Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Kordina 09:02, 31 sie 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4751
Twój ogród jest wyjątkowy i niepowtarzalny, a wzbudza mój zachwyt o każdej porze dnia i roku. Tam wszystko ze sobą współgra, całkowita harmonia, a Dalia Creme de Cassisjak dzieło sztuki.
Chyba czujesz się spełniona artystycznie-ogrodowo, co?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
anabuko1 09:44, 31 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23597
April napisał(a)


To rdest zmienny.

U Ani klon Crimson Sentry faktycznie pokaźnych rozmiarów. Ale nie ma konkurencji i ma prawdopodobnie dobrą ziemię, nie to co mój piaseczek. Dlatego moje takie nie urosną, choć walczą, walczą




Drewutnia ma jakieś 2m



Przepiękny ten klon.W zimie przewertuję strony w necie i poszukam go sobie.
U nie nie musi rosnąć szybko i na potwora. Twój mi sie bardzo podoba
I chyba ze 4 m lub ponad to ma.
A dalia Creme de Cassis przepiękna, taki lotosowy kwiat.
Hortensje z floksami cudnie się prezentują.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
antracyt 10:32, 31 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Ale kwiecista porcja zdjęć, jak z innego ogrodu
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Agania 10:48, 31 sie 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
April napisał(a)
Uwielbiam czosnki sinawe-senescens.




KONIEC

Ładniutki róż ma ten czosneczek...bodziszek jeszcze bardziej podkreśla
ten delikatny, delikatesowy różowy
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Wiolka5_7 11:02, 31 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20646
Cudowne nowe kadry wjazdową rzadko pokazujesz a jest śliczna fiolet z limonką ... Uwielbiam
Bordowy klon + Rozanne = miodzio
Kociak w pięknym ogrodzie cudnie się prezentuje

Powiedz mi Aprilku jak to jest z tym rdestem Golden Arrow . Przesadziłam wiosną do cienia,bo w słońcu je przypalała,no i teraz kwitną, ale te kwiaty takie cienkie i nisko osadzone . Ten typ tak ma ?
Moje nowe rdesty NN to dopiero mają ogromne kawiatostany a te takie mizerne. Może za rok będą wyższe i większe ,hmmm
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mrokasia 11:06, 31 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18141
April napisał(a)




Boszszsz, jakie cudne ujęcie!!!

Cały ogród rzuca na kolana. Bardzo kolorowo, soczyście.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
ElzbietaFranka 16:30, 31 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
To co oglądałam w necie to klon Crimson ... To może być też szczepiony na pniu. To ja takie mam. Sprzedali mi w zeszłym roku jesienią jako Oktober Glory bez liści. Wiosna okazało się, że to bordowy kolor.

Ale taki od dołu z liśćmi też by mi się przydał, ale kupiłabym wyższy ok 2 metrów.
Muszę podjechać na Puławska.

Poza tym Jolu piękne fotki nie do uwierzenia, że to las. Tak wszystko ładnie kwitnie i rośnie. Masz widocznie rękę do roślin i do dołka jak sądzisz sypiesz duzo dobroci. Potem to już roślina ma z górki rośnie nawet piaseczek jej służy.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Agatorek 17:34, 31 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
April napisał(a)




Wygląda jak nie Twój ogród

Klony crimson sentry też masz dorodne. Ładnie zagęszczone
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 23:59, 31 sie 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6823
Jola, tylko wzdychać pozostaje Pięknie jest bardzo Ogrom pracy - niewyobrażalny...
Detronizujesz pozostałe leśne królowe - choć w sumie One same się detronizują brakiem zdjęć

Czy na ostatnim zdjęciu, tym przez Agę cytowanym, po prawej, to jest zawciąg??? Jeżeli tak, to co mu robisz, że rośnie???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 11:40, 01 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Mgduska napisał(a)
Końcówkę lata rzeczywiście masz bardzo kolorową. Koty pasują do każdej pory roku Tobie się wydaje, że nieciekawie, a ja za każdym razem myślę - o, nie wiedziałam, że masz tyle hortensji, albo tyle floksów, albo czegoś innego. Nie ustawaj w pokazywaniu

Creme de Cassis zdaje się, że po raz kolejny... nie mam. Żaden z tegorocznych dziwolągów nie rokuje na bycie CdC, no chyba, że któryś mnie jeszcze zaskoczy, bo u mnie wciąż dużo pąków.


Magda, bo ja miejsc z których nie jestem zadowolona, nie fotografuję, więc wiele jeszcze nie widziałaś
np teraz pracuję tu:

masakra prawda? Ale mam nadzieję że w przyszłym roku będzie można już się pochwalić

Creme de Cassis to moje pierwsze kwiaty. Nigdy nie udawało mi się kupić. Jak znalazłam to wzięłam trzy. Na razie kwitnie jedna, druga jest kiepska a trzecia nawet nie raczyła spróbować żyć. Więc lekko nie jest. Może jeszcze u ciebie się pokaże, bo ona taka chyba późniejsza.
Za to zakochałam się w dalii NN z zeszłego roku, choć rozkraczyła się niemiłosiernie i kwiaty pokazuje do lasu zamiast dla mnie.

bosko wygląda z bodziszkiem Rozanne, są identycznego koloru.

Na żywo jest bardziej fiolet, kto ma Rozanne ten wie o czym mówię Kwiaty ogromne, jak Cafe au Lait. Bardzo lubię ten kształt. I długo trzyma kwiat. Wczoraj już miała z sześć rozwiniętych ale nie cyknęłam bo było za ciemno. Tylko walczyłam z patykami żeby ją trochę wydostać z pod bza Aurea i podeprzeć. Głupio wsadziłam.

Tu z gałązką bzu Aurea, daje fajny kontrast. Ale zrobić temu fotkę, nie sposób.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies