Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród ciągłych zmian.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ciągłych zmian.

Mgduska 14:34, 29 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Tajga bardzo mi się podoba, zresztą jak wszystkie fioletowe powojniki. On chyba niewysoki rośnie?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Szymka 15:32, 29 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
lilarose napisał(a)

fajne egzoty z tych Twoich powojników U mnie większość bylinowych, są łatwiejsze w uprawie. Z wielkokwiatowymi mam podobny problem co Ty, brak wody powoduje, że część wegetuje- najlepiej się mają te, co rosną przy zmywaku


Właśnie o to chodzi. Powojniki lubią wilgoć, a ja mam tyle wilgociolubnych roślin,że nie wyrabiam. Powinno się sadzić rośliny adekwatnie do stanowiska, a nie na odwrót. Ale jak tu sobie odmówić ...

Bylinowych też mam kilka, zakochałam się w tych drobnokwiatowych. Mam kilka odmian, a planuję jeszcze pachnący Sweet Summer Love. Jak nie znajdę odpowiedniej pachnącej róży pnącej, to w ostateczności posadzę go przy ścianie domku
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 15:42, 29 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
vita napisał(a)
Nie mam tej tojeści, gdzieś się nią już zachwycałam, chętnie się wymienię.
Maj werbena kwitnie biało, zapomniałam dodać


To fajnie nasiona już idą. Mam nadzieję, że będą coś warte
Będę też siała tytoń leśny. Zachwycił mnie ostatnio.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 15:44, 29 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Mgduska napisał(a)
Tajga bardzo mi się podoba, zresztą jak wszystkie fioletowe powojniki. On chyba niewysoki rośnie?


U mnie jest marny. ok 1 m. Dlatego właśnie postanowiłam w tym roku zadbać o powojniki bo szkoda by mi było gdyby padł.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
DariaB 16:03, 29 sty 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3028
Jestem tu pierwszy raz, ale od razu zostałam oczarowana Widać tytaniczną wręcz pracę włożoną w powstanie tego ogrodu, efekt jest zachwycający. Jak tylko znajdę więcej czasu przeczytam cały wątek od a do z. Pozdrawiam serdecznie miłośniczkę kotów i roślin!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
ewsyg 16:58, 29 sty 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Kasiu, masz cudne powojniki. Niestety u mnie niezbyt dobrze rośną. Ciągle łapią uwiąd. Czytałam, że masz piaszczystą glebę.
Kasiu, polecam ci na lekturę wątek Vivy "Kolorowy ogród na piachu" Zoacz jakie ona ma róże.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Joku 17:40, 29 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12068
Mam Tajgę, jak obudzi się po zimie to będzie jej drugi sezon. U mnie też niziutka była w zeszłym roku (ok. 0,5m).
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Mgduska 17:48, 29 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Joku napisał(a)
Mam Tajgę, jak obudzi się po zimie to będzie jej drugi sezon. U mnie też niziutka była w zeszłym roku (ok. 0,5m).


Taka bardziej do donicy na taras
____________________
Sałatka pokrzywowa
Szymka 18:10, 29 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
DariaB napisał(a)
Jestem tu pierwszy raz, ale od razu zostałam oczarowana Widać tytaniczną wręcz pracę włożoną w powstanie tego ogrodu, efekt jest zachwycający. Jak tylko znajdę więcej czasu przeczytam cały wątek od a do z. Pozdrawiam serdecznie miłośniczkę kotów i roślin!


Dziękuję Ci za odwiedziny. To bardzo miłe jak pojawiają się nowi goście.
Nowe wątki jak mój można jeszcze jakoś ogarnąć,gorzej z tymi po kilkaset stron i więcej Niestety nie da się nadrobić ..
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 18:12, 29 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
ewsyg napisał(a)
Kasiu, masz cudne powojniki. Niestety u mnie niezbyt dobrze rośną. Ciągle łapią uwiąd. Czytałam, że masz piaszczystą glebę.
Kasiu, polecam ci na lekturę wątek Vivy "Kolorowy ogród na piachu" Zoacz jakie ona ma róże.


Próbowałam wyszukać ten wątek na wiele sposobów ale mi się nie udało.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies