Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Joann 10:32, 03 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2085
basia3012 napisał(a)


Zmiana z kamykami bardzo na plus. Wiąz Jaculine Hiller( chyba zapomniałam nazwy ale coś podobnie brzmiało)też mam u siebie. On po kilku latach jest dosyć duży ale dobrze znosi cięcie więc chyba zmieści się tam u Ciebie.

Asiu, wszystkiego najlepszego na nowy rok, zdrowia i spełnienie planów, tych ogrodowych również.

Basiu, dziękuję za życzenia raz jeszcze
Wiąz JH będzie na innej rabacie, bo tu nie ma zbyt wiele słońca. Przesadziłam go na razie na rabatę przy furtce.
Niedługo zacznę planowanie wiosenne, przymierzam się już do kolejnych zmian i główkuję nad rabatami frontowymi
____________________
Joanna Ogród długi
basia3012 21:18, 03 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9538
Joann napisał(a)

Basiu, dziękuję za życzenia raz jeszcze
Wiąz JH będzie na innej rabacie, bo tu nie ma zbyt wiele słońca. Przesadziłam go na razie na rabatę przy furtce.
Niedługo zacznę planowanie wiosenne, przymierzam się już do kolejnych zmian i główkuję nad rabatami frontowymi


To bardzo miłe zajęcia przed Tobą.Fajnie masz.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Agatorek 22:22, 03 sty 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Zimowy ogród super wygląda. Szczególnie oszronione trawy
Bałwan też super!
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
inka74 01:21, 04 sty 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Joann napisał(a)

inka74 Ty jak zawsze z fachową poradą i przestrogą, owinęłam według intrukcji Widziałam u Ciebie ambrowca, piękne drzewo. Wiem juz od dziewczyn, że za małe drzewko kupiłam, "niehandlowe", jak to określiłaś. Zobaczymy, czy coś z niego będzie.
Sorry, włącza mi się czasami syndrom nauczycielki lub takiej matki kwoki, szczególnie jak widzę podobne problemy, jakie ja sama przechodziłam i ile potem mnie kosztowało pracy przerabianie tego co dopiero zrobiłam.

Pięknie oszronione trawy. Bałwana zazdroszczę. My jak mieliśmy okazję i chęci to było za zimno i śnieg nie chciał się lepić. Jak była odpowiednia pogoda to z kolei nam się nie chciało wyjść. A teraz nie ma z czego lepić
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Joann 11:40, 04 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2085
basia3012 napisał(a)


To bardzo miłe zajęcia przed Tobą.Fajnie masz.

Czy miłe? Sama nie wiem. Bardziej ekscytujące, wywołujące u mnie też napięcie i stres. A to wszystko przez to, że ciągle kształt ogrodu jest pod znakiem zapytania u mnie. Jeszcze jestem niezadowolona z niektórych rozwiązań, a też koncepcji nowych pewna nie jestem i dlatego.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 11:41, 04 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2085
Agatorek napisał(a)
Zimowy ogród super wygląda. Szczególnie oszronione trawy
Bałwan też super!

Bałwan zrobił wrażenie na mnie i miło było mieć takiego podglądacza na tarasie Dziś już śladu po nim nie ma
A trawy, zwłaszcza rozplenice zachwyciły mnie, choć nie tak jak bukiety lodowe u Johanki! Widziałaś, cudo!
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 11:51, 04 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2085
inka74 napisał(a)
Sorry, włącza mi się czasami syndrom nauczycielki lub takiej matki kwoki, szczególnie jak widzę podobne problemy, jakie ja sama przechodziłam i ile potem mnie kosztowało pracy przerabianie tego co dopiero zrobiłam.

Pięknie oszronione trawy. Bałwana zazdroszczę. My jak mieliśmy okazję i chęci to było za zimno i śnieg nie chciał się lepić. Jak była odpowiednia pogoda to z kolei nam się nie chciało wyjść. A teraz nie ma z czego lepić

Nie gniewam się wcale, każda uwaga jest cenna, nie jesteśmy tu po to, żeby się chwalić bezustannie, ale też i coś doradzić, spojrzeć okiem krytycznym. Wszystko po to, aby nasze ogrody zyskiwały podczas obecności na O. Także Inko, spoko-loko
Czasem tylko trudno zobaczyć to, co ktoś już widzi, stąd potrzeba czasu na zmiany. A czasem, chcemy osiągnąć cos zupełnie innego od obserwatora.
Nie ukrywam, jeden Twój komentarz ciągle chodzi mi po głowie i nie wiem, czy nie spowoduje rewolucji na wiosnę.
Jeśli chodzi o bałwana, nic straconego, zima jeszcze pewnie do nas zawita Nadrobicie
____________________
Joanna Ogród długi
inka74 13:59, 04 sty 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Cieszę się że się nie gniewasz bo u mnie z dyplomacją to tak wiesz, po drodze nie jest
A twój ogród ma ogromny potencjał. Zresztą bardzo dużo w tym roku zrobiłaś. Ogród nabiera kształtów, faktur. Pobyj w tej przestrzeni jakiś czas, przemyśl. Popatrz co w podobnych przestrzeniach się sprawdza. Wszystkie zmiany u mnie zrobione pod wpływem tylko i wyłącznie impulsu były do ponownej zmiany. A zdjęcia mają to do siebie, że przekłamują rzeczywistość. Wystarczy zmienić ogniskową w aparacie i fizyczną odległość od obiektu przy robieniu zdjęcia ))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
AlinaP 17:16, 04 sty 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Jestem pod wrażeniem kamiennej ściany Też kupiłam ambrowca podobnej wielkości. Wylądował w większej donicy i przez 2 zimy mieszkał w chłodnym pomieszczeniu, teraz w gruncie. Twój szybko urośnie.
____________________
Ala
Joann 12:24, 07 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2085
inka74 napisał(a)
Cieszę się że się nie gniewasz bo u mnie z dyplomacją to tak wiesz, po drodze nie jest
A twój ogród ma ogromny potencjał. Zresztą bardzo dużo w tym roku zrobiłaś. Ogród nabiera kształtów, faktur. Pobyj w tej przestrzeni jakiś czas, przemyśl. Popatrz co w podobnych przestrzeniach się sprawdza. Wszystkie zmiany u mnie zrobione pod wpływem tylko i wyłącznie impulsu były do ponownej zmiany. A zdjęcia mają to do siebie, że przekłamują rzeczywistość. Wystarczy zmienić ogniskową w aparacie i fizyczną odległość od obiektu przy robieniu zdjęcia ))

Jesteś bezpośrednia Inko, ot tyle
Masz rację, nie powinnam się spieszyć z decyzjami. Ja po prostu za długo byłam w tej przestrzeni tak brzydkiej i niezgodnej z moją naturą, o krok od porzucenia i sprzedaży. Chcę nadrobić czas. Cały czas oglądam zdjęcia ogrodów, szukam inspiracji. Muszę poczynić taką listę planów jak u Ciebie
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies