Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

mrokasia 12:54, 14 sty 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Hej Judith! Widzę, że nie wszyscy śpią zimowym snem jak ja .
Też jestem za deskami!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Judith 19:34, 14 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9913
mrokasia napisał(a)
Hej Judith! Widzę, że nie wszyscy śpią zimowym snem jak ja .
Też jestem za deskami!

Elo, Kasia! Na prace ogrodowe jeszcze nie pora, to sobie knuję w domowych pieleszach .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 19:37, 14 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9913
MartaCho napisał(a)
U mnie też niestety zamiast ziemniaków i jarmużu za ogrodzeniem powstaje blok. Graby będę już w lutym podsypywać obornikiem, niech zdrowo i szybko rosną.
A od przodu trzeba zmienić ogrodzenie- będę podglądać i się inspirować

Bloku współczuję. U mnie takich atrakcji nie ma i nie będzie, ale buduje sie sporo domów w mojej okolicy i obcych ludzi szwędających sie pod oknami przybywa .
Do podglądania zapraszam .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 19:40, 14 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9913
Magara napisał(a)

Coraz więcej osób się mierzy z tym problemem Bardzo jestem ciekawa co wymyślisz Ja postawiłam na pęcherznice, ale piszesz, że już masz w innym miejscu. Gdzieś widziałam jabłonki prowadzone przy siatce w poziomie, to się chyba nazywa żywopłot wertykalny (???). Rozwiązanie ciekawe tylko nie wiem czy u Ciebie by pasowało.

Już wymyślone .
Mój Dział Techniczny już zaciera rączki .
Witam Cię i zapraszam częściej .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 19:42, 14 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9913
Martka napisał(a)
Deski będą ładnym i szybkim rozwiązaniem A rośliny zyskają ładne tło. Na miskanty trzeba wbrew pozorom dużo miejsca, ich pokrój fontannowy sprawia, że to zdecydowanie nie są trawy na przejścia i do sadzenia w bliskim towarzystwie ścieżek. Natomiast ... trzcinniki nadal wydają mi się atrakcyjnym pomysłem na uzupełnienie kul na rabacie, może jako efekt uboczny deskowych knowań?

Edit: kilka dni temu trafiłam na stronę szkółki państwa Majów, nie wiedziałam nawet, że istnieje aż tyle odmian trzcinników, wcześniej obstawiałabym góra 5-6

Twoja miskantowa przesłona jest przecudna!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Juzia 22:54, 14 sty 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38594
Desko spoko, ale zielona ściana z powojników też by była spoko
Zielonego nigdy za wiele
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Judith 20:52, 15 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9913
Juzia napisał(a)
Desko spoko, ale zielona ściana z powojników też by była spoko
Zielonego nigdy za wiele

Taaa. Właśnie zaczynam sie wahać czy może jednak bluszcz tam puścić... Hmmm... jeśli udałoby mi sie znaleźć duże (długie) sadzonki....
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 21:03, 15 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Hmmm... bluszcz szybko sobie da radę, klimatycznie, dużo miejsca nie zajmuje, trzeba przycinać i trzymać w ryzach, ale nie jest to ponoć trudne, u mojej sąsiadki na części ogrodzenia bluszcz tworzy świetny klimat.
Judith 21:33, 15 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9913
Martka napisał(a)
Hmmm... bluszcz szybko sobie da radę, klimatycznie, dużo miejsca nie zajmuje, trzeba przycinać i trzymać w ryzach, ale nie jest to ponoć trudne, u mojej sąsiadki na części ogrodzenia bluszcz tworzy świetny klimat.

Właśnie przeanalizowałam odmiany i wstępnie wybrałam Woerner - rośnie szybko (pytanie czy nie za szybko...?) i już wysłałam pytanie do szkółki .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:37, 15 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Bluszcz fajnie wygląda, ale ze wspinaniem się po siatce może mieć problem. Jego łodyżki tworzą korzonki czepne idealnie trzymające się murów. Z siatką jest już gorzej. Trzeba ręcznie przeplatać przez oczka, żeby się wspinał. Metalowa siatka zimową porą tworzy niesprzyjające bluszczowym wymaganiom środowisko. Niektóre gałązki przemarzają.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies