Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

sarenka 06:20, 02 kwi 2023


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Joann napisał(a)
U mnie wiosnne porzadki wciąż trwają, ale dość mozolnie, bo czasu brakuje.
Z nowości to nie ma już ławki gabionowej na środku, jestem w trakcie przenoszenia kamieni.


Ścieżka zlikwidowana, prawie. Posadzilam tam sealerie jesienna, lawendy wysadzam częściowo i mam zamiar wsadzić koło modrzewia berberysy kulki, kilka sztuk, żeby nie było dłuuuugiego pasa lawend. Już jest lepiej, juz mi się bardziej podoba.



Będę miała ogrodek warzywny, wczoraj M odebrał tunel z poliwęglanu, będziemy składać w sobotę. Miejsce na warzywniak jest za tujami.


Tyle u mnie, idę do Was!



U mnie też praca w ogrodzie od miesiąca stoi...

U nas też w tym roku pierwszy raz w tunelu będą warzywa. Pomidory to jednak kupimy bo nie mieliśmy kiedy ogarnąć wysiewu... Może jakbym zmniejszyła ilość godzin w pracy to człowiek nie wracały tak zmęczony to byłoby więcej sił na wszystko

____________________
Magda W samym sloncu
An_na 10:32, 02 kwi 2023


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1435
Joann,
podziwiam, że Ci się chce likwidować ścieżkę ale to dobra decyzja będzie więcej miejsca na chciejstwa, chociaż podobała mi się ta klawiatura

Gdzie będą piwonie?
____________________
Ania**Ania na Żuławach
LIDKA 11:05, 02 kwi 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6903
Masz pięknie przyciete tuje.
Praca wre.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Wiaan 12:43, 02 kwi 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
Asiu ja lubiłam Twoją ścieżkę ale fakt będziesz mieć nowe miejsce na chciejstwa
Ciekawa jestem rabaty w tym roku ze ścianką gabionową
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 18:56, 02 kwi 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6912
Witam u Ciebie

Własnie- likwidacja ścieżki?? Taka piękna klawiatura była... ale cóż twoja decyzja Na pewno wymodzisz coś świetnego . Czekam zatem na finisz



____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Joann 05:18, 03 kwi 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
sarenka napisał(a)



U mnie też praca w ogrodzie od miesiąca stoi...

U nas też w tym roku pierwszy raz w tunelu będą warzywa. Pomidory to jednak kupimy bo nie mieliśmy kiedy ogarnąć wysiewu... Może jakbym zmniejszyła ilość godzin w pracy to człowiek nie wracały tak zmęczony to byłoby więcej sił na wszystko


Tak, to prawda. Na ogród czasem zostaje mniej czasu niż byśmy chcialy

Ja musze dokupić i tak sadzonki, bo nie wszystko mi wykiełkowało. Ale te pomidorki, co już wyhodowałam, cieszą bardzo
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 05:26, 03 kwi 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
An_na napisał(a)
Joann,
podziwiam, że Ci się chce likwidować ścieżkę ale to dobra decyzja będzie więcej miejsca na chciejstwa, chociaż podobała mi się ta klawiatura

Gdzie będą piwonie?

Klawiatura sama w sobie była ozdoba mojego ogrodu, ale Inka trochę namieszała mi w głowie swego czasu (pozdrawiam I koncepcja powoli się zmieniała. Trochę pracy mnie teraz to kosztuje, bo nie zakładałam tam posadzebia roślin i warstwa kamieni jest dość gruba, a ziemia licha

Piwonie wsadzone, ale nie mam fotek. Są w kilku miejscach: 4 kepy z przodu domu pomiędzy Nigrami, jedna na rabacie przy płocie, jedna przy obecnym jeszcze kurniku, jedna na rabacie przy berberysach. Ciekawe, czy się przyjmą, wykopalam duuuuze kepy z działki od starszej babuni, a także szafirki, liliowce i tulipany.


Wszystko sadzone w deszczu
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 05:28, 03 kwi 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
LIDKA napisał(a)
Masz pięknie przyciete tuje.
Praca wre.

M się przyczynił, bo jak zaczęłam ciąć, to stwierdził, że nie tak, że źle i przejął sekator. Może z czasem zacznie mi pomagać choć trochę?
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 05:31, 03 kwi 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Wiaan napisał(a)
Asiu ja lubiłam Twoją ścieżkę ale fakt będziesz mieć nowe miejsce na chciejstwa
Ciekawa jestem rabaty w tym roku ze ścianką gabionową

Dziękuję Anetko trochę tej klawiatury zostawię, ale muszą być zmiany, myślę, że ogród zyskał na tym. Ale fakt, już będzie inaczej. Widzę, że odchodzę od zamiaru posiadania rzadkozy
Rabata przy scianie gabionowej udała się od razu, czasami jakoś tak naturalnie wychodzi jak trzeba, w innych miejscach ciągle trzeba przesadzac
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 05:35, 03 kwi 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
olciamanolcia napisał(a)
Witam u Ciebie

Własnie- likwidacja ścieżki?? Taka piękna klawiatura była... ale cóż twoja decyzja Na pewno wymodzisz coś świetnego . Czekam zatem na finisz




Hejka no wiem...klawiatura zresztą Ty ja nazwalas Sama jestem ciekawa jak wyjdzie to wszystko, ale już mi się bardziej podoba, ale do finału daaaleko przy takiej pogodzie.
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies