Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 23:11, 22 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Mary napisał(a)

[...]
Wydaje mi się, że zebrane liścię dębowe bez żadnego kompostowania się na ściółkę w większej ilości nie nadają. Ale jak się rozdrobni, trochę przekompostuje i doda obornika to już jest OK.

Ano właśnie...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Alija 23:17, 22 wrz 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Judith napisał(a)





Ogromnie mi się tu podoba. A na dodatek tak słonecznie.
To na powitanie jesieni?
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Gruszka_na_w... 23:19, 22 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Do rozdrabniania dobry jest odkurzacz ogrodowy albo przejazd kosiarką po kupce liści.
Co tam liście! Ważne, że masz piękną jesień w ogrodzie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 23:27, 22 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Alija napisał(a)


Ogromnie mi się tu podoba. A na dodatek tak słonecznie.
To na powitanie jesieni?

Alicjo, rzeczywiście - dzisiaj pierwszy dzień jesieni! Nawet nie miałam świadomości tego faktu .
Piękne światło dzisiaj było, a ja pierwszy raz po kilku dniach paskudnego przeziębienia wychynęłam z domu, zatem poszalałam z aparatem . A ogród znów pokazał, ze mnie tak bardzo nie potrzebuje jak ja jego .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 23:29, 22 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Do rozdrabniania dobry jest odkurzacz ogrodowy albo przejazd kosiarką po kupce liści.
Co tam liście! Ważne, że masz piękną jesień w ogrodzie.

Dziękuję . Najbardziej mnie zachwycają rozchodniki, ktore teraz właśnie nabierają intensywnych kolorów. W przyszłym sezonie ich liczba na pewno znacząco sie zwiększy .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Kokesz 00:22, 23 wrz 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Judith napisał(a)

Aaa. U mnie w ogrodzie nie ma ani jednej łukowatej czy falistej linii .
Miejsce z ławeczką to taka łezka doklejona do rabaty, która wyznaczona jest kostką. A kostka nie leci po łuku. Leci prosto od wiatki, a w części - po wycinku koła równoległym do obrzeża koła na dole zdjecia. Tu i tu jest linia prosta przechodząca w koło - wszystko rownolegle. I wszystko geometrycznie .
Ławeczka miała stać w trawie, ale był problem z koszeniem, stad niestety łezka jako placyk pod ławeczką.,


Zdjęcia jednak czasem przekłamują
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Milka 07:36, 23 wrz 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Judith napisał(a)




Klimatycznie, ciut jesiennie, ale w słonku pięknie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Martka 17:06, 23 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith, nie będę cytować zdjęć, bo już Alicja zacytowała moje faworytki do fotek wbijających w fotel, ale powiem krótko: też bym tak chciała... klimacik Twego ogrodu wprost uwielbiam! Taki nic nie muszący, w swoim stylu, jak z rękawa sypiący zakątkami i ich roślinnością, wciąż tu coś mile zaskakującego się pojawia Wątek o liściach dębu bardzo ciekawy i widzę, że rozwiązania się znalazły, za to rotowanie doświadczeń uwielbiam forum i nie tylko za to
Judith 17:44, 23 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Milka napisał(a)

Klimatycznie, ciut jesiennie, ale w słonku pięknie

Milka, w słonku zawsze pięknie .
Dziękuję
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 17:49, 23 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Martka napisał(a)
Judith, nie będę cytować zdjęć, bo już Alicja zacytowała moje faworytki do fotek wbijających w fotel, ale powiem krótko: też bym tak chciała... klimacik Twego ogrodu wprost uwielbiam! Taki nic nie muszący, w swoim stylu, jak z rękawa sypiący zakątkami i ich roślinnością, wciąż tu coś mile zaskakującego się pojawia Wątek o liściach dębu bardzo ciekawy i widzę, że rozwiązania się znalazły, za to rotowanie doświadczeń uwielbiam forum i nie tylko za to

Tez będziesz miała . Ale nie od razu . Najważniejsze chyba to umieć cieszyć sie każdą wykonaną pracą i etapem, na jakim jest ogród. Bez napinki.
No, to dzisiejsza porcja mądrości z makatki za mną .

Dziękuję za pochwały, najbardziej mnie ujęło mnie określenie *nic niemuszący*, bo to dla mnie znaczy, ze widać brak napinki .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies