Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

olciamanolcia 11:30, 30 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6884
Roocika napisał(a)
Asia, ostatnio przez przypadek znalazłam umbry w mieście, tak mi się wydaje, że to one.Chyba u Ciebie miałam zamieścić zdjęcia prawda?

Pieniek.mialy gruby.




Na moje oko to chyba nie. Ambrowce maja poszarpane pnie. Takie „ stare” nawet moje są bardzo chropowate jakby narośl miały. A tu na fotce jak po liftingu i chyba korona nie ta. Ale dendrologiem nie jestem
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Dorii 11:37, 30 lis 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Hehe, bo to umbra ma być przecie ;P
Piękną ma korę
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Roocika 11:49, 30 lis 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dorii napisał(a)
Hehe, bo to umbra ma być przecie ;P
Piękną ma korę


Dokładnie to raczej wiśnie umbraculifera potocznie zwane "umbra"
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
olciamanolcia 11:52, 30 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6884
Ha a ja myślałam ze o ambrowcu tak zdrobniałe teraz patrze że o wiśnię chodzi.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 11:53, 30 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6884
Też piękne drzewko.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Agatorek 11:43, 25 gru 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Wesołych Świąt i wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Joann 15:42, 30 gru 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Magleska Madziu, wypiękniał może nie, przynajmniej nie straszy Ścianka gabionowa ukończona będzie na wiosnę, bo "dachu" nie ma jeszcze.

inka74 Ty jak zawsze z fachową poradą i przestrogą, owinęłam według intrukcji Widziałam u Ciebie ambrowca, piękne drzewo. Wiem juz od dziewczyn, że za małe drzewko kupiłam, "niehandlowe", jak to określiłaś. Zobaczymy, czy coś z niego będzie.

Roocika No ładny pieniek, ale spory. Dziękuję Ci za zdjęcia Asiu. U mnie rosną Nigry wprawdzie, ale chodzi właśnie o grubość pieńków szczepionych drzewek. Nie raz ten temat będzie wałkowany pewnie, a do zdjęć czasami wracam.

olciamanolcia

Dorii O Umbrach kiedyś myślałam, żeby rosły wzdłuż czarnego płotu w miejsce grabów. Tez mi się bardzo podobają.

Agatorku, dziękuję za życzenia:* Cóż mogę teraz napisać od siebie po tym okresie świątecznym?

Życzę Tobie i Wam wszystkim Kochane Dziewczyny Wspaniałego Ogrodowego Roku 2022! Niech chwasty Wam nie rosną, a roślinki cieszą oko przez cały sezon!:*

Zostawiam kilka zdjęć zimowego ogrodu. Wszystkiego dobrego!










____________________
Joanna Ogród długi
opleus 19:57, 01 sty 2022

Dołączył: 01 sty 2022
Posty: 1
Przepiękne tarasy. Wyglądają naprawdę rewelacyjnie i ciekawie.
____________________
Szukasz odpowiedniego detektywa? Masz problem z długami? Jeśli chcesz znaleźć takiego, sprawdź https://prodetektyw.pl/odzyskiwanie-dlugow-od-osob-prywatnych
basia3012 23:07, 02 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9411
Joann napisał(a)
Dzięki dziewczyny, mam nadzieję, że się przyjmie. Okryłam go już na zimę.
Lidko, miło mi zajrzałaś Pozdrawiam:*

Ponieważ zostało mi drobnych kamieni po układaniu ścianki gabionowej, wysypałam je na rabatę pod oknem z przodu domu. Przesadziłam stamtąd wiąza JH (w cieniu nie byłoby mu za dobrze) i wsadziłam tam brzozę Youngii.
Przed

Po

Niewielkie zmiany, kamyki są mocno nieogrodowiskowe. Na wiosnę dosadzę tam dwa cisy na poduchy.


Zmiana z kamykami bardzo na plus. Wiąz Jaculine Hiller( chyba zapomniałam nazwy ale coś podobnie brzmiało)też mam u siebie. On po kilku latach jest dosyć duży ale dobrze znosi cięcie więc chyba zmieści się tam u Ciebie.

Asiu, wszystkiego najlepszego na nowy rok, zdrowia i spełnienie planów, tych ogrodowych również.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Joann 10:28, 03 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
opleus napisał(a)
Przepiękne tarasy. Wyglądają naprawdę rewelacyjnie i ciekawie.

Taras u mnie jeden, ale dziękuję
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies