Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Joann 02:07, 22 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Judith napisał(a)
Bukszpany zdecydowanie nie. Rosną długo, a stracić je można w jeden sezon. Po co ryzykować, skoro podobny efekt można osiągnąć z cisami? Do tego cisy nie śmierdzą . Ceny obu roślin są porównywalne.

No właśnie poczytując tu i ówdzie też myślę, że bukszpanom już podziękuję. Mam u siebie co prawda, rosną przed klonami jako plotek i dwie kostki też planuję z nich zrobić, ale zakupiłam z braku wiedzy jeszcze. Teraz żem trochę mądrzejsza, ehe a że bukszpany śmierdzą to pierwsze słyszę
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 02:18, 22 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Wiolka5_7 napisał(a)


Myslałam, że zasłużyły...
Jeżówki jedni obcinają inni nie.Te jeżówki niepełne zdobią także zimą...
Czosnki będą fajnie tam wyglądać

Ja wywaliłam wszystkie bukszpany przez ćmę i posadziłam cisy i nie żałuję to była najlepsza decyzja,cisy kocham z wzajemnością

Ps.ja bym to drzewko reklamowała

To jutro obcinam wszystkie jeżówki
Czosnków co prawda jest niewiele, mam nadzieję, że ujrzę wszystkie 10
Cisy zamiast bukszpanów na poduchy za Twoją sprawką właśnie też u siebie planowałam, a teraz się tak porobiło, że nie wiem, gdzie ulokować te poduchy właśnie. Tam, gdzie miały być poduchy, są teraz trzmielinki na pniu, więc będę planować znów, co i jak rozmieścić. Cały sezon zimowy będzie knucie
Jolu, drzewko już wsadzone, więc o reklamacji nie może być mowy. No cóż, będę dłużej czekać na efekt. Jak zastanawiałam się, gdzie wsadzić, latałam ze szczotką po działce i patrzyłam, gdzie mi będzie pasował No, ale o dziwo szybko jak na mnie zdecydowałam się. Teraz ziemia z donicy już wymieszana z rodzimą.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 02:19, 22 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
olciamanolcia napisał(a)


Hahaha z powodu "tego" zapachu moje bukszpany rosną przed ogrodzeniem

Ja o zapachu pierwsze słyszę
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 02:40, 22 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Martka napisał(a)
Ja mam tak samo jak Judith, nazywam rzecz po imieniu, bukszpany mi śmierdzą i z tego powodu nie posadziłam żadnego (nie licząc otrzymanego w prezencie, którego zjadła ćma i problem sam się rozwiązał, ale nie żebym lubiła ćmę).

Joann, tu są tylko rozkmiki i czasem wręcz nasze "prowokacje" , ale im więcej opcji przemyślisz, tym bardziej wiesz, czego raczej nie chcesz, a czego absolutnie pod żadnym pozorem. Zgadzam się, że miskanty są docelowo za wysokie do śliw. Do tego zastanawiam się, czy ich mocne korzenie nie będą z czasem będą problemem, gdybyś jednak w którymś momencie zechciała śliwy przesadzić? Będą splątane jedne z drugimi. Zerknij do Jagodaa, ma ciekawie rozwiązane nasadzenia w skrzyni na patio. Czy śliwy dają Ci już jakieś poczucie przesłony od sąsiadów? Pergola to też świetny pomysł, ale osłoni tylko taras, mam wrażenie, że śliwy mogą mieć trochę większe "zasięgi przesłonowe", ale to może tylko wrażenie, to możesz ocenić sama najlepiej. Jestem ciekawa czosnków Pozdrawiam, Joann!


Martko, u Ciebie nie na miejsca na bukszpany, cisy rządzą, bez dwóch zdań! Ja swoje bukszpany kupiłam w niewiedzy, teraz żal wyrzucać, trzeba pielęgnować, ale w planach ponownych zakupów nie mam
Rozkminki bardzo sobie cenię, bo ja człowiek niezdecydowany, a zastanawiać się w towarzystwie jest o wiele przyjemniej niż w samotności
Martko nowa myśl i nowe Twoje spojrzenie. Faktyczbie nie pomyślałam o tej plątaninie korzeni. Do Jagody jeszcze raz zajrzę, bo nie pamiętam dokładnie jej rozwiązań.
Jak siedzę na tarasie jest ok, wystarczającą mam przesłonę, a będzie lepsza, tak myślę. Natomiast jak zejdę z tarasu już mnie denerwuje widok okien. Także planuję tam wsadzić, pomimo tego, że nie będzie dawał mi cienia tylko sąsiadowi, platana Alphen's s Globe szczepionego na wysokości 2,2. Pergola odpada. Myślę o żaglu na wiosnę na razie.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 02:41, 22 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
olciamanolcia napisał(a)


Mam turzyce na frontowej rabacie. Mam kilka "lejących" i jedną Milk Chocolate- ma fajny prosty pokrój. Te trawy są prawie bezobsługowe-nie obcinam ich na wiosnę-jedynie "wyczesuje"

Muszę wygoooglac, na pewno zagoszczą u mnie
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 02:47, 22 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Kokesz napisał(a)


Trzy miskanty patrząc od lewej strony to Gracki.
Dwa kolejne są niższe i z kłosami, to Graziella.
Gracki bardzo późno mają kłosy, czasem wcale, zależy od tego jak długie i ciepłe jest lato. W tym roku kłosy tylko w połowie wyszktałcone.
Na drugim zdjęciu zaznaczyłam miejsce szczepienia na 140cm.



Tu gracki w grudniu 2019r.
Lato było wtedy od kwietnia do października.
Śliw praktycznie nie widać.





Napisz, to usunę zdjęcia.



Przepiękne te zdjęcia, zacytowałam aż sobie
Ty to masz dar przekonywania. Przesadziłaś sprawę, miskanty stamtąd zabiorę, już postanowione. Dziękuję Ci za tak dokładna analizę, faktycznie upieranie się przy tak wysokich trawach nie ma sensu. Szukam towarzystwa dla śliw zatem
____________________
Joanna Ogród długi
olciamanolcia 07:28, 22 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
Joann napisał(a)

A czy z grabami nie byłoby tak, że one zdecydowanie za duże do tej donicy? Czy różnicy pomiędzy moimi sliwami a grabami nie byłoby żadnej? Jakie graby mają korzenie? Ktoś mi kiedyś proponował właśnie graby-ekrany w tym miejscu.


Jeśli chodzi o korzenie grabów to Ci powiem że mają je płytko pod ziemią. Podobnie jak brzozy. Przekonałam się o tym jak robiłam tę niwa rabatę przy nich. Może u mnie powodem „ płytkości” ich korzeni jest fakt , że mam położona włókninę …
A powiedz mi - czy te śliwy to masz posadzone w gruncie rodzimym i dobudowaną do nich donice ? Czy może masz donice , usypaną ziemię i dopiero posadzilas śliwy ?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Joann 10:02, 22 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Donicę umurowal M z bloczków, jest bez dna, a do środka sypalismy czarną ziemię.
Ekran z graba też mnie kusi, może z czasem się zdecyduję.
____________________
Joanna Ogród długi
olciamanolcia 10:13, 22 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
Joann napisał(a)
Donicę umurowal M z bloczków, jest bez dna, a do środka sypalismy czarną ziemię.
Ekran z graba też mnie kusi, może z czasem się zdecyduję.

No domyślam się ,że bez dna U mnie też wszystkie bez dna. Czyli korzeń śliw nie jest obsadzony w gruncie rodzimym tylko w donicy.. Ja mam tak obsadzonego klona Crimsona i trochę obawiam się o przyszłość donicy ale moja ma wymiar 2mx3m
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Joann 16:57, 22 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Myslę, że nie masz powodu się obawiać Ma miejsca i to dużo.

Posadzony ambrowiec. Widać moje szaleństwo, bo jest prawie na środku Czy trzeba go jakoś zabezpieczać na zimę/ Usypałam mały kopczyk ziemi.





Dzwoniłam dziś w sprawie platana. Niestety chyba nie uda mi się go nabyć jesienią. Problemy z transportem.
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies