Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 18:38, 09 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10085
Milka napisał(a)

Jest pięknie i to światło, magia.
Widzę, że masz nadzorcę przy zbieraniu liści, których też dużo, jak u mnie

Dziękuję Milka . Rzeczywiście jest pięknie z tymi błyskami słońca, jednocześnie o tej porze roku wolałabym nieco więcej słońca. A im dalej od lata, tym słońca przedziera sie do mnie mniej...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 21:28, 09 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10085
Jeszcze chwilę temu było zbyt ciepło, by sadzić cebule, a dziś już taki ziąb, ze czapkę założyłam, a ręce miałam zgrabiałe z zimna...
Prace w i przy byłym warzywniku prawie ukończone. Korci mnie, by wrzucać zdjecia każdego fragmentu trawnika pozbawionego darni, ale przywołuję sie do porzadku i czekam na finał. Bo finał będzie za chwilę, na wiosnę zostało sadzenie roślin, a na zimę rozkminka nad ich wyborem .
Z cebulami jednakowoż zaczekam na jakiś cieplejszy dzień (może będzie...), bo klęczenie na ziemi (choćby nawet na piankowej podkładce) malo przyjemnym jest, gdy zimnica na dworze...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 21:46, 09 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10348
U nas dziś rano był delikatny przymrozek, ale później całkiem ładna pogoda
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Roocika 21:51, 09 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Judith napisał(a)
Jeszcze chwilę temu było zbyt ciepło, by sadzić cebule, a dziś już taki ziąb, ze czapkę założyłam, a ręce miałam zgrabiałe z zimna...
Prace w i przy byłym warzywniku prawie ukończone. Korci mnie, by wrzucać zdjecia każdego fragmentu trawnika pozbawionego darni, ale przywołuję sie do porzadku i czekam na finał. Bo finał będzie za chwilę, na wiosnę zostało sadzenie roślin, a na zimę rozkminka nad ich wyborem .
Z cebulami jednakowoż zaczekam na jakiś cieplejszy dzień (może będzie...), bo klęczenie na ziemi (choćby nawet na piankowej podkładce) malo przyjemnym jest, gdy zimnica na dworze...


U nas w słońcu dziś było pięknie

Właśnie się szykuję do cebul ale najpierw wszystko z doniczkami trzeba umieścić w ziemi, bo szkoda.

Masz pomysły co sadzić ?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Judith 21:55, 09 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10085
Roocika napisał(a)


U nas w słońcu dziś było pięknie

Właśnie się szykuję do cebul ale najpierw wszystko z doniczkami trzeba umieścić w ziemi, bo szkoda.

Masz pomysły co sadzić ?

U nas tez było pięknie i słonecznie, ale jednocześnie zimno jak jasna cholera .
Pomysł mam na jedną rabatkę, na drugą większą - jeszcze zupełnie nic.

EDIT Jeśli Twoje pytanie dotyczyło cebulowych pomysłów, to już mam wszystko kupione: tulipany, czosnki, szafirki. Tulipany to głownie EE kupione w dużych ilościach w biedrze .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Kasya 11:04, 10 paź 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42292
U mnie było rano -3
Jak ciepło to jeszcze lepiej cebul nie sadzić ale potem jak zimno to bardzo nieprzyjemnie to robic…
No wiec kiedy ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Judith 11:36, 10 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10085
Kasya napisał(a)
U mnie było rano -3
Jak ciepło to jeszcze lepiej cebul nie sadzić ale potem jak zimno to bardzo nieprzyjemnie to robic…
No wiec kiedy ?

No właśnie
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiolka5_7 12:06, 10 paź 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20647
Kasya napisał(a)
U mnie było rano -3
Jak ciepło to jeszcze lepiej cebul nie sadzić ale potem jak zimno to bardzo nieprzyjemnie to robic…
No wiec kiedy ?


No właśnie ja czekam na deszcz i trza posadzić...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Martka 13:27, 10 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
No właśnie ja też czekam na deszcz. Wczoraj zdejmowałam darń, była sucha jak pieprz. Macie specjalny sprzęt czy łopatka? Co się sprawdza najlepiej?
Roocika 13:33, 10 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Judith, pytałam o rabaty
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies