Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Joann 03:22, 21 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Dorii napisał(a)

Karmników jest kilka z tego co kojarzę. Chyba najbardziej popularny jest "Aurea" i on jest żółty. Ale też są zielone np. 'SUPREME'.

O, widzisz, nawet nie wiedziałam. Na zdjęciach wszystkie mają limonkowy kolor. A może tojeść?
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 03:26, 21 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Wiolka5_7 napisał(a)
Karmnika nie polecam... miałam i po jakimś czasie zamierał i robiły się suche placki,a jak się rozsiewa... masakra

Coś Ty, no to minus dla karmnika nie potrzebuję wiele, bo ze dwie sadzonki, ale musi to być coś zimozielone na pewno.

Ambrowiec kolumnowy mi chodzi po głowie ostatnio
I dziś nie wytrzymałam, kupiłam 10 cebulek czosnków Krzysztofow, bo choć to nie mój kolor, to jednak pokusa zobaczenia, jak to rośnie, była silniejsza. Wsadzę do donicy że śliwami
____________________
Joanna Ogród długi
inka74 07:48, 21 wrz 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Joann napisał(a)
Szlaczek wymyśliłam sobie, żeby optycznie poszerzyć działkę. Planuję zrobić takie dwa w trawie. Mają na celu zatrzymać wzrok, żeby ogród nie wydawał się tak dłuuuugi
mogę o coś zapytać? Tylko się nie obraź proszę. Bo ja czegoś nie rozumiem. Piszesz, że chcesz optycznie skrócić ogród ale już na samym początku osi widokowej robisz dwie szyny z chodników optycznie wydłużające go na starcie. W jakim celu? Chodzi o te 2 chodniki. Ten pierwszy rozumiem komunikacja z frontu ale ten z płyt jest tu kompletnie zbędny i wydłuża przestrzeń.


Jak potrzebowałaś komunikację z boku tarasu i schowka to wystarczyło dać ścieżkę w bok do chodnika a przed tarasem zrobić rabatę szerszą niż dłuższą.


Dodatkowo podkreślasz długość działki liniowymi nasadzeniami wzdłuż płotów a nie w poprzek. W ten sposób zawsze działka będzie wyglądać na długą. Szlaczek w trawniku gdzieś dalej nie pomoże jej skrócić.

Przepraszam ale kłóci się to co robisz z tym co chcesz osiągnąć.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
wiklasia 11:27, 21 wrz 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
A ja czasem lubię takie "podkręcenie" pewnej cechy - tu - smukłości ogrodu.
Tak, żeby wzrok poszedł za kierunkiem (wyznaczonym przez linie chodników) do drugiej części ogrodu, w której, pyk, pyk, zaskoczenie - coś innego.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Dorii 11:49, 21 wrz 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Mnie też nurtuje zamysł dwóch ścieżek obok siebie.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Juzia 16:19, 21 wrz 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38412
Joann napisał(a)

No tak będę musiała zrobić, bo nie widzę tam nic innego.
Wszytko takie małe teraz się wydaje i że dużo miejsca jest


Spokojnie... urośnie w mig
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Joann 23:22, 21 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
inka74 napisał(a)
mogę o coś zapytać? Tylko się nie obraź proszę. Bo ja czegoś nie rozumiem. Piszesz, że chcesz optycznie skrócić ogród ale już na samym początku osi widokowej robisz dwie szyny z chodników optycznie wydłużające go na starcie. W jakim celu? Chodzi o te 2 chodniki. Ten pierwszy rozumiem komunikacja z frontu ale ten z płyt jest tu kompletnie zbędny i wydłuża przestrzeń.
[...]

Jak potrzebowałaś komunikację z boku tarasu i schowka to wystarczyło dać ścieżkę w bok do chodnika a przed tarasem zrobić rabatę szerszą niż dłuższą.


Dodatkowo podkreślasz długość działki liniowymi nasadzeniami wzdłuż płotów a nie w poprzek. W ten sposób zawsze działka będzie wyglądać na długą. Szlaczek w trawniku gdzieś dalej nie pomoże jej skrócić.

Przepraszam ale kłóci się to co robisz z tym co chcesz osiągnąć.

Iwonko, mnie te szyny całkiem pasują i są uczęszczane przez domowników, choć płyty nieobsadzone w pełni, więc lękam się chwilami o dziecię, które uparcie chodzi tamtędy najczęściej Ta jedna, którą określiłaś zbędną, jest całkiem przydatną właśnie, bo M z kotłowni wychodzi i dumnie kroczy do swojego kurnika na tyłach No muszą być, co zrobić, ja tam je lubię
A szlaczek z kostki ma poszerzać tylko tę część na wprost tarasu i myślę, że spełni swoją funkcję.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 23:26, 21 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
wiklasia napisał(a)
A ja czasem lubię takie "podkręcenie" pewnej cechy - tu - smukłości ogrodu.
Tak, żeby wzrok poszedł za kierunkiem (wyznaczonym przez linie chodników) do drugiej części ogrodu, w której, pyk, pyk, zaskoczenie - coś innego.

Wiklasiu, a wiesz, że efekt był niezamierzony? Ale właściwie tak, masz rację, podkreśliłam tę smukłość. Ale tu mi całkiem pasuje, cieszę się, że nie tylko mi Z tą drugą częścią jeszcze powalczę
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 23:28, 21 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Dorii napisał(a)
Mnie też nurtuje zamysł dwóch ścieżek obok siebie.

Jedna prowadzi od wejścia na tyły, druga - z kotłowni na tyły (wcześniej była rabata, a co robił M i dziatwa? Dawali kroczek nad rabatką, żeby roślinek nie zdeptać Nie chciało się dojść do ścieżki "obok". I tak powstał pomysł, żeby zrobić dwie
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 23:29, 21 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Juzia napisał(a)


Spokojnie... urośnie w mig

Busz zasłaniający wierzchołek garażu mile widziany w przyszłym sezonie
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies