Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Joann 12:37, 07 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
AlinaP napisał(a)
Jestem pod wrażeniem kamiennej ściany Też kupiłam ambrowca podobnej wielkości. Wylądował w większej donicy i przez 2 zimy mieszkał w chłodnym pomieszczeniu, teraz w gruncie. Twój szybko urośnie.

Dziękuję Kamienna ściana tworzyła się baaardzo długo i zapewniła mi osłonę od pól i chwastowiska. Az nie wierzę, że dobrnęłam do końca z układaniem tych kamieni
Jest zatem nadzieja dla mojego ambrowca Mam nadzieję, że przetrzyma te mrozy.
____________________
Joanna Ogród długi
Martka 16:22, 07 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Witaj w Nowym Roku, Joann Zdjęcia zimowe piękne Świetnie, że jesteś zdeterminowana do dalszych działań Życzę trafionych pomysłów i niesłabnącego zapału, w styczniu i lutym można już naprawdę wiele zrobic
Joann 19:17, 07 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Witaj Martko Zapał nie słabnie, a apetyt wzrasta U Ciebie też szykują się duże zmiany z oranżerią na czele i różami, a czym jeszcze zaskoczysz? Ciekawam
W styczniu jeszcze odpoczywam, w lutym także, ale w marcu już nie usiedzę

U mnie dziś znów biało.



Codziennie niemal przechadzam się i knuję. Myślę jeszcze o ramach, czyli drzewa mi w głowie i zimozielone cisy na obwódki

Z planów typu "na bank":
- przesadzam trzmielinki na pniu bliżej siebie (zyskam dodatkowe miejsce na kompozycję),
- skracam pasek lawendy i robię tam piętro w postaci dwóch zimozielonych roślin na pniu różnej wielkości, może w ramce z cisa, do przemyślenia,
- za ławką gabionową chcę zrobić niski żywopłot z cisa,
- wysadzam jedną tuję z donic przy tarasie (tej na rogu) i w jej miejsca wsadzam rozplenicę Hameln,
- dokupuję mnóstwo donic, które zapragnęłam po wizycie w Bukszpanowym. Chcę obstawić nimi dom, zrobić takie donicowe zakątki w rogach domu.
Oprócz tego jeszcze myślę

ps mam jeszcze metalową wieżę, nowy nabytek. Chcę ją pomalować na czarno i podsadzić jakąś różą. Jaką? Nie wiem, liczę, że mi pomożecie, gdy już znajdę dla niej miejsce.

____________________
Joanna Ogród długi
Martka 18:41, 08 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Joann, planów jest sporo Wyobrażam sobie te Twoje spacery i dumania Donice w masie są piękne, jednak ja już jestem za stara, żeby w nie iść. Przez wiele lat, kiedy nie mogłam zagospodarować ogrodu ze względów niezależnych ode mnie, kwiaty miałam tylko w donicach. To stawało się męczące. Zimowanie oczywiście było największym wyzwaniem. Odkąd mogę szaleć z rabatami, donice straciły moje zainteresowanie . Przyznaję, że są klimatyczne, dają to coś, ale aby ładnie wyglądały, trzeba w nie zainwestować majątek, bo każda większa niż 30 cm donica to już pokaźny wydatek. Czytam, że chcesz różę, metalowa wieża|???? Wow! Czy myślisz ... o jakiejś pomarańczowej?... jeśli tak, bardzo polecam Lady Emma Hamilton Joann, czy Hameln nie będzie za duża w to miejsce kulki? U dziewczyn czytam, że to nie jest mały okaz. Życzę dobrych inspiracji na kolejny sezon
Magleska 21:08, 08 sty 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18407
Joann
pooglądałam zimowe obrazki -zachwyciły mnie w szczególności zmrożone rozplenice na tle czarnego płotu -rewelacja

i też powoli zaczynam rozmyślania co chcę pozmieniać na niektórych rabatach
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Rejzi 01:08, 15 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Łał cóż za zmiana, jestem pod wrażeniem. Dawno mnie tu nie było a u ciebie tak pięknie się zrobiło.

Joann napisał(a)
I trochę zdjęć.
Rabata przy donicy bez trzmielin na pniu uspokoiła to miejsce.


A tu trochę taka szkółka. Za gęsto, ale no niech rośnie. Będę rozsadzać pewnie na wiosnę. Niektóre seslerie obcięte na jesień ponownie zakwitły.


Rabata Polinkowa.


Kącik jeżówkowy ze stipą (z donic).


Rabata grabowa z rozplenicami. Gigantycznymi!



A tu jakby nie u mnie.




Podwiązałam miskanty, bo mnie denerwowały.


I takie przymiarki.
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Joann 11:31, 16 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Martka napisał(a)
Joann, planów jest sporo Wyobrażam sobie te Twoje spacery i dumania Donice w masie są piękne, jednak ja już jestem za stara, żeby w nie iść. Przez wiele lat, kiedy nie mogłam zagospodarować ogrodu ze względów niezależnych ode mnie, kwiaty miałam tylko w donicach. To stawało się męczące. Zimowanie oczywiście było największym wyzwaniem. Odkąd mogę szaleć z rabatami, donice straciły moje zainteresowanie . Przyznaję, że są klimatyczne, dają to coś, ale aby ładnie wyglądały, trzeba w nie zainwestować majątek, bo każda większa niż 30 cm donica to już pokaźny wydatek. Czytam, że chcesz różę, metalowa wieża|???? Wow! Czy myślisz ... o jakiejś pomarańczowej?... jeśli tak, bardzo polecam Lady Emma Hamilton Joann, czy Hameln nie będzie za duża w to miejsce kulki? U dziewczyn czytam, że to nie jest mały okaz. Życzę dobrych inspiracji na kolejny sezon

Martko, do tych drobnych zmian dojdzie jeszcze przeniesienie kurnika Także zyskam nowe miejsce za garażem do szaleństw
Donic, ze względu na te ceny właśnie, pewnie będzie mi przybywać z czasem. Na razie planuję zakupić donice przed dom. Wczesną wiosną będą szpachlowane i malowane donice betonowe (takie jak przy tarasie) i wtedy cos dopasuję. Myślę, że u Ciebie donice, jak rabaty już będą dopieszczone, wrócą do łask Ale fakt, zimowanie jest nie lada wyzwaniem.
Co do róży, to jeszcze nie wiem, jaki kolor, bo wszystko zależy od tego, gdzie umieszczę wieżę. Będę chciała dopasować kolorystycznie do rabaty obok. Ale jeśli zdecyduję się na pomarańczę, to Lady Emma Hamilton brzmi kusząco
Rozplenicę już mam na rabatach i chcę właśnie taką dużą. Na pewno musi być tam trawa. Jak widać, samo przesadzenie trzmielinek nie uspokoiło do końca tego miejsca.
Inspiracji jest taaak dużo, ale dopasowanie do tego, co już jest, co rośnie, jest trudne. Choć przyznaję, przyjemnie "biegać" po O.
____________________
Joanna Ogród długi
olciamanolcia 12:33, 16 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7021
Czekam, co wymyślisz Na pewno będzie pięknie
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Joann 12:59, 16 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Magleska napisał(a)
Joann
pooglądałam zimowe obrazki -zachwyciły mnie w szczególności zmrożone rozplenice na tle czarnego płotu -rewelacja

i też powoli zaczynam rozmyślania co chcę pozmieniać na niektórych rabatach

Dziękuję Madziu Czarny płot przy bielonych rozplenicach jakoś wypiękniał Będę śledzić Twoje poczynania wiosenne, szczególnie obserwuję rabatę limonkową.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 13:00, 16 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Rejzi napisał(a)
Łał cóż za zmiana, jestem pod wrażeniem. Dawno mnie tu nie było a u ciebie tak pięknie się zrobiło.


Dziękuję Nie da się nie zmieniać przestrzeni wokół siebie, gdy się trafi już na O. A ja w sumie trafiłam tu przypadkiem. Rok mija właśnie
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies