Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Wiaan 23:15, 06 cze 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5324
Masz bardzo ładne rododendrony, moje kolory na żywo to dopiero musi być widok.
Żurawki limonkowe w masie wyglądają super, też lubię takie soczyste kolory zieleni, wspaniale świecą na rabacie. Jestem pod wrażeniem jak zgrabnie połączyłaś koła z prostymi rabatami. Co było pierwsze?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 07:52, 07 cze 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10060
Agatorek napisał(a)
Kolor ma zaje..sty

No ma
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 08:04, 07 cze 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10060
Wiaan napisał(a)
Masz bardzo ładne rododendrony, moje kolory na żywo to dopiero musi być widok.
Żurawki limonkowe w masie wyglądają super, też lubię takie soczyste kolory zieleni, wspaniale świecą na rabacie. Jestem pod wrażeniem jak zgrabnie połączyłaś koła z prostymi rabatami. Co było pierwsze?

Rododendrony do tej pory były li i jedynie źródłem zgryzoty. Ten rok jest dla nich niesamowity - może dopiero się zaaklimatyzowały w ogrodzie? .

Co było pierwsze…? Hmm… Pierwszy był zarys dużego koła. Dookoła koła miały być rabaty, a samo koło miało być trawnikiem, a konkretnie tym kołem trawiastym trawnik miał się kończyć. Potem wymyśliłam mniejsze koło jako rabatę, która wejdzie w to trawiaste koło. Do tego musiałam wydzielić ścieżkę do wiatki. Tak powstała prosta linia dochodząca do mniejszego koła. Nie wiem, czy to jest zrozumiałe . Za dużym kołem jest prosta linia wzdłuż której posadziłam Thuje - mają w przyszlosci przesłonić kompostowniki na końcu działki.
W międzyczasie koncepcja na trawnik w kole upadła i powstała tam rabata okolona inna rabatą .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
mrokasia 08:16, 07 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18123
Faktycznie ten rodek to przesadził z ilością kwiecia . I kolor ma obłędny.

Ile czasu trwało zanim z kolistego trawnika wyszło to co jest obecnie?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Judith 09:03, 07 cze 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10060
mrokasia napisał(a)
Faktycznie ten rodek to przesadził z ilością kwiecia . I kolor ma obłędny.

Ile czasu trwało zanim z kolistego trawnika wyszło to co jest obecnie?

Kasiu, kolisty trawnik nie powstał, bo w międzyczasie zmieniła się koncepcja. Było to w bardzo suchym roku i stwierdziliśmy, że nie chcemy powiększać stepowych połaci w ogrodzie. Potem była rozkminka, co zamiast trawy, stanęło na barwinku - miał byc na całym kole, nie myślałam o rabacie a jedynie o zastąpieniu czymś trawy. Następnie sąsiad ścial drzewo i na połowie koła stworzyły się warunki z większą ilością słońca, zatem na niej powstała rabata trawiasto-jeżówkowo-tawułowa. A było to lat temu... eee... chyba dwa .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiolka5_7 09:44, 07 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Piękny rodek w moim kolorze
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 10:28, 07 cze 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5324
Teraz wszystko zrozumiałe z połączeniem figur fajna historia, u mnie też miały być koła ale mąż od początku biegał z linijką
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
iles 10:38, 07 cze 2022


Dołączył: 15 cze 2021
Posty: 85
pięknie u Pani
____________________
Iza gdzieś pod Łodzią
Basieksp 10:50, 07 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10328
No śliczny jest ten rodek ja muszę o moje bardziej zadbać, nie mają tyle kwiatów
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Roocika 12:34, 07 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Judith napisał(a)
Parzydło leśne dla Asi Roociki. Karmnik obok ma 170 cm wysokości.


I ostatni i najpiękniejszy rodek. Jeszcze nigdy nie zakwitł tak obficie (a to jeszcze nie koniec, jeszcze są pąki kwiatowe!)


O jacie to kawał byliny jest. Czy to jedna kępa?

Ależ kolor ma ten rodek Az oczy bolą taki intensywny
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies