Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

ajka 22:22, 26 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3997
Judith napisał(a)

W przyszłym roku będzie mniej . Większość tulipanow nie powtarza kwitnienia, niestety .


Ojej, naprawdę? To teraz mnie zmartwiłaś.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Rojodziejowa 22:31, 26 wrz 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8427
Są odmiany, które w sprzyjających warunkach nie zanikają jak większość, np. taką opinię ma Exotic Emperor. Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale chyba Anda pisała, że mają tę cechę również botaniczne.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
ajka 22:36, 26 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3997
Rojodziejowa napisał(a)
Są odmiany, które w sprzyjających warunkach nie zanikają jak większość, np. taką opinię ma Exotic Emperor. Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale chyba Anda pisała, że mają tę cechę również botaniczne.


Exotic Emperor kupiłam do posadzenia w tym roku. Botanicznych też trochę mam. No cóż, sama nie wiem czy kupować jeszcze coś nowego. Może w tym roku odpuszczę.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Joann 08:04, 27 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Judith napisał(a)
Joann, odradzam - z własnego doświadczenia - sadzenia tulipanow w rządku. Zrobiłam tak kilka lat temu sadząc ponad 200 tulipanow i efekt był tylko tam, gdzie rządek był potrójny. Pojedynczy rządek nie prezentuje sie, ginie. Tulipany w ogrodzie pięknie wyglądają w masie.
Oczywiscie każdy tulipan w ogrodzie cieszy, jednocześnie możemy sprawić, by wręcz zachwycał .

Jak znajdę tę odmianę, którą wsadziłam w rządku, to jeszcze dosadzę, tylko może być już ciężko. W pobliskiej B już znicze w sprzedaży
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:05, 27 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Dorii napisał(a)
Chwasty to też kwiatki tylko może mniej efektowne, choć nie zawsze

Tak, to prawda
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:07, 27 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
ajka napisał(a)


Ja też sadziłam w rządku i byłam średnio zadwolona, ale czytałam, że tulipany tworzą cebule przybyszowe. Znaczy, ze w przyszłym roku będzie ich więcej? W tym roku zamierzam trochę tulipanów podosadzać, ale innego gatunku i tym razem właśnie nie w rządku.

Też liczyłam, że może będzie ich więcej w przyszłym sezonie, ale chyba nie ma co się łudzić. Pierwszy rok mojego ogrodowania zaliczam do eksperymentalnych Popatrzę jak to wszystko wygląda i w przyszłym sezonie na pewno już będę wiedziała, co i jak chcę, żeby wyglądało Oczywiście w kwestii tulipanów.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:08, 27 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Judith napisał(a)

W przyszłym roku będzie mniej . Większość tulipanow nie powtarza kwitnienia, niestety .

Wielka szkoda, ale i tak, patrząc na wiosenne zdjęcia na forum, warto inwestować.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:09, 27 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Rojodziejowa napisał(a)
Są odmiany, które w sprzyjających warunkach nie zanikają jak większość, np. taką opinię ma Exotic Emperor. Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale chyba Anda pisała, że mają tę cechę również botaniczne.

Piękna odmiana, u siebie w B nie widziałam białych tulipanów. U mnie na wiosnę będzie kolorowo
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:13, 27 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
ajka napisał(a)


Exotic Emperor kupiłam do posadzenia w tym roku. Botanicznych też trochę mam. No cóż, sama nie wiem czy kupować jeszcze coś nowego. Może w tym roku odpuszczę.

Te tulipany upoluję na kolejny sezon, u Johanki widziałam łan białych tulipanów. Przepiękny widok! Odpuszczenie kolejnych zakupów to znak, że doświadczony ogrodnik z Ciebie, a nie narwany jak ja
____________________
Joanna Ogród długi
Judith 08:22, 27 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Joann napisał(a)

Wielka szkoda, ale i tak, patrząc na wiosenne zdjęcia na forum, warto inwestować.

Jeśli nie udaje mi się kupić odmian powtarzających kwitnienie - traktuję tulipany jak jednoroczne. A wiosną tulipany być muszą ! . Choć była chwila, ze sie na nie pogniewałam .
W tym roku większość EE z Biedry wykupiło Ogrodowisko chyba . Ja kupiłam 10 opakowań .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies