Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Joann 08:51, 14 sty 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
DariaB napisał(a)
Czytam, że się dużo działo i jeszcze wiele się wydarzy Ładnie ogród wygląda, a zdjęcie z gabionami i światłem słonecznym super!

Dario, witaj! Dziękuję za pochwalę, też lubię te cześć z gabionami Plany są duże, w tym sezonie biorę się za tyl, to drugi tak ważny sezon po pierwszym, przełomowym u mnie, kiedy to natrafiłam na O.

Swoją drogate przesadzone Umbry nie dają znaku życia. Martwię się o ich los
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:53, 14 sty 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
DariaB napisał(a)
Rabata przy donicy bardzo mi się podoba, ale mam obawy, ze bodziszek wszystko pożre u mnie pożarł róże, a miałam trzy takie malutkie sadzonki jak Ty. Buczki wybierz jakieś mniejsze, bo ja mam posadzone takie co rosną jak drzewa w lesie

Mam nadzieję, że bodziszek będzie duuzy i będę mogła go podzielic Muszę obdarować nim koniecznie moja mamę.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:55, 14 sty 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
anuska2507 napisał(a)

Podzielam zdanie Lidki co do widoku na dom. Z tej perspektywy najlepiej widać, że ogród jest dopełnieniem domu,a kształt rabat nie jest przypadkowy. Bardzo spójnie to wygląda

Wiśnie też się świetnie wpasowały

Dziękuję bardzo mnie cieszą takie słowa, będę częściej pokazywać ogród też i z tej strony, bo już skończyły się wszelkie roboty przy kotlowni. Zostało tylko malowanie i koniec graciarni, uff.
____________________
Joanna Ogród długi
Agatorek 17:30, 16 sty 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Joann napisał(a)

Aguś, część! Oj, nie wytrzymałybyscie dziewczyny bez grzebania w ziemi Ja już tak polubiłam, że niedługo inaczej spojrzę na te kury mojego M, hehe nie mogę już się doczekać, kiedy poscinam trawy, nie związałam ich i tak mnie korci, żeby zrobić z nimi porzadek.

Plany na nowy sezon są, mam nadzieję, że uda wreszcie zrobić porządek za zakretem


Też nie związywałam traw, na szczęście śniegu w tym roku jak na lekarstwo, więc raczej nie zgniją .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Joann 20:15, 16 sty 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Zgnić nie zgniją, ale wyglądu nie maja a jak ciepło za oknem to i sekator kusi
____________________
Joanna Ogród długi
maksimini 17:31, 19 sty 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Asiu, pamiętam Twoje początkowe rozterki jak wytyczyć rabaty (miałaś jeszcze wówczas fale). Chyba wszyscy radzili byś zrobiła rabaty w liniach prostych. Jak dobrze, że posłuchałaś. Przejrzałam cały wątek od początku. Świetnie wyszło to co zrobiłaś do tej pory, a zrobiłaś bardzo dużo i to w tak krótkim czasie. Jestem pod wrażeniem Brawo!
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
Gruszka_na_w... 17:52, 19 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
LIDKA napisał(a)

Hania Gruszka kiedys pisała ze te rozłogi ice dance usnąć sie dają dość łatwo. Ja nie mam tej trawki.


U siebie jej się prawie wyzbyłam. Zostały może ze 3 kępki.
Napiszę tak: To piękna, zimozielona trawa. Ale... ma niestety wady. Aby utrzymać ją przez dłuższy czas w dobrej kondycji, to trzeba ze 2 razy w roku usuwać rozłogi. Jeśli się tego nie zrobi, to traci swój kępowy charakter i staje się zbiorowiskiem grubych źdźbeł. Wizualnie nie wygląda to najlepiej. To usuwanie rozłogów mnie dobijało, stad decyzja o eksmisji. Koniecznie trzeba ją ciąć wiosną, choć wygląda wtedy całkiem dobrze. Jeśli się tego nie zrobi, to starsze źdźbła zaczną zasychać wczesnym latem i trawka traci na urodzie. Ręczne usuwanie zasychających liści to bardzo denerwujące zajęcie. U mnie zdarzało się, że po cięciu bardzo długo się zbierała. Źle znosiła upały.

Asiu, ogród Ci wypiękniał!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 20:07, 19 sty 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Joann napisał(a)

Cześć Inka Ty jak zawsze z mnóstwem porad u mnie, które wnikliwie analizuje, nie powiem Koreanka chyba jest zwykła, widziałam u Wioli, marzy mi się taka. Posadzilam już 4 u siebie i planuje jeszxze ze dwie dokupić. Wszystkie planuje formować.

Bardziej niż o modrzew na pniu, martwię się czy nie będzie przeszkadzać jodle, ale klon kulisty koło kolumny
czasami tak mam.
To płaczące drzewko to modrzew? Ładnie rozrośnięta korona.

Klon koło kolumny? Hmmm... pomoże miarka, kartka i ołówek . Rozrysuj sobie docelowe wymiary. Oczywiście można je ciąć co roku.
Koreanki lubię, bardzo więc jestem pod tym względem nieobiektywna. Przesadziłabym klon i modrzew w inne miejsca o ile będą przeszkadzać. Swoją kupiłam jako zewnętrzne drzewko świąteczne i dla niebieskich szyszek. Pierwsze zadanie spełnia co roku. Za to jakiekolwiek szyszki dostała dopiero po 10 latach i to na wysokości 3 m. To się ich naoglądałam )) a i tak ją uwielbiam
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Angelika95 18:23, 31 sty 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 913
Joann napisał(a)
Ku pamięci

Moja ulubiona rabata.









Twój ogród jest piękny, dodaję do obserwowanych dla inspiracji.
Na tej rabacie z przodu jest turzyce Ice Dance, a za nią?
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
LIDKA 22:55, 26 mar 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6884
Widziałam Cię.

Cmok
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies