Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Magara 23:16, 12 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6675
Judith napisał(a)
Dziewczyny kochane, potrzebuję pomocy w wymyśleniu sposobu osłonięcia sie od drogi.
Nasze odludzie zapełnia sie coraz mocniej, coraz więcej ludzi zapuszcza sie na spacery na nasza małą uliczkę i era miłych smalltoków z sąsiadami przechodzącymi za płotem powoli dobiega niestety końca... .


Coraz więcej osób się mierzy z tym problemem Bardzo jestem ciekawa co wymyślisz Ja postawiłam na pęcherznice, ale piszesz, że już masz w innym miejscu. Gdzieś widziałam jabłonki prowadzone przy siatce w poziomie, to się chyba nazywa żywopłot wertykalny (???). Rozwiązanie ciekawe tylko nie wiem czy u Ciebie by pasowało.
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
olciamanolcia 07:29, 13 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7083
Judith napisał(a)

Zdjęcie siatki i zamocowanie desek między słupkami to tez pomysł do rozważenia!

EDIT: I ten pomysł zaczyna mi sie podobać najbardziej! Mąż właśnie rozkminia temat


Teraz jak wstawiłaś zdjęcie to i mnie zaczyna się podobać
Deski będą fajnym tłem dla roślin a z traw możesz dosadzić może śmiałki darniowe?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Joann 08:25, 13 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2079
Może dereń albo berberys. I cisy kolumnowe posadzone w odstępach nieregularnych by rosły przed nimi i były zielonym akcentem. Albo miskanty jak u Martki.
Edit: teraz zobaczyłam zdjęcie. To cisów już bym nie wsadziła skoro są tuje. Ale może berberys z jakąś trawą właśnie.
____________________
Joanna Ogród długi
Gruszka_na_w... 09:57, 13 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Tam jest za wąsko na wszelakie krzewy, zwłaszcza kolczaste.
Deski to idealne rozwiązanie, trzeba tylko pamiętać, że będą wymagały systematycznej konserwacji, czyli dobrego dostępu na człowieka z pędzlem.
Trzcinniki to też dobry kierunek. Śmiałki będą za szerokie.
Na 10 m potrzeba by ze 20-25 cisów. Jeden kosztuje ok. 20 zł.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
olciamanolcia 10:28, 13 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7083
Jak już się zdecydujesz na deseczki możesz posadzić jakieś szczepieńce na tym żwirku np trzmielina bądź iglaki szczepione -o ile je lubisz - ja niekoniecznie -a na dole pozostawić co masz aktualnie
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 11:58, 13 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9944
Dziewczyny, dziękuję za sugestie, uwagi i inspiracje. Wszystkie przeanalizowałam i decyzja najprawdopodobniej zapadła - deski . Dzięki temu efekt będzie i szybki, i ładny, i nawiązujący do wiatki stojącej w kącie działki, a wszystkie rośliny rosnące przy ogrodzeniu zostaną .
Bardzo dziękuję .

EDIT: przy okazji znalazłam w sieci gotowe żywopłoty grabowe, zapoznałam się z powojnikami i przeanalizowałam odmiany trzcinników
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 19:30, 13 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Deski będą ładnym i szybkim rozwiązaniem A rośliny zyskają ładne tło. Na miskanty trzeba wbrew pozorom dużo miejsca, ich pokrój fontannowy sprawia, że to zdecydowanie nie są trawy na przejścia i do sadzenia w bliskim towarzystwie ścieżek. Natomiast ... trzcinniki nadal wydają mi się atrakcyjnym pomysłem na uzupełnienie kul na rabacie, może jako efekt uboczny deskowych knowań?

Edit: kilka dni temu trafiłam na stronę szkółki państwa Majów, nie wiedziałam nawet, że istnieje aż tyle odmian trzcinników, wcześniej obstawiałabym góra 5-6
Joann 08:21, 14 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2079
Ciekawa jestem efektu końcowego Ja też na wiosnę będę mierzyć się z takim paskiem wzdłuż siatki, więc czytałam z uwagą o propozycjach
____________________
Joanna Ogród długi
MartaCho 09:02, 14 sty 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2172
U mnie też niestety zamiast ziemniaków i jarmużu za ogrodzeniem powstaje blok. Graby będę już w lutym podsypywać obornikiem, niech zdrowo i szybko rosną.
A od przodu trzeba zmienić ogrodzenie- będę podglądać i się inspirować
____________________
Marta Ogród zacząć czas
olciamanolcia 11:27, 14 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7083
MartaCho napisał(a)
U mnie też niestety zamiast ziemniaków i jarmużu za ogrodzeniem powstaje blok. Graby będę już w lutym podsypywać obornikiem, niech zdrowo i szybko rosną.
A od przodu trzeba zmienić ogrodzenie- będę podglądać i się inspirować

Podglądać , inspirować i zazdraszczać.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies