Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Basieksp 17:36, 03 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10210



Wiem, że masz sporo opadających liści i pewnie czasami wkurzają, ale na tym zdjęciu, z tymi trawami dodają uroku, piękny jesienny klimat
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Wiolka5_7 17:39, 03 paź 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Widzę , że i u Ciebie sypnęło liściem

U mnie od rana też była pogoda do kitu,ale teraz wyszło słoneczko,ale głowę urywa
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Judith 17:59, 03 paź 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Basia, Wiola, te liście przy tym co dopiero będzie to niemal jak brak liści

Ale fakt - sypnęło przy dzisiejszej wichurze. Także sosnowe igiełki. Zobaczcie, jak wyglądają trawnik i rabata pod sosnami - trawy ani kory nie widać

____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 18:23, 03 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10210
Hmm, a ja kupiłam sobie malutką sosenkę ale zanim ona zacznie igły gubić...
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 18:28, 03 paź 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Basieksp napisał(a)
Hmm, a ja kupiłam sobie malutką sosenkę ale zanim ona zacznie igły gubić...

Zależy jaką odmianę kupiłaś. Jeśli taką zwykłą jakie rosną w lesie - pożegnaj ją czym prędzej . Ja swoje zastałam wielkie na działce i mus było pokochać. Ale sama nie zdecydowałabym się na sadzenie ich.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiolka5_7 18:43, 03 paź 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Ojojoj z trawnika zbierzesz latwiej ale z kory...

Tak zwykle sosny powinny w lesie rosnąć. Też bym ich nie posadziła w ogrodzie, bo syf z tego że nie wiem
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
DariaB 19:29, 03 paź 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Będziesz miała klęskę urodzaju? Grabisz czy odkurzasz? Świetna ta Red Baronowa rzeczka i energetyczne kolory jesieni!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Judith 19:50, 03 paź 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
DariaB napisał(a)
Będziesz miała klęskę urodzaju? Grabisz czy odkurzasz? Świetna ta Red Baronowa rzeczka i energetyczne kolory jesieni!

Daria, u mnie to normalka. Co roku setka (a nawet ponad setka) worów 120 litrowych ciasno upakowanych.
Mąż grabi, ale to dotyczy tylko trawy. Najgorsza robota (moja ) to zbieranie z rabat. Od razu mowię (jak co roku…), ze nie wchodzi w grę zostawianie liści na rabatach, bo to jest warstwa 20 centymetrowa. Nie usuwam tylko z rabaty z barwinkiem. Jesli się da to częściowo zdmuchuję ze żwirku ma trawę i stad dopiero grabię. Co dwa lata zabawa jest jeszcze lepsza, bo co dwa lata jest rok żołędziowy. Wtedy dodatkowo kilkanaście worów żołędzi dochodzi…
Ogólnie ubaw po pachy .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiolka5_7 19:58, 03 paź 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
OMG! To już nie zazdroszczę Ci tych wielkich drzew
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 20:06, 03 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5166
Judith może głupio spytam, ale nie myślałaś aby się ich pozbyć? Teraz się cieszę, że na początku wycięłam sosny, a tak mi sie podobaly,bo miałabym teraz też takie wielkie Liście to co innego ale igly...Dobrze, że bierzesz to na humor
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies