Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

olciamanolcia 21:43, 12 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7083
To samo chciałam napisac co Hania- fotka ułatwi aranżacje
A tak poważnie ja jestem przeciwnikiem żywopłotów z tujek i innych tujo podobnych w szczególności. . Gdybym teraz miała się osłaniać wybrałabym laurowiśnie . Mam u siebie i w ciągu sezonu przybrała ponad metr i dalej rośnie i pięknie się zagęszcza . Doskonale radzi sobie z mrozem - chodzę i doglądam bo to jej pierwsza zima.
Mój sąsiad p ma zrobione ogrodzenie z desek kompozytowych - tez fajnie to wyglada.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 22:06, 12 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9943
Dziękuje za odzew .

Wrzucam fotkę sprzed kilku lat: to jest obszar pomiędzy bramą wjazdową a thujami.


Martka, Twoja wypowiedź o garbach przypomniała mi o gotowych grabowych panelach! Muszę poszukać, choć obawiam sie, ze to kosztuje majątek...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 22:14, 12 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Kolumnowe cisy Fastigiata lub miskanty. Przy tych drugich będzie łyso od lutego do maja/czerwca. Za płotem nie ma sensu niczego wsadzać. Tam jest bardzo wąsko. Samochody rozjeżdżą.
Żywopłot z buków lub grabów miałby sens, gdyby zaraz obok nie było tego ż. tujowego.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 22:22, 12 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9943
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Kolumnowe cisy Fastigiata lub miskanty. Przy tych drugich będzie łyso od lutego do maja/czerwca. Za płotem nie ma sensu niczego wsadzać. Tam jest bardzo wąsko. Samochody rozjeżdżą.

Ano właśnie.
Ale trawy do rozważenia - wąskie trzcinnki może, hmmm.

Żywopłot z buków lub grabów miałby sens, gdyby zaraz obok nie było tego ż. tujowego.

Tak, po krótkiej ekscytacji doszłam do takiego wniosku. Poza tym - grabowy żywopłot to konieczność usunięcia niskich roślin, które tam są.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 22:25, 12 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Człowiek wyjdzie sobie do ogrodu z konkretnym celem, czy to na pracę mu się zbierze czy na omiatanie, a tu po jego czas sięgają sobie wedle swego upodobania sąsiedzi czy wręcz obcy spacerowicze…. Kolumnowe cisy fastigiata to piękne rozwiązanie, ale piekielnie drogie. Kilka tysięcy lekko. Grabowe panele pewnie podobnie wyjdą. Mata słomiana tymczasowo i posadzenie roślin dających perspektywę na szybką przesłonę?
Martka 22:28, 12 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Trawy. Swietny pomysl. Trzcinnik Karl Foerster rośnie wysoki, zwarty. 2 sezony i masz efekt.
Judith 22:28, 12 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9943
Martka napisał(a)
Człowiek wyjdzie sobie do ogrodu z konkretnym celem, czy to na pracę mu się zbierze czy na omiatanie, a tu po jego czas sięgają sobie wedle swego upodobania sąsiedzi czy wręcz obcy spacerowicze…. Kolumnowe cisy fastigiata to piękne rozwiązanie, ale piekielnie drogie. Kilka tysięcy lekko. Grabowe panele pewnie podobnie wyjdą. Mata słomiana tymczasowo i posadzenie roślin dających perspektywę na szybką przesłonę?

A jakich na ten przykład?
EDIT: Poza trzcinnikami, ofkors.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 22:31, 12 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9943
olciamanolcia napisał(a)
To samo chciałam napisac co Hania- fotka ułatwi aranżacje
A tak poważnie ja jestem przeciwnikiem żywopłotów z tujek i innych tujo podobnych w szczególności. . Gdybym teraz miała się osłaniać wybrałabym laurowiśnie . Mam u siebie i w ciągu sezonu przybrała ponad metr i dalej rośnie i pięknie się zagęszcza . Doskonale radzi sobie z mrozem - chodzę i doglądam bo to jej pierwsza zima.
Mój sąsiad p ma zrobione ogrodzenie z desek kompozytowych - tez fajnie to wyglada.

Zdjęcie siatki i zamocowanie desek między słupkami to tez pomysł do rozważenia!

EDIT: I ten pomysł zaczyna mi sie podobać najbardziej! Mąż właśnie rozkminia temat
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 22:50, 12 sty 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5205
Też mam tak, że front na widoku i siatkę, mam posadzone drzewa kuliste, a na dole cisy, z których będę formować ścianki. Wrzucam fotkę u siebie dla Ciebie

Tutaj gdzie pokazałaś ciekawe byłyby wyższe, wyprostowane trawy, no ale wiadomo przez jakiś czas byłoby łysawo.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
sylwia_slomc... 23:08, 12 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
Szybki efekt w jeden góra dwa sezony prawie darmo to posadzenie dwóch powojników z grupy Montana. Cudownie zakwitnie, zieleń i gałązki zasłaniają cały sezon, jedyna robota do wykonania to posadzić, podlać, a potem przycinać tylko by na tuje i bramę nie poszedł i tyle bo to powojnik, którego wcale się nie tnie. Niczego nie musiałabyś wysadzać z rabaty.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies