Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 20:47, 11 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10060
Alicja, Agnieszka, to ja tez kupię mączkę i zapomnę o niej - będziemy na tym samym etapie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Magara 23:57, 11 lis 2021


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
Judith napisał(a)
bo ja w każdym przepisie potrzebuję konkretu - jak jest napisane „dodać łyżeczkę cukru” to muszę wiedzieć czy płaską, czy czubatą .

Judith, hej
Skoro mam Twój wątek w obserwowanych znaczy, że podglądam
Tekst o łyżeczce i jej płaskości lub czubatości jest tak bliski mojej naturze, że postanowiłam się przywitać i wyjść z płaszczyka podglądacza
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Joann 11:11, 12 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2091
Ja bym nie dawała Red Baronów na tej rabacie, ale posadziłabym wokół niej na rabacie sąsiedniej przy krawężniku po dwóch bokach. Wstawilabym ograniczniki, żeby się nie rozlazila. A w środek dałabym seslerie i berberysy. Taka ognista czerwien na środku odwrocialby uwagę od tego co rośnie na rabatach sąsiednich. Ale wiesz, jam początkujący ogrodnik Wiem, jakie to trudne się zdecydować... Jest tyle możliwości!
____________________
Joanna Ogród długi
olciamanolcia 11:57, 12 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
Judith a może georginie na tej rabacie? Z hamelnami wyglądałyby super . Kwitną od sierpnia do teraz- mam u siebie przed domem białe , wysokie z trawą Autumn Magic - tyle , że trzeba je wykopać niestety . Ale jako dodatek do rabaty bylinowo - trawiastej moim zdaniem fajnie.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 13:02, 12 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10060
Magara napisał(a)

Judith, hej
Skoro mam Twój wątek w obserwowanych znaczy, że podglądam
Tekst o łyżeczce i jej płaskości lub czubatości jest tak bliski mojej naturze, że postanowiłam się przywitać i wyjść z płaszczyka podglądacza

Dzień dobry, bratnia duszo . Wbijaj częściej
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 13:08, 12 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10060
Joann napisał(a)
Ja bym nie dawała Red Baronów na tej rabacie, ale posadziłabym wokół niej na rabacie sąsiedniej przy krawężniku po dwóch bokach. Wstawilabym ograniczniki, żeby się nie rozlazila. A w środek dałabym seslerie i berberysy. Taka ognista czerwien na środku odwrocialby uwagę od tego co rośnie na rabatach sąsiednich. Ale wiesz, jam początkujący ogrodnik Wiem, jakie to trudne się zdecydować... Jest tyle możliwości!

ale tam w sąsiedztwie nie ma rabat . Z ta rabata sąsiaduje ścieżka przynależna do *sadu* z krzewami owocowymi i takimiż drzewkami in spe . Cały ten teren będzie odgrodzony od reszty niewidzialnym płotkiem z cienkich prętów.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 13:10, 12 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10060
olciamanolcia napisał(a)
Judith a może georginie na tej rabacie? Z hamelnami wyglądałyby super . Kwitną od sierpnia do teraz- mam u siebie przed domem białe , wysokie z trawą Autumn Magic - tyle , że trzeba je wykopać niestety . Ale jako dodatek do rabaty bylinowo - trawiastej moim zdaniem fajnie.

Wszystkiemu co trzeba wykopywać mowię zdecydowane nie .
Dalie miałam dawno temu jeden sezon i - gdy dowiedziałam się o konieczności wykopywania - był to ich sezon ostatni .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 13:14, 12 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10060
Takie kwiatki! Jeżówka chyba zgłupiała

____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
olciamanolcia 13:24, 12 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
A odnośnie jeżowek - u mni tez kwitną . Są wszystkie zielone bo to niwe nabytki wkopane w październiku. W stanie „suchości” zostawiacie je do wiosny? Czy jeszcze teraz ścinacie?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 13:28, 12 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10060
olciamanolcia napisał(a)
A odnośnie jeżowek - u mni tez kwitną . Są wszystkie zielone bo to niwe nabytki wkopane w październiku. W stanie „suchości” zostawiacie je do wiosny? Czy jeszcze teraz ścinacie?

Te które ładnie zaschły zostawię, wycięłam tylko te, które spleśniały.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies