Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Juzia 23:27, 10 wrz 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38836
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Juzia, one nie idą do gaurowego nieba z powodu mrozu. Podobnie jak stipom, szkodzi im nadmiar wilgoci w glebie. Zwłaszcza jeśli to ciężka, zimna glina.


Oooo!
To pod balkonem może by mi przeżyły!


Dzięki za info!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Agatorek 23:44, 10 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Martka, ależ Ci się ogród ładnie rozbujał. Brawo Ty!
Graby wyglądają świetnie. Róże (mi się Piano baaardzo podoba ), jeżówki, gaury, klony, trawy, hortensje (piękne!) i klony i pozostałe również .
Hakonki widocznie nie były Ci pisane .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
LIDKA 10:22, 11 wrz 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7316
Pięknie u Ciebie. Graby mnie zachwycają.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
MiluniaB 17:07, 11 wrz 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Martka haconechloa padły - szkoda Nie ma co na siłę ich sadzić jest tyle innych pięknych traw, które z pewnością nie będą tak kłopotliwe.
Gaury piękne i zielona jeżówka cudna
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Martka 18:29, 12 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiaan, Piano połączę może z jakimś fioletem i limonką. Na razie dumam. O cisach napisałam u Ciebie w wątku Będzie czad.

Juzia, zobaczymy, białe ponoć mają większe szanse. Jako jednoroczne też warte zachodu, bo kwitną przez cały sezon z taką samą intensywnością.

Gruszko, a widzisz, czyli woda, u mnie właśnie zimna glina, zobaczymy, dałam dużo piasku do dołków.

Roocika, turzyca z białymi obrzeżami, jedna z tych roślin, które miały wyglądać inaczej, kiedy zamawiałam. Rosną jak szalone i już wiem, że zimują, a miałam nadzieję, że nie muszę je polubić nie ma wyjścia, a jeżówka to Green Jewel. Bardzo mi się podoba i mam nadzieję, że za rok będzie ich więcej.

Juzia, warto spróbować, gaury są bardzo zwiewne i jak pisałam, sezon u nich trwa długo.

Agatorek, czekam na kolejny sezon z zaciekawieniem. Snuję też jednak nowe plany a miał być stop!

Lidko, dziękuję, obie czujemy miętę do grabów!

Miluniu, dziękuję, hakonechloa odpuszczam, może coś przeżyje. Hortensje nie mają obwódki, jak widać na zdjęciach. Rozważam jeszcze, czym zastąpić.




Martka 18:29, 12 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Po wiosennej i letniej wizycie w Przypkach, dziś przyszła pora na wczesnojesienną. Królowały dalie. Absolutnie zjawiskowe.












Martka 18:36, 12 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Cisy - jedne ukryte chwilowo w bylinowych rabatach, inne mocno wyeksponowane, absolutnie i niezmiennie zachwycające. Nie ma takich w żadnym innym miejscu.











Martka 18:42, 12 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
W pełnej okazałości zaprezentowały się trawy i hortensje.















Jeśli jesień - to także anemony

Martka 18:46, 12 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Staw i okolice również w nowej odsłonie, ambrowce zaczynają swój spektakl.






Martka 18:54, 12 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Gdzie nie spojrzeć, tam zachwyty. Ten dzień osłodził mi bardzo początki jesieni...









Danusia jest ikoną polskiego ogrodnictwa. Koniec kropka. O Witku jednak nie zapominajmy

Koniec relacji



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies