Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Wiaan 14:56, 05 sty 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5317
Judith napisał(a)
Zerkam za okno zza biurka i chcę lecieć kanciki robić, trawy wycinać, liście z rabat usuwać, grabić, darń zrywać, sadzić... Prrrr, szlona! - jeszcze chwila!


Witam w Nowym Roku, wszystkiego najlepszego

Podziwiam Cię, mnie się nie spieszy, wiosna owszem uwielbiam ją, ale do pracy jeszcze nie, oj nie Pewnie mnie najdzie, tak myślę
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 15:10, 05 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10047
Mnie wzięło jak śnieg stopniał i wiosna nastała w środku zimy .

Dziękuję za życzenia Wiaan, dla Ciebie też wszystkiego dobrego: zdrowia i nowych roślin ile dusza zapragnie
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
olciamanolcia 16:56, 05 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Ja dzisiaj rano też stałam przy oknie i nogami przebierałam ale jak nie będzie śniegu i deszczu to idę w weekend ścinać lawendę. Corocznie robię to w Nowy Rok ale w tym roku będzie obsuwka
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiolka5_7 17:10, 05 sty 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20621
Ja czekam na luty,wtedy nikt mnie nie powstrzyma przed ciachaniem
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Basieksp 21:26, 05 sty 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10328
A ja wczoraj sobie trochę coś porobiłam miałam zostawionych trochę suchych bylin, by ładnie oszronione wyglądały, śnieg stopniał, to je trochę posprzątałam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 14:32, 06 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10047
Dla mnie jednak zbyt zimno jest na pracę w ogrodzie. Póki co występuje jedynie pragnienie działania i tęsknota za nim .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 14:37, 06 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Judith napisał(a)
Zerkam za okno zza biurka i chcę lecieć kanciki robić, trawy wycinać, liście z rabat usuwać, grabić, darń zrywać, sadzić... Prrrr, szlona! - jeszcze chwila!


To bardzo dobra myśl. Nie musisz się powściągać. O ile na rabatach nie jest zbyt grząsko.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 20:40, 12 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10047
Dziewczyny kochane, potrzebuję pomocy w wymyśleniu sposobu osłonięcia sie od drogi.
Nasze odludzie zapełnia sie coraz mocniej, coraz więcej ludzi zapuszcza sie na spacery na nasza małą uliczkę i era miłych smalltoków z sąsiadami przechodzącymi za płotem powoli dobiega niestety końca... .

W jednej części mam żywopłot thujowy, w drugiej części pęcherznicowy, ale środek - na wprost drzwi wejściowych (mniej więcej 10 metrów) to niskie rosliny i siatka ogrodzeniowa.

Rozważane koncepcje:
1. wysadzić niskie rosliny i posadzić thuje - odpada - zbyt wąsko, utworzy sie tunel na przejscie, poza tym wolałabym jednak tych roślin nie usuwać
2. Wysadzić niskie rosliny i posadzić cisy - zmieszczą sie, ale utworzy sie tunel i z wysadzaniem roślin - jak wyżej
3. Posadzić thuje/cisy na zewnatrz - mało miejsca, poza tym ryzykowne z wielu powodów
4. Posadzić bluszcz, który zarośnie siatkę - fajne, ale dlugo trzeba czekać na efekt, a zależy mi na efekcie najlepiej natychmiastowym
5. Zbudować w tym miejscu solidne ogrodzenie betonowe z drewnianymi przęsłami - super rozwiązanie, ale kosztowne, a do tego zbudowane tylko na wprost wejscia będzie wyglądać groteskowo (a zbudowanie takiego ogrodzenia wzdłuż całej drogi odpada całkowicie)
6. Przez siatkę poprzeplatać taśmy ogrodzeniowe - kuszące, ale mało estetyczne (?)
7. Maskowanie za pomocą sztucznych gałązek iglastych (znalazłam takie cudo w internecie) - jak w punkcie 6 albo jeszcze gorzej
8. Drewniane panele ogrodowe - odpada, mamy je przy ogrodzeniu z sąsiadem, tutaj nie pasują, szczególnie, że - znów ten sam argument - tylko na części ogrodzenia
9.....?????

Macie inne pomysły/inspiracje? Póki co najbliższa jestem taśm ogrodzeniowych, ale coś czuje, ze za rogiem czai sie inne, świetne rozwiązanie . Pomożecie?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:29, 12 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Zrób zdjęcie tego miejsca. Łatwiej będzie doradzić.
Możesz też wrzucić rysunek widoku z góry.
PS. Mam problem z wizualizacją tego opisywanego (ewentualnego) tunelu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 21:36, 12 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Czyli chodzi Ci o przesłonienie 10-metrowego odcinka ogrodzenia frontowego? Czy dobrze pamiętam, że macie wejście do domu w dość bliskiej odległości od ogrodzenia? Jaki pas szerokości możesz tam zagospodarować?

Edit: Mam pomysł, ale trochę czasu na niego trzeba... wąskie żywopłoty można prowadzić z grabów. Widziałam ostatnio taki szerokości 30 cm, a wysoki na 2 metry. Kupno dużych grabów 2m to niestety spory wydatek na taki szpaler. Ale one dość szybko rosną, więc gdyby tak zrobić coś tymczasowego typu siatka i posadzić graby, które za 3 lata dadzą już efekt, o jaki chodzi?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies