Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Joann 23:20, 29 sie 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Rojodziejowa napisał(a)


A wiesz, że jak się zastanawiałaś nad tym suchym miejscem, to też o tym pomyślałam? Kmiń w takim razie

Myślę, że Judith już ma plan dzialania
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 23:29, 29 sie 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
LIDKA napisał(a)


Ta obwódka z kostki granitowej w koło drzewek pasuje bardzo. I like it.

A na 2 super focie piękny widok. Rzadko pokazujesz ogród z tamtego końca a tak fajnie wygląda.

Z granitu będą obrzeża do nowych/poszerzanych rabat. Jeszcze planuje scianke wodna, ale to jeszcze poczeka. I też chyba granit wykorzystam.

A co do tego ujęcia, to nie lubie jakoś z tej strony patrzeć na swoją pracę, bo:
- widok drzwi mnie denerwuje i już wiem, że będą lamele zewnętrzne od drzwi fo końca budynku w kolorze tychże drzwi, by zrobiła się brązowa plama
- widok domu chciałam trochę ukryć, a więc posadziłam drzewko. I czekam aż urośnie i będzie rozłożyste. Także tak
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 03:02, 30 sie 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Przycięte lawendy dostały obornika końskiego granulowanego.



Molinia Heiderbraut ma piękne kwiatostany! Na razie tu rośnie, ale będę jej musiała poszukać nowego miejsca. Wsadziłam tu trzmieline, malutka nie widać jej wprawdzie, ale docelowo ma mieć 1m-1,5. Chce tam mieć kule bądź kostkę z niej. Zimozielone ma być i wyższe od lawendy. Będą więc tetrisy



Rabata przy donicy: sesleria jesienna, magnolia Suzan, knautia Red King, bodziszek Rozanne (trochę go przycielam teraz).



Spojrzenie na nowe drzewa




____________________
Joanna Ogród długi
Judith 07:11, 30 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Joann napisał(a)

Sciexka biegnąca przez rabatę, też uważam, że warto się zainspirowac

Ścieżka akurat nie, sama rabata z lustrem wodnym i doborem roślin mnie zainspirowała. Ścieżka w miejscu o którym myśle u siebie nie występuje i nie jest potrzebna .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Joann 08:20, 30 sie 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Judith napisał(a)

Ścieżka akurat nie, sama rabata z lustrem wodnym i doborem roślin mnie zainspirowała. Ścieżka w miejscu o którym myśle u siebie nie występuje i nie jest potrzebna .

A myślałam, że całokształt chciałabyś gdzieś zrealizowac
____________________
Joanna Ogród długi
Wiolka5_7 08:40, 30 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Joann napisał(a)

Wiolu, to nie mój ogrod, inspirkę Asia wrzuciła

Wiem wiem to z IG
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
LIDKA 09:00, 30 sie 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7030
Joann napisał(a)

Mirko, nie wiem, czy nie będzie za dużo. Niedaleko laweczki posadzilam magnolię Suzan.

Gdyby to miało być jakieś drzewo to na pewno byłaby to też umbra, a takiej już w szkolce nie ma w mojej okolicy.

Zaspokoiłam swój apetyt na posiadanie drzew. Rozważam jeszcze:
- zastąpienie klonów Globosum grabami przy scianie gabionowej,
- posadzenie trzech buczkow bordowych przy siatce, tam, gdzie teraz jest wybieg dla kur.

To tak mi świta coś. Ale wiadomo, nic pewnego.


Buczki bordowe sadzź. Rohani. Są smukłe i gęste. I ten kolor piękny.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
DariaB 10:37, 30 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3055
Rabata przy donicy bardzo mi się podoba, ale mam obawy, ze bodziszek wszystko pożre u mnie pożarł róże, a miałam trzy takie malutkie sadzonki jak Ty. Buczki wybierz jakieś mniejsze, bo ja mam posadzone takie co rosną jak drzewa w lesie
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
anuska2507 15:28, 30 sie 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
LIDKA napisał(a)


Ta obwódka z kostki granitowej w koło drzewek pasuje bardzo. I like it.

A na 2 super focie piękny widok. Rzadko pokazujesz ogród z tamtego końca a tak fajnie wygląda.

Podzielam zdanie Lidki co do widoku na dom. Z tej perspektywy najlepiej widać, że ogród jest dopełnieniem domu,a kształt rabat nie jest przypadkowy. Bardzo spójnie to wygląda

Wiśnie też się świetnie wpasowały
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Martka 16:06, 25 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Joann, jaka jest u Ciebie jesień?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies