Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Joann 23:55, 23 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Judith napisał(a)
Lidka, z płytami jest nieco inaczej niż z kostką, bo są znacząco większe. Wystarczy raz na jakiś czas po koszeniu przyciąć wąsy. Ale nawet jak zdarzyło nie nie przyciąć ani razu w sezonie tez nie ma dramatu. Ja mam kilka długich ścieżek właśnie z płyt chodnikowych w trawie, wiosna wyvinałam trawę, która 2 lata je zarastała . Ale nawet przed wycięciem można było po nich chodzić. Zawsze to sucha stopa zostanie, a trawnik jest mniej wydeptany na często uczęszczanych trasach.
Polecam Ci tego rodzaju rozwiązanie, bo płyty są w trawie niewidoczne, a zatem przez to lekkie, nie przytłaczające.

Piękne są te ścieżki z płytami w trawie! Też będę mieć taką
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 23:56, 23 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
LIDKA napisał(a)



O to dobre wiesci. Myślałam że z tym wycinaniem trawy wkolo jest kupa roboty.

Nic tylko kupować, Judith to od kancikow i tego typu pielęgnacji to chyba druga po Danusi jest (gdzieś tak czytałam na wątku
____________________
Joanna Ogród długi
wiklasia 23:59, 23 wrz 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Moim zdaniem pasek z kostki to będzie fajna sprawa, ale rzeczywiście zrobiłabym go z dwóch rzędów większej kostki. Co do wrastania - okancikujesz dwa razy w sezonie i kamienny pasek nie zaniknie w gąszczu traw i innego zielska
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Agatorek 00:07, 24 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Joann napisał(a)

Martko, oby efekt końcowy był zadowalający, na to liczę. Ale czuję, że jeszcze błądzę, chwilami wydaje mi się, że jestem na dobrej drodze, a są chwile, jak myślę, że ten ogród mi się nie uda. Nie wiem, czy tylko ja tak mam, czy co? Aleee...byle do przodu
Pasek z kostki może zarosnąć mówisz?


Też tak mam, dość regularnie. Później, na poprawę nastroju, nakupuję „zielska”, jak to mówi mój eM. Dopóki nie przyjdzie, to miewam myśli, czy by może nie odwołać zamówienia (jeszcze mi się nie zdarzyło ), ale jak już roślinki są u mnie, to się cieszę . Oczywiście zastanawiam się też, czy efekt końcowy będzie udany… ale byle do przodu . Będzie jak będzie .

Wszystko, co ma „fugi”, może zarosnąć. U mnie, w niektórych miejscach, między kostką, a krawężnikiem, zasiały się rudbekie . Niestety częściej można spotkać trawę, mech, czy chwasty…
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Joann 09:01, 24 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
wiklasia napisał(a)
Moim zdaniem pasek z kostki to będzie fajna sprawa, ale rzeczywiście zrobiłabym go z dwóch rzędów większej kostki. Co do wrastania - okancikujesz dwa razy w sezonie i kamienny pasek nie zaniknie w gąszczu traw i innego zielska

Przymierzę dziś, jak by wyglądały dwa paski, ale chyba się uparłam, a poszerzenie o jeden rząd rozwiązałoby sprawę Grab będzie podświetlony, jeszcze nie są położone kable, więc mam czas do namysłu przed kopaniem.

Wczoraj przycięłam klony i magnolię, a dziś w nocy deszcz i zawierucha. Mam nadzieję, że rośliny nie złapią jakiegoś grzyba.
Wsadziłam tulipany. Tu po trzy, w pozostałych miejscach sadziłam w kółeczka albo w rządku.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 09:21, 24 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Agatorek napisał(a)


Też tak mam, dość regularnie. Później, na poprawę nastroju, nakupuję „zielska”, jak to mówi mój eM. Dopóki nie przyjdzie, to miewam myśli, czy by może nie odwołać zamówienia (jeszcze mi się nie zdarzyło ), ale jak już roślinki są u mnie, to się cieszę . Oczywiście zastanawiam się też, czy efekt końcowy będzie udany… ale byle do przodu . Będzie jak będzie .

Wszystko, co ma „fugi”, może zarosnąć. U mnie, w niektórych miejscach, między kostką, a krawężnikiem, zasiały się rudbekie . Niestety częściej można spotkać trawę, mech, czy chwasty…

Agatorku, lubię Twoje poczucie humoru Zakupy ogrodowe potrafią cieszyć, to prawda, też tego doświadczyłam Mój M z kolei nazywa wszystko, co kupuję "krzakami"
Wyrastające rudbekie to miła niespodzianka Czemu kwiaty nie rosną zamiast chwastów, chociażby takie polne? Ja teraz walczę z chwastami w trawie. Albo inaczej. Próbuję ratować trawę w chwastowisku
____________________
Joanna Ogród długi
Judith 10:21, 24 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Joann, odradzam - z własnego doświadczenia - sadzenia tulipanow w rządku. Zrobiłam tak kilka lat temu sadząc ponad 200 tulipanow i efekt był tylko tam, gdzie rządek był potrójny. Pojedynczy rządek nie prezentuje sie, ginie. Tulipany w ogrodzie pięknie wyglądają w masie.
Oczywiscie każdy tulipan w ogrodzie cieszy, jednocześnie możemy sprawić, by wręcz zachwycał .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Dorii 10:43, 24 wrz 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Chwasty to też kwiatki tylko może mniej efektowne, choć nie zawsze
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
ajka 21:42, 26 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3991
Judith napisał(a)
Joann, odradzam - z własnego doświadczenia - sadzenia tulipanow w rządku. Zrobiłam tak kilka lat temu sadząc ponad 200 tulipanow i efekt był tylko tam, gdzie rządek był potrójny. Pojedynczy rządek nie prezentuje sie, ginie. Tulipany w ogrodzie pięknie wyglądają w masie.
Oczywiscie każdy tulipan w ogrodzie cieszy, jednocześnie możemy sprawić, by wręcz zachwycał .


Ja też sadziłam w rządku i byłam średnio zadwolona, ale czytałam, że tulipany tworzą cebule przybyszowe. Znaczy, ze w przyszłym roku będzie ich więcej? W tym roku zamierzam trochę tulipanów podosadzać, ale innego gatunku i tym razem właśnie nie w rządku.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Judith 22:08, 26 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
ajka napisał(a)


Ja też sadziłam w rządku i byłam średnio zadwolona, ale czytałam, że tulipany tworzą cebule przybyszowe. Znaczy, ze w przyszłym roku będzie ich więcej? W tym roku zamierzam trochę tulipanów podosadzać, ale innego gatunku i tym razem właśnie nie w rządku.

W przyszłym roku będzie mniej . Większość tulipanow nie powtarza kwitnienia, niestety .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies