Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

DariaB 10:07, 26 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3051
Fajnie wygląda ten tytoń, panoszy się za bardzo, że chciałaś się go pozbyć? Ładny biały rozchodnik, rozplenice nie zawiodły
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Judith 10:23, 26 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
DariaB napisał(a)
Fajnie wygląda ten tytoń, panoszy się za bardzo, że chciałaś się go pozbyć? Ładny biały rozchodnik, rozplenice nie zawiodły

Tytoń sadziłam w ogrodzie chyba 5 albo 6 lat temu. W kolejnym sezonie cieszyłam się z siewek i powsadzałam w różne miejsca ogrodu, o ja nieszczęsna! . Rozsiewa się toto niemiłosiernie, żadna inna roślina nie wysiewa się tak straszliwie. Siewki wyłażą od 5 lat, choć wyrywam je wszystkie dzielnie i nie dopuszczam do kwitnienia. W tym roku jednak podarowałam siewkom szambowym. Pięknie jest, ale w kolejnych sezonach będę żałować .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 10:30, 26 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Trudna tytoniowa miłość ale urodę ma i robi pokaz! Zawsze możesz go usunąć przed zawiązaniem nasion.
Rozchodnikiem nie mogę się nazachwycać. Rzeczka baronowa także ładnie rozrosła się
Ostatnie dni upałów? …
Judith 10:44, 26 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Martka napisał(a)
Trudna tytoniowa miłość ale urodę ma i robi pokaz! Zawsze możesz go usunąć przed zawiązaniem nasion.
Rozchodnikiem nie mogę się nazachwycać. Rzeczka baronowa także ładnie rozrosła się
Ostatnie dni upałów? …

Próbowałam pilnować przekwitających kwiatów i je obrywać, ale to syzyfowa praca ... Jednego dnia zerwiesz, następnego pojawiają się kolejne... A czynność ta jest niezbyt przyjemna, bo tytoń jest bardzo lepki... Trudno, będę rwać siewki przez kolejne lata .
RedBarony faktycznie łądnie się przyjęły i nabrały właściwego sobie koloru. Podobają mi się, a inspiracją były RedBarony Wioli .

Ja nie wiem czy to ostatnie dni upałów... Pogoda jest absolutnie niespotykana - tak długo trwających upałów nie pamiętam. Nie pamiętam także, by o tej porze roku o godzinie 7.20 rano było tak ciepło, że w drodze do roboty nie jest potrzebny ciuch z długim rękawem narzucony na letnią sukienkę... . Nie pamiętam też kiedy ostatnio miałam na stopach skarpety .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Roocika 10:53, 26 sie 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ładny ten rozchodnik i tytoń też Ale widzę, że trudna miłość
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Judith 12:01, 26 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Roocika napisał(a)
Ładny ten rozchodnik i tytoń też Ale widzę, że trudna miłość

Hmm, nie wiem czy to miłość, ale istotnie podobają mi się te kwiatuszki .
Rozchodnik młodziak, gdy posadziłam przeczytałam u kogoś, że lubi się pokładać... Zobaczymy, jak będzie w przyszłym sezonie...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 12:04, 26 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Jeszcze kilka zdjątek
Bodziszek Rozanne - pierwszy sezon u mnie, poziom zadowolenia - wysoki. Kwitnie zgodnie z opisem i Waszymi relacjami - nieprzerwanie. To lubię! .
Oraz bodziszek od Ursy odmiany zapomnianej - po posadzeniu nieco padł, przycięłąm go nisko zgodnie z sugestią Ursy, po czym wypuścił piękne listki, a dzisiaj - co ja pacze? - zakwitł!!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 12:04, 26 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
I inne widoki


____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
DariaB 12:13, 26 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3051
U mnie Rozanne są drugi sezon i w tym roku to istne potfory są Kwitną nieprzerwanie tworząc wielką niebieską chmurę. Inne widoczki u Ciebie zachwycają!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
olciamanolcia 12:20, 26 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6975
Judith napisał(a)
I inne widoki


To to jest miszczostwo. Pięknie! Stipa wymiata .

A i jeszcze ta rzeczka imperatowa jest świetna .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies