Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 11:03, 03 paź 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Jeszcze kilka jesiennych fotek


____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 11:04, 03 paź 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
A tak prezentuje się donica z surfiniami - tu surfinie sadzone były dośc późno (małe sadzonki) i wciąż prezentuje sie pięknie, w przeciwieństwie do surfinii, które były sadzone kilka tygodni wcześniej.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Agatorek 11:33, 03 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Jesień śliczna u Ciebie

A donica z surfiniami zachwyca ❤️
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Alija 11:49, 03 paź 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8484
Judith napisał(a)
A tak prezentuje się donica z surfiniami - tu surfinie sadzone były dośc późno (małe sadzonki) i wciąż prezentuje sie pięknie, w przeciwieństwie do surfinii, które były sadzone kilka tygodni wcześniej.


Surfinie w donicy wyglądają świetnie, dają piękne kolory w te szare, pochmurne dni.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
April 12:22, 03 paź 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Fajne masz te surfinie jeszcze. Chyba pomyślę o nich w przyszłym roku, bo bakopa jakoś słabo kwitła mi na tarasie. Może surfinie mniej słońca potrzebują. Tylko to skubanie przekwitniętych kwiatków mnie powstrzymuje.
Deszcz coś nadrobił? U mnie bez szału też choć jedną noc całą lało. W sobotę się przemogłam i przesadziłam jedną różę. Głębiej sucho.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Roocika 13:22, 03 paź 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Fajnie jesień zapukała do Ciebie. Uwielbiam czas jesieni i pachnących liści. Żeby tylko pogoda była łaskawa.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Judith 14:11, 03 paź 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
April napisał(a)
Fajne masz te surfinie jeszcze. Chyba pomyślę o nich w przyszłym roku, bo bakopa jakoś słabo kwitła mi na tarasie. Może surfinie mniej słońca potrzebują. Tylko to skubanie przekwitniętych kwiatków mnie powstrzymuje.
Deszcz coś nadrobił? U mnie bez szału też choć jedną noc całą lało. W sobotę się przemogłam i przesadziłam jedną różę. Głębiej sucho.

April, w tym miejscu akurat słońce jest większość dnia, cień z drzew w to miejsce nie zagląda . Z moich doświadczen z surfiniami wynika, że słońca potrzebują sporo.
Deszcz tak sobie niby czasem plumka, ale nie podlewa - za mało, zbyt krótko (takie tam... i tu przychodzi mi do głowy tylko nieparlamentarne słowo ). Pod thujami wciąż sucho, w innych miejscach jak się grzebnie tez sucho... Pogoda paskudna więc mogłoby choć popadać porządnie, to nie, motyla noga...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 14:12, 03 paź 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Agatorek napisał(a)
Jesień śliczna u Ciebie

A donica z surfiniami zachwyca ❤️

Nie tak kolorowa, jak chciałabym, ale rozkręca się wciąż . Jesienią zawsze myślę o trzmielinie oskrzydlonej...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 14:12, 03 paź 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Alija napisał(a)


Surfinie w donicy wyglądają świetnie, dają piękne kolory w te szare, pochmurne dni.

To prawda - wyglądają tak, jak latem i dzięki temu lato wciąż tu jest .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 14:13, 03 paź 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Roocika napisał(a)
Fajnie jesień zapukała do Ciebie. Uwielbiam czas jesieni i pachnących liści. Żeby tylko pogoda była łaskawa.

Ja za jesienią nie przepadam, szczególnie przy takiej pogodzie jak teraz... Zimno, wilgotno, a deszczu z tego niewiele... Chcę słońca!

EDIT: W ferworze walki pracowej nie zauważyłam, że słońce się pojawia i to w dużych ilościach . Wyszłam zatem na dwór, ale jest masakryczny wiatr!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies