Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Joann 08:26, 20 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Agatorek napisał(a)


Trzmielina to dobry pomysł (lubię trzmielinę i posadziłam w kilku miejscach na rabatach, żeby się rozlazła i wypełniła przestrzeń ).

Dziękuję za uznanie (zrywanie darni) . Czasami jednak trzeba sięgać po inne środki, co doskonale rozumiem.

Tee lubię trzmielinę. U mamy rośną już wiele lat i tak samo zachwycają, dobrze się tnie, mają ładny pokrój. U siebie mam wprawdzie płożącą i trzy na pniu szczepione, ale na tym nie poprzestanę na pewno Bezproblemowe rośliny
Chemia na trawnik jakoś nie działa. Przyglądam się i chyba coś sknociłam. Albo złe proporcje albo za mało spryskałam;/
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:27, 20 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Dorii napisał(a)
Jak słonecznie to może karmnik ościsty, lubi deptanie podobno.

Karmnik podoba mi się, tylko nie wiem, czy nie za jasny.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:29, 20 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Agi2006 napisał(a)
Tez pomyślałam o karmniku.

Ps.Widok poranny mnie zachwycił! !!!!!!!!

Dziękuję Ten jeden moment o poranku, to jedno spojrzenie dodaje energii do działania
Karmnik - do zastanowienia.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:30, 20 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Johanka77 napisał(a)


Bosko to wyszło!

Dziękuję Asiu!
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:35, 20 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Martka napisał(a)
Witaj piękny poranku przynoszący takie miłe widoczki Joann, gratulacje! Napisz, jaką funkcję ma pełnić ten szlaczek ułożony z kostki? Przyłączam się do zdania Wiklasi, najprościej chyba z trawą, ale wiesz, czasem nie da się pozbyć pewnych pomysłów, jeśli je już masz nawet kosztem praktyczności.

Martko, dziękuję! Poranki czasami przynoszą odrobinę satysfakcji
Szlaczek wymyśliłam sobie, żeby optycznie poszerzyć działkę. Planuję zrobić takie dwa w trawie. Mają na celu zatrzymać wzrok, żeby ogród nie wydawał się tak dłuuuugi No zobaczymy, jak to wyjdzie. Cos z ta kostkę musze zrobić, bo została po starych rabatach.
Wiem, że trawa dobrze by wyglądała, ale dokładnie tak mam, uparłam się na coś innego
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:37, 20 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
LIDKA napisał(a)
Coraz ładniej. Scieżki i rabatki obok boskie.

Myśle ze klona możesz przyciąc. Ja mam flamingo i tne dosc mocno bo chce utrzymac małą koronę. Mój malutek ma tylko 150 cm pień wysoki i dlatwego. Fajnie sie zagęścił.

Dziękuję Lidko Tak zrobię, przytnę, jak miną deszcze. Pogoda nie sprzyja pracom ogrodowym, a tyle rzeczy chciałam podopinać jeszcze przez zimnem i chłodem. Eh.
____________________
Joanna Ogród długi
Dorii 10:43, 20 wrz 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Joann napisał(a)

Karmnik podoba mi się, tylko nie wiem, czy nie za jasny.

Karmników jest kilka z tego co kojarzę. Chyba najbardziej popularny jest "Aurea" i on jest żółty. Ale też są zielone np. 'SUPREME'.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Wiolka5_7 12:53, 20 wrz 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20483
Karmnika nie polecam... miałam i po jakimś czasie zamierał i robiły się suche placki,a jak się rozsiewa... masakra
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Joann 03:14, 21 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Juzia napisał(a)


No! One wielkie rosną!
Też się zdziwiłam po kilku latach jak mi jedna zaczęła na świerki włazić. A teraz nawet na ścieżkę. A takie chucherko było

Najwyżej będziesz ciąć mocniej Albo z czasem można spróbować ją wyżej poprowadzić.

No tak będę musiała zrobić, bo nie widzę tam nic innego.
Wszytko takie małe teraz się wydaje i że dużo miejsca jest
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 03:19, 21 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Rojodziejowa napisał(a)
Joann czym malowałaś płot? Kogoś się radziłaś, czy wzięłaś co było?

Farbą do betonu Aksilbet. Nie zglwbialam bardzo tematu, pojechałam do sklepu z farbami i wzięłam, co mi polecił sprzedawca. Najpierw pomalowałam podkładem, a potem tą farbą, swoją drogą bardzo wydajną. W zeszłym roku pomalowałam tak wlaz do studzienki, nic nie odprysla, wygląda ok. Czas pokaże. U Ciebie można by się bardziej zagłębić, choć nie ukrywam, że jestem pod urokiem betonu, jednak
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies