właśnie mam wszystko na prąd, także wodę (własna studnia). Najdłużej prądu nie było 10 godzin, dom nie zdążył się w tym czasie wychłodzić, ale tyle czasu bez wody to wyzwanie . Na szczęście sąsiedzi mają inne zasilanie i u nich prąd jest zawsze, więc wodę do mycia rąk (i innych istotnych tematów przynosiliśmy od nich...
O agregacie - podobnie jak Ty - myślimy od kilku lat. Póki co - na myśleniu się kończy .


No to faktycznie masz ograniczone możliwości.
Ja mam własną studnię do podlewania ogrodu ale w domu mam wodę z wodociągu, żeby właśnie mieć rezerwowy dostęp. Dobrych masz sąsiadów. Obawiam się że zanim bym ciepłą wodę przyniosła od sąsiada to już byłaby chłodna
To musimy się wzajemnie wspierać w myśleniu o agregacie i może faktycznie nabyć. Sezon na wichury dopiero się zaczyna....

Ciebie pokatuję białymi ciemiernikami
Na tej rabacie są później hakonki, teraz wycięte więc widać ciemierniki.







____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:23, 08 mar 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Milka napisał(a)

Zrobię ci foto naszego, mąż wybierał, bardzo dobry, niemieckiej firmy, koszt do 1500zł. U mnie wszystko na prąd. Zakupił maż stabilizator napięcia i nawet, jak wyłączą teraz prąd, piec działa i się nie psuje, bo tam skomplikowana elektronika, a tak nam przez te awarie rozwalało. Teraz jest super. jak obfocę, wstawię ci tu zdjęcia, bo mąż miesiąc poświęcił żeby wybrać dobrze.Stabilizator około 1300zł. koszty, ale nie żałuję, w domu to niestety musi być


O super. Czyli stabilizator macie oddzielnie. Bo ja patrzyłam to są generatory z wbudowanym systemem zabezpieczającym. Ja mam właśnie piec kondensacyjny dwufunkcyjny i on ma komputer, skomplikowaną elektronikę z masą czujników dlatego muszę mieć odpowiedni generator.
Rozumiem że masz podłączenie do skrzynki elektrycznej i automatyczne przełączanie na zasilanie awaryjne? Liczyłam się z tym że z 5 tys trzeba wydać. Ale spokój jest bezcenny.

To przy okazji dalszy spam ciemiernikowy





kolejne w blokach startowych




____________________
April April podbija las Mazowsze
Kordina 14:39, 08 mar 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4751


Te mnie zachwyciły, nigdy nie miałam ciemierników, ani moi znajomi, pierwszy raz zetknęłam się z nimi tutaj na Ogrodowisku Chyba jakieś mody terenowe na nasadzenia.


____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
April 14:59, 08 mar 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Jak na początek marca prace ogrodowe mam całkiem nieźle zaawansowane.
Wycięłam już 90% traw. Mam ich za dużo żeby się zastanawiać które ciąć wcześniej. Tnę więc co pod sekator podejdzie, traktując rabaty po kolei.
Ogromnym wyzwaniem u mnie jest czyszczenie rabat z igieł. Żeby wzbogacić ziemię i zapobiec wysiewaniu się chwastów, na nowe rabaty kładę kartony i przysypuję ziemią. Oczyszczenie ich z igieł jest więc niemal robotą dla Kopciuszka. Zbieram zatem pobieżnie, najgrubsze warstwy, właśnie wtedy kiedy ziemia jest jeszcze podmarznięta. Wtedy mniej kory przyczepia się do igieł. Robię to ręcznie więc zabawa jest przednia

Z ważnych informacji to ruszyły już seslerie, brachytrichy, turzyca muskegońska, astry, wernonie, rutewki orlikolistne i rdesty. Cebulowych mam mało więc nie ma co wspominać nawet

Tera zdobią tylko ciemierniki i jeden oczar Jelena. Westerstede mi się zbuntował i ma bardzo mało kwiatków

Są też inne kwiatki





A takie miałam obrazki po wichurach, wszędzie masa drobnych zielonych gałęzi sosen. Sprzątam drugi tydzień i jeszcze sporo przede mną.




____________________
April April podbija las Mazowsze
olciamanolcia 15:08, 08 mar 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7192
Ten Rudy Futrzany Kwiatek mnie rozbroił
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
April 15:14, 08 mar 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
oczar Jelena jeszcze przed cięciem hakonek









____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 15:20, 08 mar 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Moje sosny zostały dość dobrze oczyszczone przez ciężkie zwały śniegu, który spadł poprzedniej zimy. Wtedy właściwie nie było drzewa, które by nie straciło jakiejś gałęzi. W tym roku mam tylko standardowy dywan z igieł, których wybieranie z rabatek to u mnie pikuś, bo nie mam kory, ale wzdłuż rabatki mam kamienie i to już jest zabawa na całego.
Kocio jest przepiękny. Czy on wie?
____________________
Sałatka pokrzywowa
April 15:24, 08 mar 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Ciągle zimno, w nocy minus 2-6. W dzień niby na plusie ale pięciu nie przekracza.
Misa jesienią opróżniona, napełniła się od śniegu i opadów. Ale to bardzo mało wody jak na kilka miesięcy. Zima była sucha. Marzec też raczej odstaje od norm w tym miesiącu na niekorzyść.
Pies chętnie pije tu wodę jak mu się uda przebić przez lód







____________________
April April podbija las Mazowsze
April 15:29, 08 mar 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Kordina napisał(a)


Te mnie zachwyciły, nigdy nie miałam ciemierników, ani moi znajomi, pierwszy raz zetknęłam się z nimi tutaj na Ogrodowisku Chyba jakieś mody terenowe na nasadzenia.




Ten to ciemiernik orientalny, nabyłam w zeszłym roku w LM. Bardzo ładne są, zwarte. Jeszcze dokupię jak się uda bo fajnie wyglądają i są w różnych kolorach. Ten zakwitł jako pierwszy. Czekam na pozostałe, mam ich sześć sztuk.

____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies