Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

olciamanolcia 11:00, 17 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6975
Judith napisał(a)

Deski wciąż są na tapecie. Waham się pomiędzy nimi a bluszczem... Dumanie in progress .
Wolę bluszcz, bo wolę ogrodzenie roślinne, poza tym na tym wąskim przejściu deski mogą być nieco przytłaczające. Ale deski dają efekt natychmiastowy... I może wcale nie bedą przytłaczające... No i weź czlowieku się zdecyduj...
A juz najbardziej ze wszystkiego wolę mieć ogrodzenie w takiej odległości od domu, żeby trzeba było od bramy do garażu jechać kilka minut .



Ja osobiście wybrałabym deski kompozytowe. Patrząc na tę fotkę, którą wstawiłaś wydają mi się one najlepszym rozwiązaniem. Jak chcesz zielona ścianę zawsze możesz posadzić tam wyższe ciekawsze rośliny i ściana będzie bardzo urozmaicona. Ja nie widzę tam bluszczu i miałabym osobiste obawy że te roślinki , które masz teraz tam posadzone będą się kiepsko komponowały z owym bluszczykiem.(ale to tylko moja opinia i broń Bóg niczego nie krytykuje)Dałabym deski-będzie o wiele ciekawiej.
A jak chcesz koniecznie bluszcz bądż powojniki to chyba tam na fotce kawałek garażyku widzę. Może tam zagospodarować kawałek ścianki na zielono
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiolka5_7 11:47, 17 sty 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Ja też bym dała deski,a na ich tle posadziłabym np.trawy
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Juzia 12:06, 17 sty 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38537
ALbo tańsze ogrodzenie drewniane i do tego bluszcz.
Nie przemarźnie wtedy tak bardzo i będzie miał się po czym wspinać.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Wiaan 12:19, 17 sty 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5124
Wiolka5_7 napisał(a)
Ja też bym dała deski,a na ich tle posadziłabym np.trawy


Jestem za takim właśnie pomysłem pomysłem - elegancko, szybki efekt, nie bardzo widzę bluszcz akurat tutaj. Masz zieloną ścianę tujową, jakoś mi to połączenie nie pasuje, ale znawcą nie jestem
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 12:20, 17 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Juzia, nie ma taniego ogrodzenia drewnianego .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 12:22, 17 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Wiolka5_7 napisał(a)
Ja też bym dała deski,a na ich tle posadziłabym np.trawy

Rośliny tam są i nie chcę z nich rezygnować. Rozkminka dotyczy tylko ogrodzenia
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 12:28, 17 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
olciamanolcia napisał(a)



Ja osobiście wybrałabym deski kompozytowe. Patrząc na tę fotkę, którą wstawiłaś wydają mi się one najlepszym rozwiązaniem. Jak chcesz zielona ścianę zawsze możesz posadzić tam wyższe ciekawsze rośliny i ściana będzie bardzo urozmaicona. Ja nie widzę tam bluszczu i miałabym osobiste obawy że te roślinki , które masz teraz tam posadzone będą się kiepsko komponowały z owym bluszczykiem.(ale to tylko moja opinia i broń Bóg niczego nie krytykuje)Dałabym deski-będzie o wiele ciekawiej.
A jak chcesz koniecznie bluszcz bądż powojniki to chyba tam na fotce kawałek garażyku widzę. Może tam zagospodarować kawałek ścianki na zielono

Nie, no bluszcz rozważam wyłącznie w kontekście tego ogrodzenia.
Olcia, spoko i luz - ja właśnie czekam na opinie, a krytyki konstruktywnej się nie boję. Natomiast decyzja nie zapadła więc gdzie tu materiał do krtykowania . Luzik.
W kwestii desek mam wątpliwości czy dobrze będą wyglądać tylko na fragmencie ogrodzenia...???
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 12:30, 17 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Wiaan napisał(a)


Jestem za takim właśnie pomysłem pomysłem - elegancko, szybki efekt, nie bardzo widzę bluszcz akurat tutaj. Masz zieloną ścianę tujową, jakoś mi to połączenie nie pasuje, ale znawcą nie jestem

No nie wiem wciąż...
Póki co dostałam info ze sklepu, że sadzonki mają długość 50 cm...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Anda 12:52, 17 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33350
Zobacz, tutaj są już takie gotowce nawet

https://www.gartencenter-shop24.de/hedera-helix-woerneri-immergruener-efeu-xxl-produkt?sPartner=google-de-gc&number=pf26647005&c=211&gclid=CjwKCAiAxJSPBhAoEiwAeO_fP1DLjMgeVwC5T0twh-inhScKHKIbz1m6id4QrGgcX1om9nJ5fv8y6hoC-AUQAvD_BwE

Sorry za długość linka
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
olciamanolcia 13:01, 17 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6975
Judith napisał(a)

Nie, no bluszcz rozważam wyłącznie w kontekście tego ogrodzenia.
Olcia, spoko i luz - ja właśnie czekam na opinie, a krytyki konstruktywnej się nie boję. Natomiast decyzja nie zapadła więc gdzie tu materiał do krtykowania . Luzik.
W kwestii desek mam wątpliwości czy dobrze będą wyglądać tylko na fragmencie ogrodzenia...???


Bedzie pasowało jak najbardziej . Będzie urozmaiceniem . A tak będziesz miała jedna wielką mieszaninę zieleni
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies