Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

LIDKA 23:22, 30 maj 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6886
Judith napisał(a)

Liliowce były na działce, gdy ją kupiliśmy - nie znam odmiany .
Wujek Gugel sugeruje, że to może być liliowiec stella d'oro.

Od lat zbieram się, by kupić takie, które kwitną w lipcu, ale jakoś mi nie wychodzi .


Judith
Te liliowce to odmiana jakas z babcinych ogródków. Stella d'oro są wyraźnie żółte i kwitną całe lato. Mam i zgapiłam od Ajki i Agi z ogrodu z fortepianem.
W tym roku dosadzałam ich jeszcze.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 23:36, 30 maj 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6886
Judith napisał(a)


W kwestii drobnych kwiatków to trochę się boję czy będę umiała je wkomponować... Ale do odwaznych świat nalezy, namierzam kukliki, orliki i orlaye

A gaury juz zamówiłam w piatek, hura!


Wszystko co wymieniłaś poutykałam sobie na rabatach w tym roku. Ostatnio 3 gaury posadziłam na różance.
Orlaye siałam jesienią do doniczek na dworze. 15 nasion-5 wzeszło -żyją 2- kwitnie jedna. Ona ponoć jak werbena.
Kukliki zamawiałam w alba.... Mam 2 gat po 3 szt, jeden kwitnie.
Orliki mam darowane od Joli z Szarobiałego ogrodu i kwitna pięknie. Te kupne z neta 4 na razie marne. Bez kwiatu.

Polecam Ci jeszcze liatry. Dobrze rosną i przyrastają, dzielą się łatwo i kwitna obficie. Mam różowe.

Jak namierzysz sadzonki orlaji daj znać.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 23:42, 30 maj 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6886
A na koniec Ci powiem:
Zdjęcia ogrodu super. Lubie organizacje rabat i ścieżek u Ciebie. Pięknie komponujesz rabaty pod drzewami. 30 stron się cofnełam. Wpadłam w zachwyt , tak pozostaję i idę spać z obrazami Twego ogrodu pod powiekami.

Brawo Dziewczyno

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Judith 11:45, 31 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Lidka, dziękuję i cmokam dubeltowo

Kupuje teraz wyłącznie w sprawdzonych sklepach. Jak dotąd się nie zawiodłam. A. mam na czarnej liście.
Liatry mam, także różowe . Przy czym u mnie występuje problem z wkomponowaniem w rabaty kwitnących bylin . Ale otwieram się na tę możliwość i będę działać .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
LIDKA 14:55, 31 maj 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6886
Judith napisał(a)
Lidka, dziękuję i cmokam dubeltowo

Kupuje teraz wyłącznie w sprawdzonych sklepach. Jak dotąd się nie zawiodłam. A. mam na czarnej liście.
Liatry mam, także różowe . Przy czym u mnie występuje problem z wkomponowaniem w rabaty kwitnących bylin . Ale otwieram się na tę możliwość i będę działać .


Ten Twój problem z drobnymi kwiatkami z czasem minie. Ja teraz widze co gdzie u mnie jeszcze by mogło być. dużo sobie chodze np rano. dziś łaziłam 1.5 godziny i sie po porostu przyglądam.
2 razy byłm w szkółce i wyszłam bez niczego. byłam na zwiadach co jest i teraz myśle gdzie co by u mnie pasowało.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Judith 23:25, 31 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Spędziwszy ostatnio sporo czasu na kancikowaniu i obcinaniu na kolanach trawiastych wąsów uznałam, ze czas już na zamówienie dwuręcznych nożyc do rzeczonych wąsów, nożyc pozwalających na pracę w pozycji wyprostowanej (widziane onegdaj w telewizorze w użyciu przez mocno starszego pana )
Dzisiaj przyszły, przetestowałam i są super . Ręce się nieco męczą, ale kolistą rabatę pod sosnami odwąsowiłam w kilka minut .

EDIT: nie żebym miała trawiaste wąsy na kolanach . Na kolanach będąc je obcinałam .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Makao 06:45, 01 cze 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3930
Pokazywałaś te nożyce? Są takie jak Danusi?
Ja używam akumulatorowych ale na kolanach - niestety
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Judith 08:18, 01 cze 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Ania, nie pokazywałam.
Nie wiem niestety, jakie nożyce ma Danusia .
Ale zakładam, ze ona jako profesjonalna ogrodniczka ma inne .
W każdym razie maja długie rączki i ostrza pod katem prostym do rączek. I idziesz sobie wzdłuż rabatki przycinając wąsiska .
Muszę jeszcze wypracować odpowiedni chwyt i postawę, bo czuję dzisiaj, ze było obcinane .
Są tez jednoręczne na długiej rączce, ale ja wolałam dwuręczne. Zakładałam, ze mniej ręce będą się męczyć, ale nie wiem czy tak jest faktycznie - nie mam porównania .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
mrokasia 09:07, 01 cze 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
A ja ostatnio przetestowałam obcinanie wąsów podkaszarką akumulatorową . Kupowaliśmy nową i specjalnie pilnowałam by nabyć taką, która ma przekręcaną głowicę. Fajna sprawa .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Judith 09:12, 01 cze 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
mrokasia napisał(a)
A ja ostatnio przetestowałam obcinanie wąsów podkaszarką akumulatorową . Kupowaliśmy nową i specjalnie pilnowałam by nabyć taką, która ma przekręcaną głowicę. Fajna sprawa .

To fajniejsze rozwiązanie, bo można przycinać także te wąsy, które nachodzą na krawężnik. Nożycami tylko wąsy przy kancikach. Na razie poprzestanę na nożycach, ale temat jest z pewnością rozwojowy .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies