Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 20:12, 17 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9916
Pisałam dzisiaj, że leśna część ogrodu rozwijała się latami. Postanowiłam prześledzić zmiany i udało mi się to dla jednej rabaty - pod zieloną szmatą na ogrodzeniu na końcu ogrodu .
Tak to było na przestrzeni kilku lat:


Startujemy z robotą (długo nic tu nie sadziłam, stąd szmata jako zabezpieczenie)



W kolejnym roku niewiele się zmieniło (patrzymy wciąż na rabatę przy ogrodzeniu)


A tu już widać lekkie zagęszczenie



A w tym roku będzie jeszcze gęściej, bo dosadziłam tam kolejne rośliny
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:01, 17 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Puchnie z każdym rokiem. Czasem się nie chce wierzyć, że było tak jak na najstarszych zdjęciach.
Róż jest w sam raz, bo 1/3 eksmitowałam. Te największe różane potwory.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:23, 17 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6617
Judith napisał(a)

Wasze propozycje tudzież uwagi sprawiły, że moja osobista rozkminka niebezpiecznie zmierza w kierunku totalnej rozwałki i zrobienia rabat takich jakie są w części leśnej .
Nie podoba mi się, że moje myśli podążają w tym kierunku, albowiem:
1. Osiągnięcie efektu jaki jest w części leśnej to było kilka lat działań, a te działania wciąż trwają
2. Nie chcę czekać tyle czasu na efekty, bo tu i teraz mi tu zgrzyta i zmiany chcę tu i teraz
3. Nie mam ochoty na totalną rozwałkę
4. Nie ma sił i zdrowia na totalną rozwałkę.

Tak, że ten . Wrogie siły walczą w mym umyśle


W mym umyślę podobne wrogie siły się pojawiają w temacie dwóch rabat, aczkolwiek jeszcze nie walczą, tylko niebezpiecznie krążą
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Makao 06:55, 18 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4044
Brak wyższego piętra zawsze wcześniej czy później powoduje rewolucję w ogrodzie by go dodać. Też przez to przeszłam i od tegoż przełomowego momentu stale dokupuję drzewa. Byliny przestały mnie już tak bawić
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Judith 10:27, 18 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9916
Haniu, rozrasta się to raz, a dwa - tu nieustająco coś dosadzam. Od 5 lat .

Magara, taa, to krążenie może być ekscytujące i dające nadzieję na lepsze jutro lub niechciane . Jakie jest Twoje?

Ania, no, drzew to u mnie nie brakuje . Gdybym zakładała te rabatę teraz, to byłyby na niej duże krzaczory. W obecnej sytuacji, nie robiąc rewolucji, mogę zabałaganić krajobraz tylko drzewkami.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wafel 10:37, 18 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 867
Aniu-Makao to przez ciebie (czyt. dzięki tobie) mam trzy drzewka kolumnowe, bo choć chciałam, to się bałam sadzić, ale ciągle ten niedosyt był
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
TAR 10:39, 18 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7315
Wysokie pietro juz mam, drzew az nadto. Wciaz poszukuje sredniego pietra, a byliny moge hurtowo sadzic. Tak naprawde to one nadaja ostatecznie ksztaltu calosci i konkretnego stylu. Z uzupelnieniem o trawy czy np. paprocie.
Judith, chyba jednak masz trudniejsze zadanie z dopasowaniem drzewa do reszty by wlasnie nie robic rewolucji.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Juzia 12:10, 18 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38613
Lubię ten twój leśny zakątek
Ale to wiesz chyba już od początku.... hehe
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Alija 15:33, 18 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8755
Judith, wierzyć się nie chce patrząc na te zdjęcia, że to jest to samo miejsce, pracy dużo, ale jaki efekt. Pięknie
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Judith 16:36, 18 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9916
TARciu, no racja, łatwo nie jest ...
Rozważałaś pęcherznice Luteus na średnie piętro? Fajnie rozświetlają, szybko rosną, można je mocno przycinać nadając kształt, można tylko przycinać pielęgnacyjne. Lubię je. Mam z nich formowany w prostopadłościan żywopłot, a z siewek mam już 3 dodatkowe krzaczki puszczone na żywioł .

Juzia, no wiem . Miło bardzo

Alicja, dziękuję . Pracy dużo, a ile roślin, pani! Dobrze, ze część z własnych podziałów i siewek . I wciąż jest miejsce na nowe, no studnia bez dna to miejsce .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies