Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród ciągłych zmian.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ciągłych zmian.

Szymka 17:25, 21 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Anda napisał(a)
O rajuńciu Niezłe zakupy, ale będzie orgia daliowa w ogrodzie u Ciebie Planów moc, trzymam kciuki za realizację


Mam nadzieję ,że będzie Nigdy nie uprawiałam dalii. Będę debiutować w tym roku
A planów co roku mam mnóstwo. Pierwszy raz wszystko spisałam i narobiłam mnóstwo rysunków, z których i tak pewnie nie skorzystam bo do wiosny wszystko mi się odmieni
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Mgduska 17:36, 21 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Szymka napisał(a)
Od miesiąca siedzę w internecie i zamawiam bez pamięci. Co roku na coś poważnie choruję, w tym roku padło na dalie.
Zamówiłam 20 odmian dalii ! Nie wiem gdzie je posadzę i gdzie przezimuję ale póki co bardzo się cieszę
Moje odmiany:
Honka Black
Akita
Autumn Fairy
Noordwijks Glorie
Garden Wonder
Islander
Purple Explosion
Cafe au Lait
Autumn Sunburst
Bodacious
Colour Spectacle
Edinburgh
Karma Choc
Lady Darlene
Lake Ontario
Rocco
Seattle
Souvenir d'Ete
Tamburo
Thomas A. Edison




Szalona Mocny, ciepły zestaw, ależ będzie kolorowo
____________________
Sałatka pokrzywowa
Szymka 17:37, 21 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Tess napisał(a)
Spotkałam Cię u Vity i przyszłam w odwiedziny
To była prawdziwa przyjemność - odkrywanie kawałek po kawałku Twojego ogrodu.
Zauroczył mnie Twój ogród. Te murki, ścieżki, wgłębnik, różnice poziomów.
I zainspirował - wiosną zrobię mini oczko dla żab (jakoś dotąd o tym nigdy nie pomyślałam).
No i włączył chciejstwa - na listę chciejstw wpisałam róże Sibelius, Dinky i Bekavu.

Jak ktoś kocha żaby, to oczko musi być obowiązkowo Ja w tym roku planuję zrobić jeszcze jedno bo im za ciasno. Róże, które Ci się spodobały , to tzw żarówy. Widać je z daleka
Dziękuję za miła słowa i zapraszam częściej. Chociaż ja uaktywniam się tylko zimą. W sezonie brak czasu
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 17:50, 21 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Mgduska napisał(a)


Szalona

Bardzo trafne podsumowanie



Mocny, ciepły zestaw, ależ będzie kolorowo


Przeglądałam ogród Danusi z 2018 roku i zapragnęłam mocnych wyrazistych kolorów.Chyba tylko dalie mają taką gamę barw. Już mnie zemdliło od tych bieli, błękitów i majtkowch różów Chociaż z nich nie zrezygnuję.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
vita 17:50, 21 sty 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Ambitne plany, czy się uda zrealizować czy nie, zawsze warto je zwizualizować. Pochwalam zakupy, zimą najfajniej się kupuje. Dopilnuj w sezonie, może się na jakieś rośliny wymienimy? Nad niedużym oczkiem też dumam, ale nie mam pomysłu. Gdyby się udało kupić tak dużą kastrę jak u Ciebie?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Szymka 18:20, 21 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
vita napisał(a)
Ambitne plany, czy się uda zrealizować czy nie, zawsze warto je zwizualizować. Pochwalam zakupy, zimą najfajniej się kupuje. Dopilnuj w sezonie, może się na jakieś rośliny wymienimy? Nad niedużym oczkiem też dumam, ale nie mam pomysłu. Gdyby się udało kupić tak dużą kastrę jak u Ciebie?


Koniecznie musimy się spotkać
Co do oczka , to małe zrobione jest z wkopanej wanny, obłożonej folią do oczek. A to duże jak chcesz , to wyślę Ci namiary gdzie kupiłam.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
vita 19:17, 21 sty 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Koniecznie się spotkajmy Ważę decyzje, mam za domkiem ogrodnika niepotrzebną wannę, może jednak ją wykorzystam? W sezonie u mnie żaby lezą pod nogi. Wieczorem muszę bardzo uważać! Zostawiona konewka z wodą na kilka dni. Żaba wskoczyła do konewki i próbowała się wydostać przez wylew. Utknęła! Od tego czasu nie zostawiam napełnionych konewek z wadą.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Szymka 22:42, 21 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
A jak o zwierzątkach wspomniano, to pokażę kilka moich działkowych futer







____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Magara 23:29, 21 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Kasia-Szymka, po zdjęciach widzę, że już tu byłam ale chyba się nie odzywałam
Za ogrom prac wykonanych bardzo Cię podziwiam, za plany - jeszcze bardziej
Też mam zapisane wszystko - uwielbiam wykreślać to co zrobione
A jak patrzę na Twój płot i te koty to mam wrażenie, że część "mojego" towarzystwa kociego się w okolice Lublina przeniosła Tylko czemu płot też zabrali?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Szymka 11:53, 22 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Magara napisał(a)
Kasia-Szymka, po zdjęciach widzę, że już tu byłam ale chyba się nie odzywałam
Za ogrom prac wykonanych bardzo Cię podziwiam, za plany - jeszcze bardziej
Też mam zapisane wszystko - uwielbiam wykreślać to co zrobione
A jak patrzę na Twój płot i te koty to mam wrażenie, że część "mojego" towarzystwa kociego się w okolice Lublina przeniosła Tylko czemu płot też zabrali?


Bo to płoty specjalne, dla kotów. Czy zrobiłabym sesję zdjęciową na siatce lub metalowych przęsłach? Najgorzej ,że z desek zrobiły sobie drapak i kilka jest już do wymiany
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies