Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Wiolka5_7 13:45, 12 lis 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
olciamanolcia napisał(a)
A odnośnie jeżowek - u mni tez kwitną . Są wszystkie zielone bo to niwe nabytki wkopane w październiku. W stanie „suchości” zostawiacie je do wiosny? Czy jeszcze teraz ścinacie?


Ja wycięłam suchelce,bo u mnie pleśnieją a nie zdobią ,no i nie chcę siewek
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
olciamanolcia 13:50, 12 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
Wiolka5_7 napisał(a)


Ja wycięłam suchelce,bo u mnie pleśnieją a nie zdobią ,no i nie chcę siewek


A to jeszcze się właśnie dowiedziałam ,że się rozsiewają
Dziękuje
Moje wstawiam u siebie .

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Joann 19:05, 12 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2091
Judith napisał(a)

ale tam w sąsiedztwie nie ma rabat . Z ta rabata sąsiaduje ścieżka przynależna do *sadu* z krzewami owocowymi i takimiż drzewkami in spe . Cały ten teren będzie odgrodzony od reszty niewidzialnym płotkiem z cienkich prętów.

Nie myślałam o ścieżce tylko o rabacie, na której rosną chyba berberysy?
____________________
Joanna Ogród długi
Judith 19:20, 12 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10064
Joann napisał(a)

Nie myślałam o ścieżce tylko o rabacie, na której rosną chyba berberysy?

Tak jak mówiłam - tam nie ma rabaty, to „sad” z krzewami owocowymi - ma kształt litery L.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Joann 22:40, 12 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2091
Hm. To w takim razie posadziłabym Red Barony albo w L albo w trójkącie. Resztę rabaty uzupełniam sesleria i dałabym w rogu przeciwnym trzy berberysy albo rdesty? Te rdesty u Wiolu kuszą
____________________
Joanna Ogród długi
Basieksp 08:25, 13 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10331
Jeżówka, super, u mnie też jedna się czai ale mi podoba się ten fioletowy bratek na tle tych suchych liści, fajnie wygląda
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 19:14, 13 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10064
Joann napisał(a)
Hm. To w takim razie posadziłabym Red Barony albo w L albo w trójkącie. Resztę rabaty uzupełniam sesleria i dałabym w rogu przeciwnym trzy berberysy albo rdesty? Te rdesty u Wiolu kuszą

Mam nową koncepcje, całkowicie różną od tej zaprezentowanej wcześniej, a jej najważniejszą cechą jest - OMG!, nie do wiary! - chaos . Żadnych trójkątów, żadnych linii prostych (OMG!, już sie boję!).
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 19:15, 13 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10064
Basieksp napisał(a)
Jeżówka, super, u mnie też jedna się czai ale mi podoba się ten fioletowy bratek na tle tych suchych liści, fajnie wygląda

Bratki - w tej chwili już tylko w postaci niedobitków - kwitną nieprzerwanie od kwietnia .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Anda 19:21, 13 lis 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Judith napisał(a)

Mam nową koncepcje, całkowicie różną od tej zaprezentowanej wcześniej, a jej najważniejszą cechą jest - OMG!, nie do wiary! - chaos . Żadnych trójkątów, żadnych linii prostych (OMG!, już sie boję!).


Brawa za odwagę Kibicuję
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
olciamanolcia 20:13, 13 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
Judith napisał(a)

Mam nową koncepcje, całkowicie różną od tej zaprezentowanej wcześniej, a jej najważniejszą cechą jest - OMG!, nie do wiary! - chaos . Żadnych trójkątów, żadnych linii prostych (OMG!, już sie boję!).


Czyżby łąka kwietna i stipy albo seslerie ? Bo jak chaos to to było moą pierwszą myślą
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies