Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 18:07, 22 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Gardenarium napisał(a)
My też mieliśmy przerwę, ale lodówka nie zdążyła popłynąć.


Danusiu u nas tak samo, byłam mile zaskoczona, że nic się nie rozmroziło. Jednak te sprzęty teraz są znacznie nowocześniejsze, bardziej hermetyczne, więcej wytrzymują. Długo nie mieliście prądu? A na działce nic nie ucierpiało?
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 18:08, 22 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Judith napisał(a)

U mnie podobnie, acz lody nieco rozmiękły więc nie było wyjścia - zjedliśmy w dwie osoby litr lodów na raz .


O matko, mózg by mi zamarzł Podziwiam, ja nie jestem aż taką fanką lodów
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 18:12, 22 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
inka74 napisał(a)
Oj, to mieliście ciekawy weekend. Dobrze, że większych szkód nie było. U nas tylko kilkanaście godzin prądu nie było. U znajomej 10km dalej - ponad 40 godzin żyli offline. U was straszecznie długo się zeszło ale i jesteście oderwani od świata bardziej miejskiego


Ciekawy weekend, dobrze powiedziane Kilkanaście godzin bez prądu to też spora niedogodność. Strat nie było. Ręce mnie tylko bolą od grabienia tego co się posypało na trawnik i rabaty.
Najbardziej uciążliwe dla mnie było to że woda zimna
U ciebie nic nie połamało?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Napia 19:36, 22 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
W dzisiejszych czasach brak prądu przez kilka dni to wyzwanie. Dobrze, że u Was obyło się bez strat w domu i w ogrodzie. I nawet bonusik był - weekend z książką przy kominku - to brzmi całkiem dobrze
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Kordina 20:03, 22 lut 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
April napisał(a)


Widzę że przebiśniegi masz chyba pod hortensją, czyli kwaśno. Może to jest przyczyna że się wykruszają? Może je przesadź w inne miejsce.
Cebulice mam. Od niedawna więc dopiero się rozkręcają. Bardzo fajne kwiatuszki


One się kiedyś intensywnie samorozsiewały, więc są w różnych częściach ogrodu
a poniżej chyba zeszłoroczne cebulice, świetnie się rozsiewają z nasion, dla Ciebie:

____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
mirkaka 12:18, 25 lut 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Kordina napisał(a)


One się kiedyś intensywnie samorozsiewały, więc są w różnych częściach ogrodu
a poniżej chyba zeszłoroczne cebulice, świetnie się rozsiewają z nasion, dla Ciebie:



to niesamowity obrazek, też bym tak chciała Mam posadzone kilka cebul i zauważyłam że są już malutkie sieweczki
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
SlonecznyOgrod 22:06, 25 lut 2022


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Trzy dni bez prądu? To bardzo długo, mój eM by zamarzł, on pokiereszowany to zawsze mu zimno...
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
olciamanolcia 19:10, 07 mar 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7156
Witaj April . Piękny ogród stworzyłaś w lesie Muszę Twoje zdjęcia pokazać mojej sąsiadce z „ góry” bo u niej tylko trawa funkie i po rododendronie a u Ciebie cała paletą barw i różnorodność roślin.
Koty masz śliczne - tez mam -sztuk trzy
Wysłałam Ci wiadomość odnośnie ambrowca.
Pozdrawiam
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Margo2 21:48, 07 mar 2022


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 870
Czytam, że spędziłaś z m. romantyczny niejeden wieczór
Nic się nie pochwaliłaś.
Coś czuję, że jakis agregat, albo inne cóś trzeba będzie kupić, bo chyba wiatry to nas już nie opuszczą, czyli braki prądu mogą się powtarzać
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Milka 07:54, 08 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
April napisał(a)


Czyli w weekend w wielu domach podobne klimaty
No już sobie zasłużyłam na spokój, ile można ciągle wydawać na usuwanie powalonych drzew. Niedługo las mi się skurczy Najgorsze że przy takich akcjach szkody są w tych największych, najładniejszych. Cieńsze są bardziej elastyczne i tak łatwo się nie łamią.


U nas też kilka drzew do usunięcia, a po tych ciągłych wichurach szkody były. My zakupiliśmy agregat, bo często są awarie z prądem.
No nie zazdroszczę 3 dni bez prądu, ale ja miałam 2 tygodnie bez ciepłej wody i awarię co, to tez lekko nie było, na razie wszystko ok.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies