Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 13:53, 26 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Wiaan napisał(a)
Jakie ładne u Ciebie widoczki Masz sporo traw, różnych, mimo drzew masz dużo słońca w takim razie

Taaak! Trawy uwielbiam .
Ze slońcem u mnie to nie jest tak, że go nie ma. Nie ma go w wystarczających ilościach dla roślin wymagających stanowisk słonecznych, ale pojedyncze słoneczne godziny tu i tam są . A w miejscu, gdzie jest niemal tylko cień - hakonki All Gold.
Właśnie chciałam napisać, że odmian traw mam tylko kilka, ale sobie na palcach wyliczyłąm i jednak trochę wyszło: rozplenice w kilku odmianach, miskanty ML, miskanty Kleine Silberspine, hakonki w kilku odmianach, miskanty duze odmiany nieznanej, RedBarony, trzcinniki KF i tegoroczne nabytki: seslerie. Trochę jest . Najwięcej mam rozplenic hameln i miskantów Kleine Silberspine.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 13:54, 26 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Agatorek napisał(a)
Też bardzo lubię bodziszka .
Ładnie też wyglada Rozchodnik, trawy i hortki.

Jak sobie pomyślałam, to nie pamietam, kiedy ostatni raz miałam na sobie coś zakrywającego nogi (i stopy), czy ręce. Takich długotrwałych upałów rzeczywiście dawno nie było.

Dziękuję, Agnieszko
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 13:55, 26 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Kordina napisał(a)
Świetnie się zagęściło a ten tytoń to mi się podoba z żywotności

No żywotny chłopak bardzo!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
olciamanolcia 14:00, 26 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7025
Judith Sama nie wiem czy to kwestia podlewania czy nawożenia czy cięcia . Jak wiesz w tym roku wszystkie horty cięłam do minimum. Opłaciło się - nawet te „ stare” czteroletnie limki są sztywne a jedna to ma kwiatostany jak moja głowa wszystkie nawoziłam , miały sporą wilgoć w okresie wzrostu także sama nie wiem co tym vanilką dolega.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiolka5_7 17:13, 26 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Rzeczka bardzo mi się widzi ,za rok będzie już super wyglądać
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
roma2 21:40, 26 sie 2022


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Dziekuję za miłe słowa. U mnie hortensje bukietowe, po raz pierwszy od dziesięciu lat zastrajkowały. Jakieś tam pojedyncze pąki mają! A zawsze były o tej porze obsypane kwiatami. Nie wiem o co chodzi. Cięłam jak zwykle. Nie karmiłam jak zwykle, oprócz podlewania śmierdziuszkową wodą z mini oczka. Robię to od lat i było super. W tym roku, super nie jest.
____________________
Komendówka
Gruszka_na_w... 21:57, 26 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Pięknie się zagęściły rośliny na tej powarzywnikowej rabacie. I rzeczkę nawet widać. Bodziszek Rozanne bardzo dobrze reaguje na lekkie skrócenie pędów. Robiłam to już dwukrotnie i trzyma ładny fason. Trawy u Ciebie prezentują się bardzo szykownie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 11:35, 27 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Wiolka5_7 napisał(a)
Rzeczka bardzo mi się widzi ,za rok będzie już super wyglądać

Dziękuję, patronko mojej rzeczki .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 11:36, 27 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
roma2 napisał(a)
Dziekuję za miłe słowa. U mnie hortensje bukietowe, po raz pierwszy od dziesięciu lat zastrajkowały. Jakieś tam pojedyncze pąki mają! A zawsze były o tej porze obsypane kwiatami. Nie wiem o co chodzi. Cięłam jak zwykle. Nie karmiłam jak zwykle, oprócz podlewania śmierdziuszkową wodą z mini oczka. Robię to od lat i było super. W tym roku, super nie jest.

Może to jednak niedostatek wody...?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 11:38, 27 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Pięknie się zagęściły rośliny na tej powarzywnikowej rabacie. I rzeczkę nawet widać. Bodziszek Rozanne bardzo dobrze reaguje na lekkie skrócenie pędów. Robiłam to już dwukrotnie i trzyma ładny fason. Trawy u Ciebie prezentują się bardzo szykownie.

Tak, u Wioli czytałam, ze lekko podcina Rozanne. W przyszlym sezonie tak zrobię .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies