Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

LIDKA 22:27, 11 sty 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6634
Asia gdzie te kury będą.

No i racja Ani że mało tu Ciebie.

Hania Gruszka kiedys pisała ze te rozłogi ice dance usnąć sie dają dość łatwo. Ja nie mam tej trawki.
Ale jak ona tworzy duze kępy to już ją lubie .

Mam plan że za kilka lat bede mięć gestwine na rabatach w sezonie i pielić raz na wiosne.

Ponoć tak się da ,
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Agatorek 14:12, 12 sty 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
LIDKA napisał(a)


Mam plan że za kilka lat bede mięć gestwine na rabatach w sezonie i pielić raz na wiosne.

Ponoć tak się da ,
ja też mam taki plan
pożyjemy, zobaczymy


Joann, widzę plany, trzymam kciuki za ich powodzenie

Śliczny ten przypudrowany ogród
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
inka74 08:27, 13 sty 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Joann napisał(a)
Dzisiejszego poranka. Dwie płyty już ściągnęłam, posadzilam jodłę koreanska.
Fajne plany zmian. Pięknie się lawendy rozrosły.
Zdjęła bym kamienie wkoło korzeni jodły. Ona płytko się korzeni i szeroko, muszą mieć czym oddychać a kamienie w takiej ilości nie bardzo jej to umożliwiają. Jak masz zwykłą koreankę to ona dosyć szeroko rośnie w podstawie, 2,5-3 metry. Jak trochę podrośnie możesz ją zacząć formować, jeżeli potrzebujesz bardziej kompaktowy rozmiar. Mam taką 10-letnią i absolutnie ją uwielbiam. Ma prawie 2 metry w podstawie, jest cięta. Dwa razy próbowałam ją ograniczyć z wysokością ale wypuszcza nowe stożki. Ma z 4,5 metra wysokości. Piękną formowaną sztukę ma Wiola. Wierzba na rabacie z lawendą może być docelowo zbyt blisko koreanki.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Martka 13:16, 13 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Joann napisał(a)
Będzie więcej gabionow na pewno, już upatrzyłam sobie takie trzy słupki w Internecie.



Świetny widok!
Przeprowadzka kurek - pokazuj koniecznie, lubimy oglądać kurki to są zawsze moje ulubione relacje
DariaB 14:25, 13 sty 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 2890
Czytam, że się dużo działo i jeszcze wiele się wydarzy Ładnie ogród wygląda, a zdjęcie z gabionami i światłem słonecznym super!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Joann 08:05, 14 sty 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
ajka napisał(a)


Co ciebie tak mało na forum? Śliczne fotki. Mucha nie siada ... Ani jednego chwasta. Wzorowy porządek.

Witaj Aniu powodem mojej nieobecności na forum jest natłok spraw. Albo jestem mało zorganizowana po prostu. Dzieci pochłaniają cały mój wolny czas po pracy, wożenie na różne zajęcia, pilnowanie lekcji, wożenie do znajomych (uroki mieszkania tam, gdzie mieszkam), jeszcze sprzątanie, gotowanie itp. To wszystko sprawia, że jak znajdę chwilę, żeby wejść na forum, to chciałabym i tej osobie coś napisać, i tej, i tu zajrzeć, i tu, i jak stwierdzę, że wszystkim nie odpisze, bo czasu mi brakuje, i żeby nikt się nie czuł pominięty, wychodze i śladu nie zostawiam. Tak to wygląda. A więc czasu dla siebie nie mam.

Za pochwalę porządku dziękuję. Ale nie wszędzie taki porzadek panuje Tam, gdzie już ogarnęłam mniej więcej, staram się dbać
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:09, 14 sty 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
LIDKA napisał(a)
Asia gdzie te kury będą.

No i racja Ani że mało tu Ciebie.

Hania Gruszka kiedys pisała ze te rozłogi ice dance usnąć sie dają dość łatwo. Ja nie mam tej trawki.
Ale jak ona tworzy duze kępy to już ją lubie .

Mam plan że za kilka lat bede mięć gestwine na rabatach w sezonie i pielić raz na wiosne.

Ponoć tak się da ,

Może się da, ale czy nie będzie Ci brakować tego grzebania?

Rozlogi ID da się wyrwać bez problemu, to fakt. Ja regularnie wyrywam, jak coś wyrośnie w sezonie. Fajne są, takie bujne te trawki. I zimą ładnie wyglądają.

Kury będą na końcu działki, za tujami. Tam będzie taka cześć gospodarczą, kurnik, warzywa, jest winogrono już posadzone, jeżyny, maliny, agrest. Tam jest też kompostownik i chce kupić w tym sezonie pojemnik na deszczówkę. Dopiero! Bo chciałabym podlewac niektóre rosliny, np. hortensje i inne kwiaty doniczkowe ta właśnie wodą. Wcześniej musiałam cały czas rozwijać węża.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:14, 14 sty 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
Agatorek napisał(a)
ja też mam taki plan
pożyjemy, zobaczymy


Joann, widzę plany, trzymam kciuki za ich powodzenie

Śliczny ten przypudrowany ogród

Aguś, część! Oj, nie wytrzymałybyscie dziewczyny bez grzebania w ziemi Ja już tak polubiłam, że niedługo inaczej spojrzę na te kury mojego M, hehe nie mogę już się doczekać, kiedy poscinam trawy, nie związałam ich i tak mnie korci, żeby zrobić z nimi porzadek.

Plany na nowy sezon są, mam nadzieję, że uda wreszcie zrobić porządek za zakretem
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:41, 14 sty 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
inka74 napisał(a)
Fajne plany zmian. Pięknie się lawendy rozrosły.
Zdjęła bym kamienie wkoło korzeni jodły. Ona płytko się korzeni i szeroko, muszą mieć czym oddychać a kamienie w takiej ilości nie bardzo jej to umożliwiają. Jak masz zwykłą koreankę to ona dosyć szeroko rośnie w podstawie, 2,5-3 metry. Jak trochę podrośnie możesz ją zacząć formować, jeżeli potrzebujesz bardziej kompaktowy rozmiar. Mam taką 10-letnią i absolutnie ją uwielbiam. Ma prawie 2 metry w podstawie, jest cięta. Dwa razy próbowałam ją ograniczyć z wysokością ale wypuszcza nowe stożki. Ma z 4,5 metra wysokości. Piękną formowaną sztukę ma Wiola. Wierzba na rabacie z lawendą może być docelowo zbyt blisko koreanki.

Cześć Inka Ty jak zawsze z mnóstwem porad u mnie, które wnikliwie analizuje, nie powiem Koreanka chyba jest zwykła, widziałam u Wioli, marzy mi się taka. Posadzilam już 4 u siebie i planuje jeszxze ze dwie dokupić. Wszystkie planuje formować.

Bardziej niż o modrzew na pniu, martwię się czy nie będzie przeszkadzać jodle, ale klon kulisty koło kolumny
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:46, 14 sty 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
Martka napisał(a)


Świetny widok!
Przeprowadzka kurek - pokazuj koniecznie, lubimy oglądać kurki to są zawsze moje ulubione relacje

Dzięki Martuś, ta część ogrodu jest już dopracowana, zachwycam się nią stale Relacja na pewno będzie, zawsze jak robie coś w ogrodzie, szukam tu Waszych cennych porad i zrozumienia dla ciągłych zmian, bo otoczenie nie zawsze rozumie ogrodniczke, jaką się stalam
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies