Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Joann 08:36, 29 mar 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
LIDKA napisał(a)
Widziałam Cię.

Cmok

Lidko, pozdrawiam, cmoka odsyłam!:*
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:39, 29 mar 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
maksimini napisał(a)
Asiu, pamiętam Twoje początkowe rozterki jak wytyczyć rabaty (miałaś jeszcze wówczas fale). Chyba wszyscy radzili byś zrobiła rabaty w liniach prostych. Jak dobrze, że posłuchałaś. Przejrzałam cały wątek od początku. Świetnie wyszło to co zrobiłaś do tej pory, a zrobiłaś bardzo dużo i to w tak krótkim czasie. Jestem pod wrażeniem Brawo!

Kasiu, witaj! Cieszę się, że jesteś, że wróciłaś i to z tak pięknym ogrodem, iście angielskim! Dziękuję za pochwały, zmieniło sie dużo, to fakt, popełniłam też trochę błędów, które teraz naprawiam, ale to już sama przyjemność. Ogród zaczyna cieszyc
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:44, 29 mar 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


U siebie jej się prawie wyzbyłam. Zostały może ze 3 kępki.
Napiszę tak: To piękna, zimozielona trawa. Ale... ma niestety wady. Aby utrzymać ją przez dłuższy czas w dobrej kondycji, to trzeba ze 2 razy w roku usuwać rozłogi. Jeśli się tego nie zrobi, to traci swój kępowy charakter i staje się zbiorowiskiem grubych źdźbeł. Wizualnie nie wygląda to najlepiej. To usuwanie rozłogów mnie dobijało, stad decyzja o eksmisji. Koniecznie trzeba ją ciąć wiosną, choć wygląda wtedy całkiem dobrze. Jeśli się tego nie zrobi, to starsze źdźbła zaczną zasychać wczesnym latem i trawka traci na urodzie. Ręczne usuwanie zasychających liści to bardzo denerwujące zajęcie. U mnie zdarzało się, że po cięciu bardzo długo się zbierała. Źle znosiła upały.

Asiu, ogród Ci wypiękniał!

Haniu, dziękuję, już ładniejszy się robi

Zastanawiam się jakis czas temu, czy przycinać te trawkę, ale dzięki Twojemu wpisowi sięgnęłam po sekator. To prawda, ta trawka wygląda ładnie po zimie, ale później straszą te suche liście. Rozlogi systematycznie wyrywam albo rozdaję.
Ps Haniu, Twoja lista warzyw była moją ściągawką w tym sezonie, a właściwie niektóre gatunki
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:49, 29 mar 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
inka74 napisał(a)
czasami tak mam.
To płaczące drzewko to modrzew? Ładnie rozrośnięta korona.

Klon koło kolumny? Hmmm... pomoże miarka, kartka i ołówek . Rozrysuj sobie docelowe wymiary. Oczywiście można je ciąć co roku.
Koreanki lubię, bardzo więc jestem pod tym względem nieobiektywna. Przesadziłabym klon i modrzew w inne miejsca o ile będą przeszkadzać. Swoją kupiłam jako zewnętrzne drzewko świąteczne i dla niebieskich szyszek. Pierwsze zadanie spełnia co roku. Za to jakiekolwiek szyszki dostała dopiero po 10 latach i to na wysokości 3 m. To się ich naoglądałam )) a i tak ją uwielbiam

Inko, koreanki już tam nie będzie, zostawie klona i modrzew i dosadze cisy, żeby zrobiły taki półtora metrowy murek. Stwierdziłam, że albo klon albo koreanka, jedno i drugie to będzie za dużo.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 09:28, 29 mar 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Angelika95 napisał(a)


Twój ogród jest piękny, dodaję do obserwowanych dla inspiracji.
Na tej rabacie z przodu jest turzyce Ice Dance, a za nią?

Hejka! Dziękuję
Nie wiem, czy nie za późno, bo z opóźnieniem, ale za id mam 3 klony globosum, za nimi hortensje LimeLittle, w tym samym rzędzie, co klony rozplenice Hameln, przed klonami bukszpany i gdzieniegdzie zawciagi, jezowki i gaurę.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 09:36, 29 mar 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
U mnie wiosnne porzadki wciąż trwają, ale dość mozolnie, bo czasu brakuje.
Z nowości to nie ma już ławki gabionowej na środku, jestem w trakcie przenoszenia kamieni.


Ścieżka zlikwidowana, prawie. Posadzilam tam sealerie jesienna, lawendy wysadzam częściowo i mam zamiar wsadzić koło modrzewia berberysy kulki, kilka sztuk, żeby nie było dłuuuugiego pasa lawend. Już jest lepiej, juz mi się bardziej podoba.



Będę miała ogrodek warzywny, wczoraj M odebrał tunel z poliwęglanu, będziemy składać w sobotę. Miejsce na warzywniak jest za tujami.


Tyle u mnie, idę do Was!
____________________
Joanna Ogród długi
Agatorek 09:36, 29 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Patrzcie patrzcie, kto się pojawił

I jakie gruntowne porządki już zrobione . I zmiany
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Angelika95 09:46, 29 mar 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 961
Dziękuję za odpowiedź, czekam na więcej zdjęć z Twojego ogrodu
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Joann 09:46, 29 mar 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Cześć Aguniu
Ee tam, porzadki raczej rozpoczynane a zmiany to i u Ciebie widziałam, po mostku bym się przeszla
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 09:51, 29 mar 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Angelika95 napisał(a)
Dziękuję za odpowiedź, czekam na więcej zdjęć z Twojego ogrodu

Teraz zapowiadam zdjęcia, które sama bardzo lubię, tzw robocze, bo będzie robiony warzywniak, przenoszony kurnik, zagospodarowywanie miejsca po kurach, a wcześniej przpokopywanie, ulepszanie gleby. No właśnie, muszę do stadniny pojechać.
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies